bugün

new york polis teşkilatına bağlı emniyet memurlarının ve sağlık ekibinin suçlularla olan mücadelesini, onların hayatına eğilip psikolojik tahlillerini yaparak, ele alan, digiturk kanalı mymax' ın polisiye dizisi.
yıllar önce atv'de yayınlanırdı.
atvde, gecenin köründe aynı bölümleri tekrar tekrar dönmesine rağmen izlenebilen diziydi.üçüncü göz adıyla yayınlanıyordu.
diğer polisiyelerden daha az bir bütçeyle ve daha seyirciye yabancı bir oyuncu kadrosuyla çekilmesine karşın, gerek karakterlerin ustaca yansıtılmış psikolojik profilleri gerek de new york' ta yaşanan çete savaşlarına daha çok yer vermesiyle özgün bir tat yakalamış dizi.
bir dönem er'da executive producer görevini üstlenmiş john wells'in yarattığı nbc dizisi. 6 sezon sürüp 2005'de bitti.
göz kamaştıran özel efektlerden, yakışıklı ve güzel kadınların feyk attığı setlerden yoksun dizi. diziyi izlenir kılmak için eklenen birçok unsura sahip olmasa da, gerçeği, yalnızca gerçeği gözler önüne sunmakta. son saniyede ufak bir hileyle kurtulan polislerle karşılaşmıyoruz, ne kadar zeki olsa da sonunda enselenen azılı suçlularla. kabul, suçlular çok zeki ancak planlı ve programlı çalıştığı sürece polis teşkilatı karşısında çözülüyor.
polisiyelerin geneli gibi, iyi ve kötü arasındaki bitmek bilmeyen savaşı sahneye koymuyor, aksine vicdan muhasebesi yaptırıyor. law and order kapanışları gibi duygudan yoksun ve sert. içe işliyor finalleri.
polislerin, sağlık görevlilerinin ve itfaiyecilerin, robot değil, uzun ve yıpratan mesailerde ciddi tehlikelerle çalışan ve gün sonunda eve dönmek için can atan normal insanlar olduğu ayrımına varıyoruz izlerken.
boscorelli' nin kendisiyle çatışmasını, cruz' un erkek egemen dünyada mesleğine sıkı sıkıya sarılmasını ve sully' nin yalnızlığa karşı olgunluk savaşını buruk bir coşkuyla izliyoruz.
yokas' ın dedektifliğe yükseldikten sonra, şaşırtıcı şekilde değiştiği dizi. zamanında çavuş cruz' a gördüğü yerde saldırmak isteyen o kadın gitmiş, yerine soğukkanlılığını her daim muhafaza eden bir büyük abla gelmiş. yine de dizide görülmeye can atılan yüzün tia texada' nın canlandırdığı çavuş cruz olmasını engelleyemiyor.
an itibariyla show tv'de başka bir isimle yayınlanmakta olan dizi.
show tv'de kahramanlar adı altında sikik bir taklidi yayınlanan dizi.
6 sezonluk amerikan yapımı polisiye dizi. polisiye diyorum ama itfaiyeciler mi ararsın, ambulanscılar mı, dizide yok yok.
6 sezonunu bugüne kadar belki 7 defa tekrar tekrar izlemişliğim ve bıkmamışlığım vardır.*
bosco'nun iç savaşı ve sürekli kafasının dikine gitmesi biraz banal olmaya başlasa bile, yokas'la olan dostluğu a-acayiptir.
Yokas'ın kocası fred'i bosco için bırakacağını düşünüp, ikili arasında ki o cinsel gerginliği bir ben hissediyo olamazdım heralde. senaristler de sırf bana inat onları bir araya getirmemiştir.
neyseki yokas en sonunda Captain Miller ile mutluluğu bulur.

ayrıca cruz hem bu kadar itici hem bu kadar seksi olmayı nasıl başarıyor hala anlamış değilim. bosco'yu da piç etmişti bu gizemle, bu tavırla zaten. zavallı çocuk.

Sully'ye gelecek olursak, ben o adamla kanka olabilirdim arkadaş. babacan herif. final bölümünü onun sesinden dinlemek büyük bir zevkti ve onun dışında başka bir karaktere yakışmazdı zaten.

uzun lafın kısası güzel bir dizidir, yanılmıyorsam E.R dizisinide ekranlara kazandıran adamların eseri bu dizi.