bugün

Amacı merak edilen eylem. Mansur yavaş gibi projelerle gelin projelerle. Keşke mansur izmir'e aday olsaydı ya. Bu adam şovdan başka bir şey yapmıyor. Neymiş işe bisikletle gidiyormuş. Bana ya da izmir'e faydası ne?
Ben tarım ile ilgili projeleri için oy vermiştim kendisine. Pişman oldum.
iki tarafında(chp ve AKP) aday olarak odunu göstersen, odunun başkan olarak seçileceği illeri var. izmir'de chp için bu konumda. izmir, rekabeti arttıracak ve bu rekabetten hizmet alacağı bir değişikliği hakediyor. Evet.
mansur yavaş'la bir ankaralı olarak daha da gurur duymama sebep olan, basit hareketler.

eminim tunç soyer donanımlı, iyi bir belediyecidir. o konuda şüphem yok. seferihisar'da yaptıklarının methini de duydum.

ama bu tarz, sanki izmir'de değil de hollanda'nın bir şehrinde yaşıyormuşçasına sadece gönlü hoş tutmaya yönelik hareketler biraz rahatsız ediyor beni. içerik güzel ama zamanlama kusurlu yani. önce içinde bulunulan şehrin temel sorunları halledilmeli, daha sonra pastanın üstündeki çileklere zaman ayrılmalı bana göre.

detaylı bilgi sahibi olmasam da izmir'de ilgilenilmesi gereken ciddi sorunlar olduğuna eminim.

benzer şartlar altında mansur yavaş'ı böyle yüzeysel hareketlerle vakit kaybederken düşünemiyorum mesela.
Helal olsun dediğim olay.
bana da bir bardak su.

(bkz: tokatçı)