bugün

ünlü bir pub zinciridir. Ankara'da da birkaç şubesi vardır bildiğim ,havaalanı da dahil olmak üzere.
(bkz: north shields)
ankara, a.ayrancı da, güvenlik caddesinde bulunan bar
beşiktaşta tam da akaretlere çıkılan yolun başında mükemmel bir mekanda açılmış, akabinde (herhalde) iş yapamadığından dolayı kapanmış mekan.
(bkz: the north shield)
evde kalmıs kızların koca aradığı mekandır.
ataşehir north shield dekorasyonu, dizaynı ve kaliteli elemanları ile her zaman tercih sebebidir. 35 ml bacardi, 1 tatlı kaşıgı limon biraz'da nane kafaları patlatmak için birebir.
fındıkzade'de millet caddesi üzerine de bir şube açarak beni üzen zamanının seçkin, şimdinin ise ayağa düşmüş mekanı.
içkiye ve hamburgere dünyadaki (hava alanları dahil) tüm pub'larda ödenen paranın 2-5* katını vermek isteyen kerizlerin gittiği pub. ancak itiraf etmeliyim dekorasyonu ve atmosferi nedeniyle bu kerizlerden biri de ben oldum birçok kez. geç saatlerde para karşılığı seks yapan hatunlar da akın eder buralara.*
(bkz: http://www.thenorthshield.com/)
yeni şubesini bugün asmalı mescite açan pub zinciri.
bahçeşehir'deki şubesi, bahçeşehir'in en sakin ve düzgün mekanı olan, içkiler pahalı olmasına rağmen, "en azından hakediyorlar" dedirten zımbırtı. "para benim için ikinci plandadır" diyen züppelerdensen, tavsiye edilir.
şubelerinden birinin sahibi olmayı hayal ettiğim pub zinciri.
havaalanındaki şubesine gidilmez, durduk yere 10 içki parası verirsiniz 1 tane yerine.
birçok şubesinde 50 çeşit biranın satıldığı,dünyadaki tüm önemli spor müsabakalarını naklen yayınlan ve ''efes pilsen'i bira zanneden'' kişilerin,burada satılan birbirinden farklı ve lezzetli biraları tadınca ''kendisini cennette sanmasına neden olan'' on numara pub zinciridir..

efendim pahalıymış da bilmemneymiş de..geçin bu işleri..gerçek biranın ne olduğunu öğrenmek ve tatmak isteyen buraya gider..50'lik ingiliz yapımı ale bira 7,5 liraydı geçen sene..çok daha pahalı değil yani..

iki günde bir dandik bir mekana gidip 3 liralık biraya 6 lira bayılmaktansa buradaki ingiliz yapımı biraya 7 lira vermeyi tercih ederim..en azından adam gibi ve sağlıklı bira içmiş olurum..üstelik çeşit çeşit yani..
iç tasarımına hayran olduğum mekandır. fiyatları pahalıdır tamam ama dünya biralarını tadabilmek için gidilecek sayılı yerlerdendir. sakin, nezih, müzikleri güzel daha ne olsun.
her zaman öyle yerlere gitmek sıkar ama ayda bir kere uğramak gerekir.

not: lager içmiştim en son. şişesi 16 tl idi. gitmeyi düşünenlere duyurulur.
yeşilköy'de bulunanı gayet güzel olan irish pub zinciri. 40 çeşit bira var. çalan parçalar çok güzel.

fiyatlar tabi tuzlu. öyle öğrenciyseniz sakın kapısının önünden bile geçmeyin. 33cl biralar 13 liradan başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

aynı zamanda dj'liğini yapan işletmecisi şerif arda çok içten bir insandır.
selamiçeşme'ye eski yerinin 200 mt kadar ilerisine yeniden açılarak hasretimizi dindirmiştir. gerçek bira severlerin tercih ettiği mekanlardandır. Fiyatları biraz pahalıdır ama içtiğiniz bira sikimsonik tuborg'a da, efes pilsen'e de benzemez. Yemekleri de oldukça lezzetlidir. Gidip güzel bir bira tatmak istiyorsanız aecht schlenkerla rauchbier'ı denemenizi tavsiye ederim. He bu arada kıçı kırık mekanlarda çereze 3 lira 5 lira yazılırken burada çerez ve mısır ücretsizdir.
Eskiden karı - koca idiler.
Şimdi baba - kız olmuşlar.
Hikayesi şöyle:
--------------------------
Bir aile şirketi olan Yat ve Otelcilik Ltd, 1990 yılında istanbul Ataköy Marina’da, Teoman ve Lale Hünal’ın The North Shield adını verdikleri pubın açılmasıyla kuruldu. ismini ingiltere’deki Newcastle limanının yanındaki küçük bir kasabadan alır.

Tipik bir ingiliz pubı olan The North Shield’in tüm dekorasyonunu, iç mimar olan Teoman Hünal geliştirmiştir. Şu anda yeni açılan şubelerde çalışmalarına kızı Seda Hünal ile birlikte devam etmektedir. 40’ ın üzerindeki malt viski çeşidi ile bu alanda bir rekora imza atan bar, aynı zamanda Ale tipi koyu renkli biraları ile de ünlü.
kırmızı tuborg ve efes extracılara hitap etmeyen mekan.
öz hakiki guinness satıcısı.
tuzla marina da kaliteli bir eğlence mekanı ama canlı müzikteki arkadaşın mikrofonu ağzına sokmaması gerektiğini biri söylemesi gerek.
Bursa için için adresi podyum parktır. Iyidir, hoştur.