bugün

cek, bono, police.
işletme-iktisat fakültelerindeki hemen hemen bütün bölümlerde okutulan ve her yıl değiştirilen kanunlarla beraber müfredatıda değiştirilen derstir.
(bkz: türk ticaret kanunu)
ticari işletme hukuku, şirketler hukuku, kıymetli evrak hukuku, deniz ticareti hukuku ve sigorta hukuku gibi alt dalları vardır bu disiplinin. ayrıca

(bkz: ernst hirsch)
bünyede tiksinti yapan derstir. zira iş hayatında hiç kimse dersin bahsettiği hiçbir şeye uymamaktadır, herkes kendi yasasını belirlemektedir.
bu ders hakkında: ''yok arkadaş ben seviyorum. hastasıyım amk zaten ticaret ile uğraşıyorum'' gibi laflar eden olursa, yüzüne tükürün, kafasının arkasına doğru tokat patlatın. yeni ttk yüzünden bir de tasarı bokuyla uğraştıran
hukuk dalı, ızdırap, beyin amcıklaması katalizörü.
adamı bunalıma sokan ders. allah hukuk okuyana sabır versin.
teselsül karinesidir. yıllarca aldığınız bu dersten sonra akılda tek kalan şey manasını hala çözemediğiniz ilgin. terimlerdir.
derste anlatılıp anlatılıp yedirilen, uygulamaya geline bir boka yaramayan ders.
belli bir süre çalışıldıktan sonra evin içinde bağırarak tsubasanın müziğini söylemeye vesile olan derstir.
umarım medeniden kolaydır dedirten ders.

zamanın ötesinden gelen editasd<kzxfa: puahahahhaahahahahaa kıçımla güldüm kendime lan :D

(bkz: sözlük formatının ebesine atlamak)

dayanamadım.
01.11.2010 pazartesi günü ergun tuna'nın öğrencileri kazığa oturtacağı ders. *
tarih:3.11.2010 saat:11.00 yer:marmara hukuk-haydarpaşa kampüs te fena geçirmiş derstir.
vize de kasan finalde ağzımıza öpücük kondurur.hayırlısı olsun..
ömer özkan'dan alınması gereken ders idi... ama yer sakarya üniversitesi ise...
doğan şenyüz den alınması gereken derstir. vizede de finalde de siker orası ayrı. ama muhteşem anlatır.
(bkz: uludağ üniversitesi)
(bkz: iktisadi ve idari bilimler fakültesi)
zonguldak karaelmas üniversitesinde bir sınıf dolusu aflı öğrenci türeten ders.
Eger "hukuk" ogrencisiyseniz o kadar da zor olmayan ders. Bir "esya hukuku", bir "borclar ozel" dersi kadar zor degildir kesinlikle. Ancak her hukuk dersi gibi ciddiyetle calisilmasi gerekir, o ayri.
pek yakında vizesinin açıklanacağı derstir.çok fenaysa paylaşmam fakat, kayda değerse paylaşacağım.söz.

paylaştım: 40 kere maşallah bana.
ingilizcesi, ticaret kanunuyla karıştırılan hukuk dalı.

Genelde biz Türkler nasıl diyorlar Ticaret Kanunu'nu ingilizce'ye çevirirken Law of Commerce diye çeviririz. Law of Commerce tam anlamıyla Ticaret Hukuku'dur. Ticaret Kanunu, Code of Commerce veya Commercial Code'dur. Yabancılar, Law kelimesini belirli kanun/ yasalarda kullanmazlar, daha çok ilgili hukuk alanını belirtmek için kullanırlar. Kanun, Yasa için Code veya Act kelimelerini tercih ederler.
yaz okulunda üstten alınmaması gereken ders. hırs yapıp almaya kalkışabilirsiniz almayın efendim. yazınızı heba ettiğinizle kalır üstelik finalinden bi gün önce de amaan deyip defteri kitabı bırakmanız olası.
ismail Kırca'dan alındığında en zevkli hukuk dersidir. (bkz: ismail kırca)
ebe siken ders.
IY RESMEN BOK GiBi BU.
çok kolay bir derstir.
en eğlenceli hukuktur. tacirin dayıoglunu bile ögrenirsiniz.