En iyi film
3
rekabet yine çok çetin! Oscar’da 2016’nın en iyi filmi hangisi olur?
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
Oscar ödüllü ve Oscar’a aday olmuş filmler Şubat ayı boyunca Digiturk Moviemax Oscars HD’de. Sen de 88. Oscar Ödülleri’ndeki favori adaylarını seç, 1.000'den fazla HD filmi, en sevilen yerli ve yabancı dizileri izleyeceğin ve canlı TV keyfi yaşayacağın 3 aylık Digiturk Play Sinema Paketi kazanma şansı yakala!

tuhafiyeci

 1. 1.
  osmanlı döneminde ortaya çıkmış bir terimdir. genel olarak kumaş, boncuk, dikiş, nakış, ıvır zıvırların bir çoğu ülkeye ipek yolu vasıtası ile doğudan geldiği için insanların alışık olmadıkları, aşina olmadıkları edevatlardır bunlar. bütün bu malları getirip ülkede satan tüccarlara verilen bir isimdir tuhafiyeci. daha sonra bu tür malzemeleri satan dükkanlar da bu şekilde adlandırılmıştır.
  #57950 :)
 2. 2.
  (bkz: gotunden uydurmanın en güzel ornekleri)
  #57951 :)
 3. 3.
  rafları tıkış tıkış don lastiği, sütyen, çorap vb. mallarla doldurulmuş dar ve küçük dükkanlara ve burada çalışanlara verilen ad. kadınlardan başkası buralara uğramaz. tuhafiyeciler de genelde yaşlı gözlüklü zayıf sessiz ve kuşkulu bakışlı tipler olup ''bir insan neden tuhafiyeci dükkanı açar?'' sorusunu kendime sormama neden olurlar. (bkz: insan neden oyuncakçı dükkanı açar)
  #2207500 :)
 4. 4.
  rengarenk boncuklarin ugrak yeri satilana kadar.
  #2431363 :)
 5. 5.
  tuhaf işleri kendine uğraş yapan insanların adı.
  #3121291 :)
 6. 6.
  genelde bayanların ekonomik özgürlük kazanmak amaçlı pasajlarda ufak dükkanlar açmasıyla yaptıkları iştir. ama ne tuhaftır ki tuhafiyeci bayanın kocası genelde o pasajda işyeri sahibidir. bayanın bu girişimi bu bağlamda ne kadar ekonomik "özgürlük" olur , tartışılır.
  #3121314 :)
 7. 7.
  http://goo.gl/M868Eh

  kapısının önünde güdük hasır taburelerde, yaşını başını almış amcaların sesli sesli tavla oynayıp höpürdeterek köpüklü kahvelerini içtikleri nesli tükenecek kelaynaklar tadında çok yakında has sektör denecek bir sektör.

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/932191/+
  #30775559 :)