bugün

Torrent'ı beğenmeyen insanın kuracağı cümle.

1Mpbs bağlantım var şu an star wars'ı 116 kb/s ile indiriyorum. çoğunlukla 60'tan aşağı düşmüyor. TTnet kullanıcısıyım. Bu hızın TTnet için gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

(bkz: yüzyılın icadı torrent)
(bkz: ttnet)
(bkz: sakin ol şampiyon) bende torrent kullanıyorum ve biraz önce hız 170 leri gördü.sorun senin nette olabilir.
rapidshare saçmalağından iyidir.

sen gel korsandan para kazan, sonra linkleri sil 2 saat link arayalım.

hassiktir oradan diyorum.
jdownloader'dan haberdar insanların uğraşmayacağı saçmalıktır...
torrent'ten oyun indirilmeyeceğini, hele 1 mbps'le hiç kalkışılmaması gerektiğini öğrenmiş kişinin ifadesidir.

ayrıca bu işin tek alternatifi torrent değildir. pc başında durup tek tek part indirme devri kapanalı yıllar oldu.

(bkz: jdownloader)
birini kullanırken öbürüne niye laf atıldığını anlamadığım cümle. ben gayet j downloader da kullanıyorum torrent de sömürün efendim. tartışmayın.
3000 seed'e 13000 leech gibi dengesiz bir oranda, o 20 kbps'i öpüp başa koymak gerekir.
ne saçma şey o öyle, bi sürü ayarı var yok port ayarla, yok seede göre çek, uploadu ayarla.. ben 1128 partlık lost beşinci sezonu rapidden çekerken aynı anda sakız çiğneyebiliyorum mesela.
starcraft ii'yi çıktığı gün indirmeye çalışan insanın sözleridir. Torrentin arkasında yatan muazzam mantığı anlayalım önce beyler bayanlar.
360lık gibi hayvani bir hızla film indirdigim düşünülürse pek de saçma değil aksine çok yararlı.

edit: ahanda 432 oldu. *
şimdi bazıları torrent kullanmayı bilmiyor olabilir, usb modeme sahip olmayıp port açıp incik cincik ayarlarla da uğraşmak istemiyor olabilir. o zaman n'apıyoruz, indirilecek içeriğe göre kendimize eli yüzü düzgün bir forum bulup buradan edindiğimiz linkleri jdownloader a koyuyoruz, torrent kadar bir sürede edinmiş oluyoruz istediğimiz şeyi.

tercih meselesidir, ikisinde de handsfree sonuçta.
torrent kullanmayı bilmeyen insan yakarışı. part part uğraşmak yerine ya da forumlarda gezinmek yerine başlat koy gece bir kenara eğer bağlantı hızın iyiyse sabaha elinde.
kullanmayı bilmeyen, anlatmaya kalkınca da kendisine bir şey satıyormuş gibi davranan kişilerin* kullandığı söz öbeği. evet bu sözcüğü kullanan herkes siz bilmiyorsunuz torrent kullanmayı! sırf kanıt olsun diye bahsi geçen starcraft 2 torrentini indirdim ve caps aldım.

not: kullandığım paketin sınırı 6mbit belirteyim.

bu da caps: http://img84.imageshack.us/img84/9898/yenibitelemresmipr.png

capsde'de görüldüğü üzere indirme hızı 618kb/sn ve 3saatte indirme süresi! birisi torrent saçmalığı mı dedi?

edit: eksileyen arkadaş gerçekler acıtır!
seeds ve leech arasındaki farka dikkat edilirse hiçte saçma olmayan program. seedsi yüksek leechi düşük tutulunca yardırıyor efendim, tutamıyoruz.
torrent gibi bin yılın buluşu olan bir programı kötüleme gafletidir.
eğer internetiniz hızlıysa ve zamunda'dan çekiyorsanız 700'leri, 800'leri görmeniz işten bile değildir.
torrent'e laf etmeden önce "lan ben internetten haberdar mıyım" diye özeleştiri yapmak gerekir.
büyük dosya tiplerinde * hele bizim ülkemizdeki bağlantı hızında eziyet olurken ufak tipteki dosyaları * rahat bir şekilde indirme imkanı sağlar * *
o kadar fazla veri indirme hevesi varsa, upload/download oranını zorunlu tutan torrent sitelerinden kaliteli bir tanesi bulunup o adreste bulacağı dosyaları %100 performansla indirerek aşılabilecek ifadedir.
bugün dizi izleyeyim dedim internetten, siteler o kadar yavaş ki bir bölümü izlemek 2 saate yakın zamanımı aldı, ciddi ciddi dolmuyordu partlar. torrent geldi aklıma, güzel bir link buldum internetten izlediğim süre içersinde koca bir sezonu indirdim. nasıl olduğu bilmiyorum ama 590 ları gördüm indirme hızında. internetim de öyle hızlı değildir 1 mbit. böyle şikayetçi olmak yerine daha sağlam torrent sitelerini araştırmaya bak, işe yaracaktır...
seed nedir leech nedir bilmeyen adamın saçmalığıdır. günlerce partlarla uğraşılıp indirilemeyecek şeyler 2 mbps'de 210'un altına düşmeden kesintisiz indirilebilir.
Uludagsözlüğe yazan yazarların birçoğunun mal olması gibi bir şeydir.

Lan hadi bundan 3-5 yıl önce torrent harbi kasardı, uğraştırırdı, yabancı ülkelerin bile uploadları düşüktü lakin şuan 3-4 seed e 120 leech olsa bile bir dosyayı rahatlıkla olmasa da indirebiliyorsunuz ki iyi kötü bir public trackerın ortalam seed oranlarında indirmek çok daha kolay.

Ha sen dersen ki ben her daim tam hız istiyorum arkadaş o zaman bi zahmet ara da özel bir tracker bul, starcraft 2yi 2 mb internetle 10 saatte indirdim özel trackerım sayesinde. eminim public kullansam da en fazla 15 saat olurdu.

ha bir de çabuk indirmek istiyorsan Upload'ı kısacaksın arkadaş, upload hızın download hızını düşürür. Özel bir trackerda isen sonra upload edersin.
(bkz: utorrent)
600 kbps ın altına düşünce download acaba bi sorun mu var diye düşünen ben torrenta saçmalık denmesine dayanamam,torrent candır, canandır.blueray olsun, hd filmler olsun hiçbirine acımam açarım utorrent ı çatır çatır indiririm minimum 600 kbps ile, bakarım keyfime.
indirecelek dosyanın kaç kişi tarafından paylaşıldığı önemli bi nokta.
uluddağ sözlük'teki emek hırsızlarının sayısını belirlemede yardımcı olmuş saçmalıktır.
(bkz: laf söyledi bal kabağı)