bugün

sinema dışında çok sarmayacak film.
arinma gecesi filminin 3. serisi.

--spoiler--
acik konuşayım büyük umutlarla izledim ama gerçekten zayıf kalmış diğer serilere gore. ilk seriye kotu derken bu ilk seriden de kotu çıktı. oyunculuklar kötüydü bir iki rol disinda. yani gişe de 200 milyon dolar hasılat yapmis bir filmden bahsediyoruz. malesef olmamış. 2 nin yanında esamesi okunmaz. amerikan propagandası var tabi her zaman ki gibi. bir de yenilik gelmiş artik turistler falan da diğer ulkelerdeki psikopatlar amerikaya geliyor sirf bu gece yüzünden. yok efendim ilk kez herkesin dokunulmazligi kalkıyor bu gece. anlamsız şeyler getirilmiş heyecan katmak isterken içine sicmislar biraz.

en onemlisi iki tane zenci hanim abla almışlar ambulans arabasını yaralananlara yardım ediyorlar. tabi diğer purgerler tarafından ateşe maruz kalıyorlar ama sorun yok. cunku ambulansin camları kursun geçirmiyor lastikleri patlamiyor. komedi gibiydi. iki tane demir parmaklik çekince ambulansa, heralde zırhlı polis aracına dönüşüyor.

5/10
--spoiler--
izleyicinin zekasını sorgulayan dünyayı kurtaran adamın oğlu ayarında bir film.

--spoiler--
hristiyan olmadığım halde kilise sahnesine deli gibi sinirlendim. manyak mısınız olum siz? hayır yani bağnaz bi insan değilim, en sevdiği filmlerden biri the last temptation of christ olan biriyim hatta ama bu kadarı fazla. yok efendim biz günahkarız, isa bizim günahlarımız için öldü, tanrı kendi oğlunu kurban etti, biz de bu gece tuttuğumuzu s.kecez tövbe tövbe. o zaman diyorsun ki tanrı psikopat, böyle white, al yanak zengin bi adam. olum yuh lan. ordaki mevzu öyle değil, bi de siz hristiyan kültürüyle büyümüşsünüz onu da mı biz öğretelim?
--spoiler--

askerler devreye girdiğinde salondan yükselen "aha darbe oldu" fısıltıları epey güldürdü.

aman, zaten çarşamba günü kampanyasıyla 11 liraya almıştım biletleri. filmin sonuna 15 dk kala elektrikler kesilince de istediğimiz zaman bilete çevirebileceğimiz davetiyeler verdiler. 11 liraya iki kere sinemaya gidicem. affedildin dı pörc.
izleyeli baya oluyor nasıl yorum yapmamışım hayret dediğim film. Üstteki arkadaşlara katılıyorum. Kesinlikle serinin 2. Filmi olan anarchy aralarında en iyisiydi. Ama election year da konsepti değiştirmeleriyle dikkat çekiyor.

--spoiler--

Önceki arınma gecelerinde ülkenin senatörleri, siyasi aktörleri kendi içerisinde ya da dışardan hedef gösterilemezken yani sadece halk kendi halinde ölüp öldürürken bu filmde konsept değişmiş ve hedef kitle genişlemiştir. Bu doğrultuda Annual purge announcement metnine eklemeler yapılmıştır.

--spoiler--
serinin en kötü filmi diyebilirim.. sanki sıradan bir aksiyon filmi izliyormuşum gibiydi.. zaten sıradan bir aksiyon filminden de pek bir farkı yoktu açıkcası.. sıkıldığım yerleri fazlaydı.. 1. ve 2. filminin çok çok çok altında kalmış bir film.. tüm bunlara rağmen yine de izlenebilecek bir film.
klişe bir operasyon, kurtarma tadında film olmuş. bir tek yeni kurucu babalar uyuşturucu bağımlısı adamı keserken filmin felsefesini yansıtmışlar. tek beğendim sahne de o oldu. onun dışında arınmayla alakası yoktu. zaten bu filmde arınma gecesi de bitti. sonraki film ilk arınma gecesini anlatacak sanırım.
güncel Önemli Başlıklar