bugün

al pacino, colin farrell ve bridget moynahan'in beraber oynadıkları macera ajan fılmıdır.
Başrollerini al pacino ve colin farrell'in paylaştığı başarılı bir aksiyon filmi. Filmin başından sonuna kadar iyiler ve kötüler sürekli değişiyor. Hatta son replik bile yine bir değişime neden oluyor ki bu çok hoştu Bu sayede filmin heyecanın hiç azalmamış. ilk yarım saatten sonra sürekli bir merak ve gerilim içerisinde kalıyorsunuz.
Al pacino ile ilgili bir şey demiyorum. onun ismi bir filmi izlemek için yeteri kadar büyük bir sebep zaten.
illa bir eleştiri gerekirse filmdeki kaçma kovalamaca sahneleri biraz hafif kalmış ama ben böylesini daha çok seviyorum. Sonuçta iyi adamın kazanacağını bildiğiniz bir kovalama sahnesi ne kadar uzarsa o kadar can sıkıcı oluyor benim için.
--spoiler--

james clayton, tecrübeli ajan walter burke’un tam aradığı insandır. bir operasyon görevlisi olmadan önce acemi çaylaklar, zorlu eğitim sürecini başarıyla geçmelidirler. oyunun kurallarını burke’dan öğrenen james, kurumdaki rütbeleri hızla tırmanırken, kendisi gibi acemi çaylaklardan olan layla’ya aşık olur. ancak james’in oyundaki rolünü ve hocasıyla olan kedi-fare ilişkisini sorgulamaya başlamasıyla burke, onu bir köstebeğin belirlenmesi görevine getirir. ikili arasındaki gerilim o andan itibaren hızla tırmanırken cia’in ünlü özdeyişleri bir kez daha gün ışığına çıkacaktır: “hiç kimseye güvenme” ve “hiçbir şey göründüğü gibi değildir”.

--spoiler--
casusluğu konu alan polisiye türünden vazgeçemeyen bünyelerin mutlaka izlemesi gereken başarılı bir film.

al pacino nun başrolü paylaştığı bir filmin kötü olmasını beklemek yersiz olurdu zaten.

ayrıca filmin ilk yarısı ve ikinci yarısı arasında konu olarak dağlar kadar fark var. her iki yarıyı farklı filmler olarak izleyebilirsiniz yani o derece.

kısacası seyredilmesi gereken, güzel bir ajan filmi.
8. nesil kalemi kuvvetli, yazdığının farkında, mantıklı yazar. hoşgelmiş efendim.
vatanını seven insanı herkes sever. o da bir vatan sever. iyiki gelmiştir. seviliyordur.
100 yıllık sözlük dostumdur. nasılsın karde$im?
(#12968536) dikkami çekmişir. Ayrıca renkdaşımdır kendisi.
filmin sonununu başından tahmin ettiğimi düşünmüştüm ama son dakika golü ile w. burke beni ters köşeye yatırmayı başardı, izlenilesi filmlerden.
colin farrell ve al pacino bu filmdeki performansları ile çok eleştirilmişlerdi.

bana göre filmin kalitesi,oyuncuların performansları falan önemli değil,colin farrell'in etrafta pazularıyla salımması yeterli. zaten kurban olduğum bu filmde bunu sıkça yapmış da allah razı olsun. gözüm gönlüm bayram etti sayesinde.

lakin babama göre aynı film beş para etmez imiş. starda çıktıydı da,öyle dedi dün gece.
başrollerinde al pacino ve colin farrell'ın olduğu 2003 yapımı güzel bir gizem filmi. Tabir-i caizse oyun içinde oyunun döndüğü filmlerden hoşlanıyorsanız kaçırmamanız gereken bir yapım. Oyuncuların tamamı karakterlere çok yakışmışlar ve senaryo kendisine çok iyi bağlıyor. Sonu ise tatmin edici gelmedi bana, öylesine yazılmış bir final gibiydi.

Başarılı ve zeki bir öğrenci olan James Clayton okuduğu MIT'i birincilikle bitirerek olağanüstü bir başarıya imza atar. Bu başarı ilk olarak kıdemli bir CIA ajanı olan Walter Burke'un ilgisini çektiğinde genç Clayton'ı ekibine almak için elinden geleni yapmaya karar verir. Bir an önce hayata atılmak isteyen Clayton başlarda bu fikre sıcak bakmasa da sonradan fikrini değiştirecektir. içine sürüklendiği bu dünya ise zorlu bir sınava dönüşecektir.