bugün

uzun ve yorucu bir maratonun içindeyken * * * gerçekleştirilen istem dışı faaliyettir. kişi öyle yorgundur ki oturmakta olduğu yeri ve yapmakta olduğu işi tamamen unutur ve kendini bilinç altında o yerin rahatlığına inandırır. uykuyla kucaklaşma durumunda oturulan yerden yuvarlanılmak istenilmiyorsa yapılacak en iyi şey gelip birinin sizi bulmasını beklemektir. * ancak ne olursa olsun bahsi geçen kişi sözkonusu maraton boyunca sadece tuvalet olmamakla birlikte bulduğu her yere tüneyerek uyumak isteyecek, elden bir şey gelmeyecektir. bu durumda kişinin fazla üstüne gidilmemesi gerekmektedir.
uzun sürmesini beklememeniz gereken eylemdir.uyuyakalmaktan çok kestirmek olarakta yorumlanabilir.kalktır,donunu topladır ve gidip zıbardır...
sıçtıktan sonra olan şeklinde bokun kıçta kuruması sorun oluşturabilecek haldir. o yüzden kıç silindikten sonra uyunması tavsiye edilir.
finaller esnasında ki öğrenci halleri . * ... hatta otobüslerde ayakta bile uyurdu insan .
(bkz: playstation da oyun oynarken uyuyakalmak)
yaran olaylara vesile olacak eylemdir.

kuzen sabah uyanmış ve tuvalete girmiştir ve olaylar gelişir; klozette eli çenesinde dirseği bacağında uyuyakalmıştır ve bir anlık dirseğin bacaktan kayması akabinde "deprem oluyooo" haykırışlarıyla tuvaletten fırlaması..
kabız olmuş kişinin verdiği uğraşlar sonucu yorulup uyuyakalmasıdır.
bir gece saat 3 gibi uyandım
yoğun bir karın ağrısıyla..

gittim hemen tuvalete
ışığı
bile açmadım uykum kaçmasın diye
uyuyakalmışım
annem su içmeye
kalkmış
bakmış bana odada yokum korkmuş
falan-

uyandırdı sonra...
alaturka tuvalet'te maruz kalındığında hiç de keyifli sonuçları olmayan eylem.
kafası fazla güzel insanların başına gelen bir hadisedir.

ona değil, sana eziyet olur.
benim ne işim mi var orda? yok yok, düşündüğünüz gibi değil. durun anlatayım.

şimdi yanınızdaki eleman (kız-erkek fark etmez) bütün gece ne bulduysa içmiş, barda yığılmasın diye kolundan tutmuş, zar zor eve getirmişsiniz. bari bi kussun da rahatlasın dersiniz. siz demeseniz de o düşe kalka tuvalet istikametinde gitmektedir zaten. neyse açarsınız klozet kapağını, 'hadi kus' dersiniz. çoğu zaman kendi kendine kusmayı bile beceremez ya, diyelim ki becerebilecek durumda ve siz de kapının dışında bekliyosunuz...

bir süre öğürmesini dinlemek zorunda kalırsınız, iğrenç bi şey tabii ama sonra seslerin kesildiğini, lakin adamın hala banyodan çıkmadığını fark edersiniz ki o kısım daha beterdir. (siz de sarhoş olduğunuz için bu süre biraz uzayabilir.) kapıyı açsam mı açmasam mı, ya bi şey olduysa, düştüyse filan diye endişelenip açarsınız kapıyı. (bi de bunların kusarken kapı kilitleyen modelleri var, onlara değinmek bile istemem. neyse açıldı bizim kapı şimdi...) ve karşınızda işbu başlıkta bahsi geçen durum... klozetin üstünde (aynı zamanda kusmukların. maalesef.) üstü başıyla oturan, kafasını duvara yaslamış, o nasıl bi rahatlıksa üstüne bi de horlamaya başlamış güzel insan...

uyandırmayın, orda öyle uyusun, tutulsun her yanı diycem ama kıyamazsınız, dünyanın en zor işlerinden biri olan 'sarhoş insanı uyandırmaya çalışma' eylemini icra etmeye başlarsınız bu durumda ki, 'allah düşmanımın başına vermesin' denecek türden bir aktivitedir. başınıza gelirse de ben kolaylıklar diler kaçarım, sakın yardım filan beklemeyin. benim sarhoşlarım bana yetiyo zaten. *
ilkokul zamanında, Daha yüzümü yıkamamışken, okula gitmeden önceki son ve en tatlı uykumu uyuduğum eylemdir.
Alkolik insan işidir. Evet.
içkili veya alkollü iken başa gelmesi muhtemel olay.
güncel Önemli Başlıklar