bugün

https://twitter.com/OdunHerif
Kendini kanaat önderi sanan bir grup geri zekalı.
sığırlar topluluğu.

göz önündeki insan saçmalar. bu kadar basit.
prim verenleri gördükçe iyi ki twitter kullanmıyorum diyorum.
bir yandan da kısa sürede bir yerden ya da kişiden cevap alabilmek için de gerekli olduğunu düşünüyorum.

ama twitter ı şova ve prime dönüştürenlerden hiç haz etmem.
@falanca var deli para kazaniyor kevase reklam yapmktn.
birçoğu saçma sapan içerik üretip hiçbir şey yapmayan ama güruh tarafından pek beğenilen. içlerinden faydalı olanlar, kendi işleriyle birlikte tanınıp güzel işlere imza atan yok mu ? vAR. ama birçoğu yaptığı check inler, enseye tokat göte parmak tavırlar, ünlülere laf atayım, trollük yapayım da meşhur olayım, yediğim yemeği görsünler, çaktırmadan işin reklamını yapayım para kazanayım, içi boş hikayeler vs vs... bir de bunları takip edip hayata dair hiçbir düşüncesi, eylemi, duruşu olmayan yarım akıllılar ve birçoğu 25 yaşının altında olan gençler:

- aaa gördün mü x ne yazmışşş.

- adam lafı iyi koymuş.

- ooofff ne seksi fotoğraflarını koymuş.

- çok tatlı

vs vs yorumlar, tepkilerle bu insanları başa çıkarıyorlar. bunlara bu kadar değer verilmesi gerekir mi? mesela, internetin en büyük troll bld başkanı melih gökçek neden en tepelerde? çünkü gerek destek gerek laf sokma gayesiyle takip ederek polemiklerle gittiği bu yolda onu isteyerek ve istemeden başa taşıdınız.

bir kitap, dergi, gazete, şiir okumak yok; ileti, twit, sms okuyarak, internette saçma sapan özlü(!) yazılar paylaşarak gezinmek gırla. hiçbirini yapmıyorsan sokağa çık, insanlara bak, hayatı ve çevreni az buçuk tanı. yakınındaki ören yerini görmek için, sen likya neresi pisidya neresi ya bilmezsin ya da ayırt edemezsin.

elektrikleri ve internetleri olmasın, bunları büyük bir kısmı hayattan silinir giderler. ülke insanlarının zekası, zihniyeti, duruşları internette kime değer verdikleriyle gerçekten çok açık.

not ve edit karışık: fenomen kelimesinin tanımını bilmezler, bir felsefe kitabı okumamışlardır ama bu kelime ağızlarından düşmez.
ebru vatansever' in güzel tweetleri ile yer aldığı kategoridir.
twitter üzerinden çok sayıda insanın ilgiyle takip ettiği kişiler.

eskiden sayıları azdı, cidden iyi yazanlar fenomen oluyordu fakat şimdi durumlar hiç öyle değil malesef sevgili okur, önüne gelen mizah yapma peşinde, önüne gelen fenomen olma girişiminde, milletimizin bu ilgi merakı zaten beni çileden çıkartıyor.

ayrıca bir de bu paneller falan türedi herkes takipçi basıyor, 100k takipçisi olup tweetleri 5-10 fav anca alan insanlarla dolu ortalık.
içlerinde az bilinenleri mevcuttur. bunlardan biri de;

https://twitter.com/analizsizdevre
@satrayni favorim.
Sözlüklerden çaldıkları içerikleri kendi sözleriymiş gibi paylaşan kolpalardır.
güncel Önemli Başlıklar