bugün

şaşırtmamıştır...
görsel

mevlüt çavuşoğlu'ndan sonra süleyman soylu'nun da thodex ceo'su faruk fatih özer ile fotoğrafı çıktı.

zaten şu ülkede ne kadar suçlu varsa hepsinin süleyman soylu ile fotoğrafı var.
(bkz: süleyman soylu ile fotoğrafı olan suçlular)

süleyman soylu ile fotoğrafı olanları tutuklarsak ülkede suç oranı yarı yarıya düşer...

arkadaşım, sen koskoca bakansın.
hem de ülkenin iç güvenliğinden sorumlu bakansın.
önüne gelen, yanına gelen herkesle fotoğraf çektiremezsin.
işte önüne gelen herkesle fotoğraf verirsen, o fotoğraf çektirdiklerin bir gün kokain çeker, bir gün milleti dolandırır, olan senin itibarına olur.

sevgili uludağ sözlük yazarları, eğer bir gün benim süleyman soylu ile bir fotoğrafımı görürseniz, bilin ki büyük bir suç işlemişimdir...
keşke bay kemal ile veya babacan ya da davutoğlu, akşener, karamollaoğlu vb muhalif kişilerle böyle boy boy resimleri olsaydı bu tosuncukların...
ya da keşke hdp eşgenel başkanları ya da selahattin demirtaş ile bu tosuncukların resimleri olsaydı...

hiç olmaz ise bu tosuncuklar ortaya çıkamazdı.
bu kadar indiragandi yaşanmazdı.
evet, bu tosuncuklar ve jet fadıl deniz feneri çiftlik bank vb durumlar yaşanmazdı.
bu olayların kahramanları istese de bu kadar malı götüremezdi.

düşünsenize...
pandemi döneminde yardım kampanyası düzenleyen belediyelerin yapılan bağışlarına el koydular.
bu tosuncuklar bay kemal ve muhalifler ile böyle resimler verseydi böyle milyarları götürebilir miydi?
böyle büyük para hareketleri yaparken sen ne yapıyorsun diyen olurdu.

işin acı yönü ise bu iktidar sahipleri (bakanlar) yanında bir tane kafası çalışan sağda solda yayınlanan yazılar, videolar, tartışmaları takip ederek, olası tehlikeli durumları riskleri göz önüne alıp ekonomi-iktisat-bilişim-iletişim kendi iştigal alanı olmasa bile, bakanlara "efendim, böyle insanlarla fazla poz vermeyin. aynı karede görünmeyin. saldım çayıra mevlam kayıra ortamında milyarlar milyonlar topluyor bunlar.
yarın birgün bunlar patladığında veya paraları alıp kaçtığında bir indiragandi durumunda muhalefet size yüklenir. birlikte aynı ortak gibi anlatır.
üstelik bu insanlar sizlerle resim çektirip sizin nüfusunuzu da kullanııyor. dikkat edin." diyerek bakanları uyaran bir tane akıllı adam yok mu?

bu insanlar (tosuncuklar) her kimliğe her düşünceye bürünür ve her insanla çıkarı için yakınlaşır
her nüfusu kullanır.

bir yönetici, idareci, karar verici konumda olan sorumluluk taşıyan bir insan; yanımda ki kişi benim hatamı görüp anlamıyorsa uyarmıyorsa cahildir. hatamı görüp anlıyor ve uyarmıyorsa haindir dediği an liderdir.
çavuşoğlu gibi soylu da tanımıyordur.
adamın bütün kabine ile fotoğrafı var kimse tanımıyor.
kandırılmışlardır.

(bkz: aldatıldık)
fotoğrafla ilgili süleyman soylu açıklama yapmış;

--spoiler--
ilgili şahıs Faruk Fatih Özer'i tanımıyorum.

Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019'da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
--spoiler--

kaynak;
görsel

oh ne ala memleket.
ne güzel bir devlet adamlığı ve devlet ciddiyeti...

nasıl devlet yönetiyorsunuz siz yahu?
isteyen herkes fotoğraf çekilmek için içişleri bakanının makamına girebiliyor mu?
bakanın yanına gelecek kişiler elini kolunu sallaya sallaya girip fotoğraf çekilebiliyor mu?

bir bakan, tanımadığı biriyle fotoğraf vermesinin nelere yol açacağını kestiremiyor mu?

diyelim ki bu fatih özer kripto para dolandırıcısı değil de bir mafya olsun.

yanında içişleri bakanı olan fotoğrafı gösterip insanlardan haraç alabilir mi?
alabilir.

eee ne oldu şimdi sayın soylu?

bir devlet adamı, aynı fotoğraf karesinde yer aldığı kişi için "tanımıyorum, fotoğraf çekimi sırasında odaya alınmış" diyemez.

devlet bu değildir.
devlet bu şekilde yönetilmez. yönetilemiyor da zaten...
Zaten hikaye belli yine devlet paranızı alamadık diyecek mağdurlara adam kaçmış gitmiş kadere bak.
Bugün de şaşırmadık çok şükür.

Yarın hemen ot çekip bütün akp li bakanlarla resim cektirecegim. Swh.
görsel
Burhan kuzu ile zindaşti'nin fotoğrafını akıllara getirmiştir.

Burhan kuzu uyuşturucu baronu zindaşti'yi tanımam etmem benimle sadece fotoğraf çekildi dedi birkaç gün sonra başbaşa yemek yediği fotoğraflar basına düştü. Yazık.
Çoğunun fettullah gulen ile resmi vardı da ne oldu?bank Asya'nın önünden geçeni içeri aldılar bunlara bir şey olmadı.
kılıçdaroğlunun ekrem dumanlı ile ahmet türk ile selahattin demirtaş ile fotosu var. yani sevgili genel başkanının fetöcü ve pkk destekçisi olduğunu kabul ediyorsun tengir efendi? öyle mi? Hayır yani bu mantıkla kabul ediyorsun.
süleyman soylu'nun şanslı olduğu fotograftır...

kırmızı elbise giydirip arabaya da domaltabilirdi...
muhaliflerce süleyman soylu'nun da işin içinde olduğunun göstergesi olarak sunulan fotograf.

ben bir süre kanal d isimli tv kanalında çalışmıştım, neredeyse her ünlü ile bir fotografım vardır. şimdi ben bir suç işlesem, birisi de "okan bayülgen ile fotosu var bu adamın, okan da bu işin içinde" denilmesi ne kadar gerzekçe ise bu iddia da o kadar gerzekçedir.

ülkede muhalefetin zeka seviyesi bu olunca iktidarın istediği gibi rahatlıkta at koşturmasına şaşmamak gerek. bize cevval, zeka seviyesi yüksek bir muhalefet lazım. böyle kılışdar ile ve kaç yıldır aynı kendisine benzettiği kitlesi ile olacak iş değil bu.
hayırlı süleyman soylu'lar...

2 gün önce bir fotoğraf çıkmıştı piyasaya.
görsel

FOTOĞRAFTA süleyman soylu ve thodex dolandırıcısı faruk fatih özer vardı.
bu ikisinin ortasında da bir eleman vardı.
ama onun kim olduğunu bilmiyorduk...

hatta soylu bu fotoğraf karesi ile ilgili bir açıklama yapmış, thodex dolandırıcısının fotoğrafa eklemlendiğini, kim olduğunu tanımadığını söylemişti.
görsel

her neyse...
biz soylu'yu ve thodex ceosunu tanıyorduk da, 3. kişi kimdi fotoğraftaki?

o 3. kişinin kim olduğuna dair açıklama yapmamıştı soylu.

ama meğerse o 3. kişiyi de tanıyormuş kendisi.
zira fotoğraftaki 3. kişi süleyman soylu'nun öz yeğeni berk ışık mış...
https://twitter.com/AkpCo...tatus/1385937112101437440

berk ışık süleyman soylu'nun kızkardeşinin oğlu.
görsel
görsel

üstelik süleyman soylu'nun söylediği gibi yazılımcı falan da değil, kendisi bir şarkıcı.
https://www.instagram.com...line/?igshid=jtccb70n05k2

şarkıcı yeğen berk, süleyman soylu ve thodex ceosu'nun aynı karede ne işi var?

yeni ve daha sağlam bir yalan bekliyoruz. hadi bugün pazar, sallayın yalanınızı...
Manidardır.

Bir bakan, hele ki içişleri bakanı makamında kimi kabul ettiğini nasıl bilmez?

Yazılımcı gençlermiş! Fotoğrafa bir bakın, öyle bir kalabalık mı var?
Sadece soylu ile fotoğrafı planlar tutuklansın.

Ülkenin refah seviyesi 1000 kat artar.
bu adamların terörist başı gülen ile fotoğrafları var. hem de yemeli içmeli bol kahkahalı.
sen kime ne anlatıyorsun ki dayı.
tarihte görülmemiş cahillikte bir koyun sürüsüyle karşı karşıyayız.
Yok eklemlenmis,sadece fotoğraf çekimi için gelmiş.hadi vaka ve vefat sayılarını gizliyorsunuz.artik bunu da inkar etmeyin.simdi ben iç işleri bakanlığina gitsem ,bakanla fotoğraf çektirmek istesem 7 sulalemin GBT sine bakarlar .içeri almazlar.
tesadüf kardeşim tesadüf yahu.
Kapı gibi referans. Mevlüt Çavuşoğlu ile de var.

Çerçeveletip odasına asmışsa bu 2 fotoyu, binlerce sazan para yatırmıştır.