bugün

milletin diğer kutbunun artık hakkını savunmaya kalktığının kararlı göstergeleridir. Madem ki herkes eşit neden türbanlı bir kişi doğduğu vergisini ödediği diğer yurttaşıyla aynı üniversitede öğrenim göremesin. veya bir kürt vatandaş neden ana diliyle öğrenşm görme hakkına sahip olmasın. bu insanlar eşitlik istiyor diğer kutuptan bir üstünlük istemiyor. artık milletin öbür kanadına senin değil birlikte söylediğimiz şeyler olacak demesidir. ki olacaktır da az kalmıştır.
eğitim dinden dilden sıyrılmış bir yapı olmalıdır. türban takan bir kadının doktor olunca 'adamın penisine ben dokunmam' demesi muhtemeldir. konya'da devlet hastanesinde böyle bir olay yaşanmıştır ve hasta testislerini kaybetmiştir.

http://www.kenthaber.com/...5d-4aae-8079-c59caae18209

yahut bir öğretmen olan türbanlı arkadaş 'eğitimde ilericilik dediğiniz bir yalan, kuran en iyi öğretmendir' demesi muhtemeldir. bir şeylerin üstüne yeni bir şey katmaktan uzaktır. öğrencileri dövmek gerektiğini savunur. kadının arada dayak yemesi gerektiğine inanır ve erkeğin üstünlüğünü kabul eder okulda.

Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. iyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah'ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da gaybı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları dövün. Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür(Nisa süresi,34.Ayet).

ek olarak; türbanın üniversite de yeri yoktur, aynı haç işareti ve diğer dini simgelerin olmaması gerektiği gibi. orada insanlar olaylara objektif bakmayı tarafsız olmayı bilime ve ilime hizmet etmeyi düşünerek gitmelidir. bir de 80 sene önce ki bir değişikliği tartışıyor olmamız sanırım 80 sene geriye gittiğimiz anlamına geliyor, yazık lan. aynı zihniyette ki insanlar iki gün sonra şeriati isteyeceği için konuşmanın bile yanlış olduğunu düşündüğüm konu.

edit: bana bilgiyle, kaynakla gel kardeşim. atıp tutmak sonra aynı düşüncede olunmadığı görülünce eksi basmak marifet değil.
güncel Önemli Başlıklar