bugün

chp`nin iktidara gelme olasılığından daha fazla olan durum.
(bkz: daha deniz feneri kesecektik)
atatürk ve din gibi konularda belli bir görüşe sahip olamadığı sürece imkansızdır.
chp nin halkın ne dediğini anlamasından da fazla olan olasılık.
her seçim öncesi yaşanılan -ehh adam gibi parti yok tkp ye basacam oyumu. geyiği bir gün gerçekten yaşanıra kuvvetle muhtemeldir.
yüzde bir milyon.

edit; niye kötülediniz anlayamadım. tkp'nin siyasi görüşünü beğenen biri olarak inandığımı yazdım. bir gün mutlaka iktidar olacağız manasında.
önceki oylarına baktığımızda yüzde 1 ihtimal olan bir olasılık olsa da, kapitalizm vahşileştikçe oylarını arttıracağı kesin olan ve olasılık tanımlarının değişeceği durumdur.
Toplumun bilinçlenmesi ile orantılıdır. 12 eylüllerin sindirdiği kömüre oyunu satan, hala mhp zihniyetine oy veren yoksul halk ne zaman bilinçlenir o zaman büyük bir olasılık olacaktır.
tkp' nin parlementerizmle devrim yapacağını sanan ergen bünyenin sanrısıdır. tkp seçimleri sadece propaganda aracı olarak görür ve belli bir toplumsallığa ulaşmak için bu aracı kullanır.
(bkz: bilmiyorsan sus adam sansınlar)
ilk aşaması tüm tkp parti üyelerinin tkp'ye oy vermesidir.zira şu an üye sayıları kadar bile oy alamıyorlar.

edit: tarzan ince dallarda 'dan uyarı geldi, üye sayıları 60.000, aldıkları oy 80.000 miş. şimdi düşündüm de olabilir lan!
kariyerizm...
parti disiplininden yoksunluk...
küçük burjuva sosyalizmi...

bu durumda olasılık da kalmıyor!
demokratik seçimerle: sıfır
darbeyle : sıfır

sıfıra sıfır elde var sıfır.
binde yedidir. inanmayan ölçsün.
liberal demokrat parti'ninkinden daha yüksek olduğu kesindir.
iktidara getirilen burjuvazi sağ fraksiyon partilerinin iktidara gelme sanrısından daha fazla olan olasılıktır. El sikiyle gerdeğe girmek diye buna diyorlar işte. El sikinin kim olduğunu siz tahmin edin artık.*
varlığından bahsedilmesi bile tkp fanatiklerinin yarasına tuz basan olasılıktır. hoş zaten onların da gerçekten iktidara gelmek gibi amacı olduğundan şüpheliyim. halkın değerlerine savaş açıp halktan oy isteyenlere siyasi komedyen olarak bakıyoruz ne de olsa. *
ergenekon'un darbe yapıp iktidara gelme olasılığı daha yüksektir.
% de kaçlık bir olasılıktır çok ta ipimde değil de, iktidar olamama gerekçesi olarak ne zaman okusam beynime kan sıçratan bir madde gördüm; halkın değerlerine karşı olmak.

şu halkımızın değerleri nedir, senelerdir anlayabilmiş değilim. ama sevgili halkımın iktidar yaptığı partileri görünce bu değerlerin hırsızlık, yalancılık, zübüklük, amerikan uşaklığı olduğunu falan çıkarabiliriz.

"abi , türklük de, bayrak de, ezan de, kuran de; sonra istersen gel bizi sik. oyum senindir."

onlar da tam bunu yapıyor zaten.

senin neyine gerek tkp.
(bkz: ben senin iktidara gelebilme ihtimalini sevdim)
halkın değerlerini anlayamadıklarını itiraf edenlerin partisi olduğu için sıfırdır. *
Halk gerçek değerlerinin ne olduğunu öğrendiği gün iktidara gelecektir.
açıkçası, din kavramının karşısında değilde başka bir yerinde olsaydı, iktidara gelme olasılığı kulağa şaka gibi gelmezdi. tkp'lilerin özellikçe işçinin yanında duruşunu, her vatandaşın eşit şartlar altında yaşaması gibi söylemleri bugün taraflı tarafsız herkesin onayladığı bir şey. ancak gelin görünki halkı %90 müslüman olan bir ülkede maneviyatı karşınıza aldığınız zaman iktidara gelme olasılığınız da o kadar düşük oluyor.
halkı anlayamadığı gibi onu kendi gerçek değerlerinin farkında olmamakla itham edenler sayesinde katmerli sıfırdır. sen kalk halka birşey bilmiyorsun de sonra da destek bekle. rüyalarda bile gerçekleşmezbu. benden söylemesi. * *
sol parti tanımını chp gibi orta yolcu bir partiye yaftalayan güzelim türkiye halkları sayesinde oldukça düşük bir ihtimaldir. unutmamak gerekir ki emek haklarının savunulmadığı, rant çıkarsamalarıyla kirletilmiş bir siyasi çizgi, yine kendileri güzergahları içerisinde düzen particiliğinden öte gidilemeyeceğini gösterir. burada asıl kritik solun türkiye içerisinde yeniden tanımlanması ile ilgilidir.
"halkı suçlayarak halk için" düsturuyla hareket etmeye devam ettikleri sürece sıfır olmaya devam edecek ihtimaldir. bu hayal gücüyle sizden iyi bir reklamcı ya da bilim-kurgu yazarı olur benden söylemesi. korkmayın salın kendinizi kapitalizmin kollarına. size bu masalları anlatan abilerinizin yaptığı gibi...