bugün

ihl mezunu olunca müdür olunamıyor mu? ihl'ye girince otomatik olarak müdür olma yetenekleri mi siliniyor?
havacılık sektörü konusunda nasıl kalifiye bir eğitim veriyor ise meydanı kimseye bırakmamış bir liseymiş kartal ihl.

acaba özel sektörde -özellikle yabancı menşei olan firmalarda- kaç mezunu ceo, cfo, cto...
Normal durumdur.

Kartal ilmi hava lisesi değil mi sonuçta?
imam hatip lisesinde imam yetistirildigini sanan cahilleri şaşırtır.
herkes bilir ki imam hatip liseleri ucak mühendisi, pilot, kule personeli yetistirir.
cahil pis laikçiler.
THY'nin son 15 yılda gerçekleştirdiği, yönetim ve kurumsal başarı öyküsünü bir araştırınız.

Ahh put kafalar ah beyniniz de kalbiniz gibi taşlaşmış sizin.
şimdi burada kıskananlar sanıyorki kartal imam hatipten çıkanlar başka yerde iş bulamamış. lufthansanın yarı, nasanın tam tamına yüzde 99 u bu liseden. yani sizin düşündüğünüz gibi birbirlerine kıyak çekmiyor, yetimin hakkının dibini sıyırmıyorlar.
hüloğğ demişmiydim, lan maaşlar yatar dimi bu kadar orospu çocukluğu yaptıktan sonra.
görev dagiliminda liyakat olmadiginin göstergesi olan hadise.

gerci takkeciler de liyakat ne Zaman olmus ki?
"Kartallar yüksek uçar" sözünü kanıtlamaya çalışıyorlardır. Hemen de şeyetmeyin öyle.

(bkz: liyakatli kartallar)
Hele bir de reisin kel ve gerzek oğlunun sınıf arkadaşı felan olursanız allah öyle bir yürü ya kulum der ki siz bile geldiğiniz noktaya inanamazsınız.
(bkz: kartallar yüksek uçar)
Lisenin pilav gününü işkur gibi kullanmış adamlar.

Havacılık sektörü biraz daha gelişse imam hatip liseleri astronot bile yetiştirecek ama işte mevcut teknolojimiz daha 5-10 firmanın birleşip yerli otomobil prototipi üretme seviyesinde.
kadrolaşma, yandaş kayırma, hemşehricilik, mezhepçilik ve neticesi olarak rüşvet, yolsuzluk, hukuksuzluk vs halkının eğitim ve ahlak seviyesi pek yüksek olmayan ülkelerin maalesef ki bir gerçeğidir.

herkes elinin uzandığı kadar çalar, bal tutan parmağını yalar.

yirmi sene evvel
(bkz: mehmet moğultay)

bugün bunlar. bir kanaat önderinin dediği gibi

(bkz: bokunuzda boğulun)
ortamlarda liyakat dersin kim bilecek.
Şşş, yol yabdı..
Akp kokuşmuşluğu artık üstü kapatilamaz bi hâl aldı.

Burdaki ağa kemiği yalayarak mutlu olan güruh da savunsun.
rezalettir.