bugün

sağlam otomobil demedim çünkü sağlamlık başka bi şey.
kastedilen, tır veya kamyon çarpmasında bile ezilmeyen cola kutusuna dönmeyen araç hangisidir, meselesidir.

şu zırhlı jip gibi duran markasını bimediğim otomobil sanki dayanıklıymış gibi geldi.
Bmw sanayideyken bilmem kac takta atmıs bir araba gelmişti sagı solu boyası param parca ama ezilme yok.
Saatte 90 km hızla tıra arkadan girerseniz * dayanıklı otomobil diye bir şey yoktur. Dünyanın en sağlam arabası bile sizi ikiye böler.

O yüzden altınızdaki arabalara güvenip götünüzü başınızı sallamayın. Ölersiniz.
Bence nasipte varsa olur yinede. Ama dikkat etmek gerek.
arkadaşımla beraber volvo aracı önümüze gelince ufaktan tırsıyoruz çünkü çarpsak sonunca biz pert çıkarız.
reno 12 steyşın.
ihtiyaçlar icatları doğurur.

italyan markaları yakıt ekonomisi konusunda iddialıdır, Alman araçları lüksü ve konforu ön planda tutar, Japonlar mekanik arıza vermezler, iskandinav markalarında ise güvenlik en başta gelir.

(bkz: Volvo)
Dayanıklılık ve guvenlilikte bmw bence en iyisi her kasasi değil tabi ama 2013 üstü modelleri gayet sağlam ve güvenli bir kazasına şahit oldum adam 520ie ile refujden uçuyor marketin içine giriyor marketi yamultuyor kaçmaya çalışıyor yola geri çıkıyor ters yöne girdiğini anlayinca mecburen duruyor yoksa araba banamısın demiyor gitmeye gidecek o kazadan sonra.
(bkz: volvo) tecrübeyle sabit.
Olmayan otomobil,
Çarpışma testlerinin 60-65 km hızla yapıldığını ve hemen hemen hiçbir kazanın bu hızlarda gerçekleşmediğini düşünürsek ne demek istediğim anlaşılır,
Yok Tofaş volvoya çarptı pert oldu ama volvonun sadece tamponu çizildi falan hikaye, Tofaş zaten teneke, elle eziliyor aq.
Ama dayanıklılığı göreceli olarak ele alırsak ilk 2 sırada Volvo ve Saab gelir.
en son modellerini bilmem ama eski model volvolar daş gibi.
buarada araç ne kadar dayanıklı olursa olsun hız felakettir. yüksek hızda hangi araba olursa olsun ne kadar dayanıklıda olsa kazada sıkıntı hele duran nesneler bariyer direk vb. sonra kamyon tır vb. nesneler boş. 90 km/h sonrası bana göre sıkıntı.
(resim:#1)
paraya Göre değişir.
Kağnılar kaza yapmazlar, kağnılar kaza yapmazlar.
Trafikten ölemem kii...
volvo olduğu bilinir.
Hiçbiridir.
Yavaş kullanın tır kamyon tipi araçlardan uzak durun.
4 sene önce kamyona çarptım.
Araç pert beni tamamen allah korudu. Sağlam olsan ne olur. Tır 10 ton senin araç 1 ton.
Araçların euro ncap puanlarına bakmak lazım. Volvo bu konuda cok ünlü. Bir çok markanın carpışma testinden tam puan alan arabaları mevcut.
Tank demek isterdim ama o bir otoyol taşıtı değil...

(bkz: sikerler kâmil)

(bkz: o gemi hiç gelmeyecek ismail)
şahindir. kaza anında yok olma özelliğini kullanarak etkin koruma sağlıyor.
vallahi başlıkta kastedilen arkadan tır bile çarpsa yolcu bölümü kırıma uğramayan arabaydı.
anlaşıldı ki böyle bir araba yok.
volvo neyim arkadan 100 km ile tır çarpmasına dayanmaz.
volvo c30 değil s60 öneririm ama ölmeyeceğiniz garanti değildir.

fransız arabaları daha dayanıksızdır malzeme kalitesi avrupanın en kötüsüdür.
dünyanın gelmiş geçmiş en sağlam arabalarından birisi isveç uçak fabrikalarında üretimine başlanılan (bkz: saab) (bkz: isveç çeliği) lakin kaza anında araba hiç esnemediği için bütün enerjiyi içeriye yolcuya aktarıyor. arabaların bir miktar esneme payına sahip olmaları gerekli darbenin büyük bir kısmını absorbe etmeli ki yolcular en az etkiyle kazadan sağ çıkabilsin diye.
Tofaş'ın kuş serisi. Çünkü belli bir hız limitine ulaşınca otomatik olarak arıza yapıyor.
güncel Önemli Başlıklar