bugün

çocukken kaç kere sektireceğimiz yarışma konusu olan oyun. biri sektirirken biride sayar. birde bunu transfer döneminde sıkça yaşarız kot pantolon üstünde forma ayağında artık ne varsa o da top sektirir.
zamanında 652 ile kendi rekorumu kırdığım eğlenceli oyun...bir de uludag sozluk bursa halı saha zirvesi 3 'de havadan gelen topları sektirme rekorum vardır ki orası ayrı. * * *
bir adet trambolin, bir adet fatih ürek gerektiren aktivite.
martyns'in rakip takımın kaleci vuruşlarının hepsinin sektirerek bana ve bizim takımda bulunan diğer forvet hatlarına tehlikeli pozisyon yaratma olayı.
sadece erkeklere verilmiş bir yetenek olup, futbol tutkunu ender kızlar tarafından da uygulanan ayakta topu hoplatma işi.
bayanların diz ile , erkeklerin ise ayak ile yaptıgında daha basarili olduklarına sahit oldugum hadise.
gol atan kaleye, 9 aylık gibi oyunlarda kaleye geçecek ilk oyuncuyu belli etmek için yapılır. en az sektiren kaleye geçer. genelde kimin en az sektireceği bellidir. ama yine de legal olması için yapılır.
'sektir sektir nereye kadar kardeşim' dedirtenlerin yanında üçten fazla sektirmeyi beceremeynlerinde olduğu oyun türüdür.
kaleye geçicek kişiyi bulabilmek için yapılan eylemdir.. ama bir türlü kaleden kurtulamazdım..
(bkz: ne guzel gunlerdi onlar)
dan magness.
24 saat boyunca topu hiç düşürmeden sektirip bu konuda guinness rekorlarına girmeye hak kazanan şahıs. Toplamda 250.000 defadan daha fazla sektirmiş.

1 mayıs 2009

(bkz: gerçek emekçi)
iyi top sektirdiğim beni çekemeyen arkadaşlar tarafından da bilinirdi lisede. Okulun etrafını dönme iddasına girildiydi. ama okulun bahçesinin bir bölümü merdivenliydi. merdivene gelene kadar dönerdim de merdivende düşürürdüm. ama iddaa yı kaybetmiş saymayıp hakkımı verdiler hakkaniyetli adamlarmış.
Å **
hiçbir zaman 20-30 u geçememişimdir. mahalle maçlarında, dokuz aylıkta hep kaleye ben geçerdim bu yüzden. bir türlü başaramadım, doldurulmayan uktedir içimde.

(bkz: dokuz aylık ne la)
çocukluğumdan beri beceremediğim iştir.
en fazla 30 filan yapmışlığım var, tesadüf canım.*
ortalama 5-6 yapardım.
sektiren için anlamı olsa da dışardan bakan için "bu gerizekalı ne yapıyor" gene sözlerinin sarfedilmesine sebep olabilir.
teraziye diye bir oyundu vardı kafa,el,ayak,dizle 5'er defa sektirirdik topu hey gidi günler hey...
görsel
Çocukken en fazla sektiren başa, en az sektirenin kaleye geçtiği çoklu oyunların ön safhası.

Kames toplarla süper olurdu.
iyi futbol oynarım fakat 10 kere top sektiremem. Angarya gelir bana gol odaklıyım...
rekorum 454 idi. bir sağ bir sol sektirme rekorum da 300'e yakındı.
güncel Önemli Başlıklar