bugün

Poşetten sonra yoğurt kabı, çerez, içecek kutusu, süt kutusu, şeker kutusu benzeri ürünlerden para alınacak. amaç doğayı korumak...

not: ironi ya da şaka değildir.
amacın doğayı korumak değilde vatandaşı öbmek olduğu aşikardır. paralı olsa insanlar o yoğurdu kap içerisinde almayacaklar mı ? ee ne faydası var bunun doğaya. marketlerde açık yoğurt açık peynir açık süt mü satılmaya başlanacak. hadi başlandı diyelim gene onu eve götürene kadar bir şeylerin içerisine koyman lazım. millet yanında bakraç ile mi alış verişe çıkacak osmanlı zamanındaki gibi.
Evet pkklı itlere sıkılan 1 mermi kaç para biliyor musunuz ? Ülkemizin Suriye’de ve güneydoğuda başarılı olması için güçlü olması lazım böyle şeylere takılmayın.
tamamen saçmalıktır. Bunun çevreyle bi alakası yok devlet fakirleşiyor herşeyden para alacaklar bu daha hiç bişey.
bir tık üstü; üretim yaptığımız makinelerin ve kullandığımız elektrik faturalarını da vatandaş ödesin!
aynı ambalajın geri dönüşüm masrafını 3. kez ödeyeceğimiz anlamına gelir.
şöyle ki ambalaj üreticisi cevko gibi bir firmayla anlaşıp bunu ödüyor. üretici olan müşterisine bu fiyatı yansıtıp ambalajı satıyor. ambalajlı ürün üreticisi de cevko gibi bir firmayla anlaşıp geri dönüşüm masrafı ödüyor ve bunu fiyatına yansıtıyor.
böylece tüketici geri dönüşüm masrafını hali hazırda iki kere ödüyor.
şimdi bu kazık üçlenecek. zaten iki kere ödediğimiz şeyi bir daha ödeyeceğiz.
yetmez ama evetçilerin sevinçten çıldırışlarını görür gibi oluyorum. sonuçta çevreciyiz dedin mi akarsular durur değil mi?
istedigin kadar orman kes, yeraltı sularını kurut, altın madeni ruhsatı verip sit alanlarını zehirle, tarımı hayvancılığı bitir, denizleri kirlet. ama ambalaj haracını cukkalayınca senden ala çevreci olmaz.
bırakın bu işleri. doğayı korumak içinmiş de. istanbulu kaybetmek üzereler. rant elden gidiyor. sebebi bu.
bir poşetle istanbul'u kaybedecek olanların, bu sayede tüm türkiye'yi kaybetmesi mümkündür.
ben süt kutusuna para vermek istemiyorum, açık süt satışı da yasak nolcak o zaman?
Dolaylı vergi, insanın zekasına hakaret etmeyin.
düpedüz halkla taşşakiye geçiliyor diye düşündüğüm mevzudur...bununla doğayı koruyorlar ama ay başı üç kuruş alan nazif amcanın ruh sağlığını nasıl koruyacaklar meraktayım...
onu da yapsınlar.
güncel Önemli Başlıklar