bugün

1970 kastamonu doğumlu tiyatro sanatçısı.
bir süre şarkıcılık yapmış. 1993'te diyarbakır devlet tiyatrosu'nda oyunculuk yapmaya başlamış.

2007 yılı itibariyle ankara devlet tiyatrosu'nda görev yapmaktadır.
oynadığı bazı tiyatro eserleri :
rita'nın şarkısı , vur yağmala yeniden , böcek , jeanne d'arc'ın öteki ölümü , atları da vururlar , hamlet , şeytanlar , üç kuruşluk opera , gorgorun armağanı , arzu tramvayı , kısasa kısas , pazartesi perşembe ...

sis ve gece ilk sinema filmidir . asi ve yuvadan bir kuş uçtu tv dizilerinde rol almıştır.
gün itibari ile ben bertolt brecht oyunuyla gönlümü, bütün gönülleri, fethetmiş hatta oyundan sonra herkesin arasından sıvışıp soyunma odasına kadar kendisini izlememi sağlayan, acayip güzel sesli tiyatro oyuncusu.
(bkz: ben bertolt brecht)
adına girilen 2 entry tabii ki beni şaşırtmadı, çünkü kadın olağanüstü yetenekli bir oyuncu. geçen akşam genco erkal'la sahnede izlediğim ve bu zamana kadar adından bîhaber olduğum için utandığım tiyatrocu. Ben Bertolt Brecht; genco erkal'ın yönetmenliği ve oyunculuktan ziyâde ustalığının sahnedeki tezâhürü olan oyun. daha önce genco erkal'ı izlememiştim onu seyredene kadar benim için zirve ferhan şensoy'du. lâkin sahne kullanımı, müzik, oyunculuk ve seyirci idaresi nasıl olur o yaşlı(!) adam bana bunu gösterdi. üzgünüm ferhan. böyle adamlar usta olmanın dışında birer okuldur, tülay günal da ilerlemiş tecrübesine rağmen erkal'ı sahnede sömürüyor bir şekilde, öğreniyor. ne koparsam kâr bu tür meslekler için gayet olması gereken bir durum. oyunculuğunun yanında sesinin adeta iyi bir caz vokalistiyle eşit derecede olduğuna şahit oldum. çok iyiydi dışavurumu, çok çok iyi.
dün akşam kadıköy özgürlük parkında sahnelenen ben bertolt brecht adlı oyunda hayran listesine bir çok kişi ekleyen oyuncu. söylemeden edemeyeceğim kısa saç bir insana bu kadar mı yakışır lan.
genco erkal ile oyunlarından tanıdığımız, sesi muhteşem, kendi kibar ve mütevazı sanatçı/oyuncu.
inanılmaz da güzel geliyor bana. böyle kibar bir ifade olamaz.
tabi ki, at gibi bacağıyla hakkında 2943875924875 sayfa entry girilen kadınlardan olmayacaktı. gerçekten de şaşırmadık.
canlı canlı izleme fırsatı bulursanız kaçırmayın, aşık olup gelin.
inanılmaz güzel sesli, çok zarif, harika bir oyuncu. ama yeri kesinlikle televizyon değil sahne!
genco erkal ile birlikte yaşamaya dair oyununda sahnede devleşen kadın.

sahnede çok sakin sakin durup, keskin hatlı yüzünden beklenmeyen billur gibi ve güçlü sesiyle insanı büyülüyor.

şu playlistte aykırı sorular programındaki performansını izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/w...a1j_83yNa77HEwoUNyE5nTF3x
görsel
Bir çok tiyatro ve sinema projesinde yer almış tecrübeli türk kadın oyuncu.
Kendisini fi dizisinden tanıdım. Hayran kaldım doğrusu. Yılın oyuncusu oylama hakkım olsaydı oyum kendisine giderdi.