bugün

Tubileri takıyor.

(bkz: bilim ne arar la Türkiyede)
altına imzamı atacağım tanımdır.

bir de bu yavşaklar 10 yıl sonra bu genç kardeşimiz başarılı olunca ona bok atacaklardır. türkiye'de değil de almanya da okudu diye milliyetçilik yapmaya çalışacaklardır.
Burs veriyor bazı öğrencilere. Her şeyin para kısmıyla ilgileniyorum ben kusura bakmayın.
boncuk araması yapmaya yararlar.
Hiç bir boka yaramıyorlar. kimse kusura bakmasın. oturdum proje yazdım şirket ayarladım. adamların önüne kadar belgeler gitsin.(sinirliyim kusura bakmayın imla mimla dikkat edemeyeceğim.) alt tarafı okuyup değerlendireceksin dört aydır bekliyorum amk koskoca 4 ay lan. hesapladım her bir kelimesini bir günde okusan 15 gün etmiyor lan bitirmen neyin kafasını yaşıyorsunuz. ha diyeceksiniz bir sürü proje değerlendiriyorlar. lan zaten başka işleri yok bu adamların ne yapıyorsunuz abi siz orada. yığın gibi istiflemişsiniz güzelim bir sürü bitmiş ve bekleyen projeyi ne hayata geçirdiğiniz var. ne bilime ne vatana millete bir katkınız var. kendinize gelin beyler sizin beğenmediğiniz projeler beğenmediğiniz insanlar nasa vs. uluslarası platformlar da el üstünde tutuluyor. ödüllere boğuluyorken siz burun kıvırıyorsunuz. sonra da birileri çıkıp bilim adamları hep yurt dışına gidiyor bık bık bık konuşuyorlar ya ağızlarına kürekle vurasım geliyor yeminle.

edit:imla
(bkz: torpil)

bu varsa yüzde yüz başarı var demektir, torpili olmayan insanlar da böyle mağdur olur işte iğrenç sistem.
mini bacılara ve orta yaş badem bıyıklı maklubecilere finansman sağlama işine yaramaktadır. kurumun eski müdürünü tanırdım ve iyi bir insandı. sonradan o hayvanat bahçesi müdürlüğünden terfi ettirilen amca geldiğinden beri tamamen iktidar eksenli olarak çalışmaya başlamışlardır. hatta şu meşhur ses kayıtlarının montaj olduğunu en ufak bir inceleme bile yapmadan bildirmişlikleri bile vardır. bilim falan hak getire son 2 senedir düzenledikleri fuarlarda birinci olanlara bakın anlarsınız ne işe yaradıklarını...
bir halta derman olmayan ucubik projeleri fonlamaya yaramaktadır.
birde eski hayvanat bahçesi müdürlerine kadro olanağı sağlamaktadırlar.
bismillahirrahmanirrahim diyen bardak ve namaz kıldıran seccade üzerine çalışıyorlar. bu kurumda sahte diploma kullanıldığı haberini okumuştum geçen. düşünün

edit: http://www.milliyet.com.t...ploma-yi--gundem-2078234/

edit: ayrıca fasulye adlı bir projeyi birinci yapmışlar. projeye göre, kuran dinletilen bitkiler diğerlerine göre daha hızlı büyüyormuş. yarın iki fasulye alıp dikeceğim. birine kuran dinleteceğim günde 5 vakit. eğer ergenliğer geldiğinde isterse namaz da kıldıracağım cemaat yapacağız. diğerini ateist yapacağım. bakalım hangisi büyüyecek ?
Türkiye Büyük iş adamları ticaret anonim kurumu.

(bkz: Recep ivedik 4)
Fasülyenin dua okuyarak daha hızlı büyüdüğü hakkındaki olaya ödül vermekle daha ilgililer sanırım sırf bunlar yüzünden nice sağlam proje heder oluyor. Yazık lan.
bilim teknik dergisini çıkartıyorlar.
sanırım tek yaptıkları iş bu.

(bkz: bilim ve teknik dergisi)
artık ota boka.
tubitak artık adı bile anılmayacak bir akp arpalığıdır, bilimle işi gücü olmayan. o yüzdendir ki, komşu molla iran 1700 km menzilli füze yapar iken, kuzey kore uzaya uydu gönderirken, ufacık tayvan dünya çip pazarını, hindistan dünya yazılım pazarını domine ederken, sen daha motor bile yapamıyorsun...
yandaşlara maaş kaynağı işine yarıyor.