bugün

ölümsüz hayatla lanetlenen cadı avcısı rolünde vin diesel'ın olduğ, 23 ekim 2015'te vizyona girecek film.
efendim gunumuz new york'unda geciyor hikaye. bir tane cadi avcisi kalmis. tabi cadi denen pislikler bizimkileri oldurmusler oldurmusler ama ne hikmetse vin diesel'i oldurememisler(!). herneyse kahramanimiz da tabi ki onlara kendisini oldurememenin bedelini odetecek gibi duruyor her zamanki gibi. ya bu vin diesel adli kel arkadastan hic haz etmem. ama burada acayip bir bad-ass goruntusu var. bide supernatural-action tarzi filmler karsisinda nerdgasm olurum. izliycem cikar cikmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=Ky4sXEz520Y

bir film.
akıllara ilk anda nicolas cage'i getiren film.

fragmandan çok fazla bir şey anlaşılmıyor. saçma bir film. birazda olsa izlenebilitesi artsın diye vin diesel'i başrol yapmışlar.
23 ekimde gösterime girecek, baş rollerini Vin Diesel , Elijah Wood , Rose Leslie , Michael Caineın paylaştığı aksiyon/fantastik türündeki film görsel
vin dieseli sevmem, ne tipini ne de oyunculuğunu beğenmem ama fantastik olduğu için izleyeceğim. fantastik öğeler barındıran her filmi muhakkak izlerim, kötü olsa bile yarıda bırakmam *
--spoiler--
vin, kalan son cadı avcısıdır. 13 yüzyıldan olsa da, ölümsüzlükle lanetlendiği için günümüz New york`unda yaşamaktadır. yüz yıllar önce cadı kraliçesini gebertemez, kraliçe de geri döner. tahmin ettiğiniz gibi intikam alma peşindedir. Kaulder a genç bi cadı ve maviş gözlü minnak bir peder yardım edecektir.
--spoiler--

görsel
görsel
görsel
Bugün sinemada izlediğim filmdir.
fazlasıyla mistik kurgusal karmaşaya yer vermişler, kimya üzerine bir kaç yaptırım var ama onlar bile tutarsız (bkz: yok la öyle bişey)
vin dieselin saç sakal karışmış hali ise hafif sırıtmama sebep oldu, yok abi sakal gitmiyor abiye bide örmüşler falan
film'e gideceklere önerim detaylı izlesinler iyice focuslansınlar, hafif bi odak kaybı yaşandığında noloyok la denilebiliyor
ikinci bir önerim lütfen dublajlısına gitmeyin :' o nedir ya hele Elijah Wood'a yapılan o dublaj nedir öyle ya hangi dublaj sanatçısı az daha tiz olaydı keman hertzi ile eşit olabilir
vakit kaybı değil, harikulade desen oda değil ama macera,fantastik,wizard severlere birebir.
edit:soundtrack'ine aşık olmuşumdur.
Ciara - Paint It, Black
Açık ve net olarak, verdiğiniz bilet parasına yazık olacak filmdir. Sırf vin abinin hatrına izledim, orası ayrı.
dünyanın mutlaka yıkımla karşıkarşıya geldiği ama baş rolün daima olayı kurtardığı klasik filmlerdendir.
görüntü ve animasyonu güzeldi ama. ben beğendim.
izlerken sıkıldığım film. ki ben severim böyle fantastik hikayeleri cadılar, büyüler vs vs. izlerken ciddi ciddi blade çakması hissi veriyor film. (bkz: blade) de ki vampir kanı taşıyan vampir avcısı olayı gibi bunda da cadı tarafından ölümsüzlükle lanetlenmiş cadı avcısı var ki elemanımız (kaulder-vin diesel) vurulsa da bıçaklansa da vs olsa da ölmüyor iyileşiyor hızlı bir şekilde, yani insan üstü bir model. ayrıca ne senaryo ne de kurgu güzel bir tat bırakıyor, sanki aceleye getirilmiş her şey. baktığın zaman fena bir kadro yok ortada ama olmamış işte olmamış. finali devamı olacak gibi açık bir şekilde bırakılmış da umarım öyle bir hataya düşmezler.
Hoş, aksiyonu bol bir film. Lakin sadece bundan ibaret. Haa derseniz ki ulan köftehor, filmin konusu zaten bu, işte buna haklısınız deyip geçemem. Neden mi? Gelin anlatayım:

--spoiler--

filmin akısı içerisinde her şeyi tahmin edebiliyorsunuz. Her ne kadar aksiyon filmi de olsa bir süre sonra bu sıkıyor. Hele ki olayları bağlayan, esas ihanet noktasının tahmin edilebilmesi, filmde son adına hiçbir şey bırakmıyor.

--Spoiler--

yani, izleyip geçin ve mümkünse filmi izlerken tahmin yürütmeyin. Sadece izleyin. Böylece zevk alırsınız.
vegvisir i çok fazla mistik kullanmışlar ve çok anlam yüklemişler,özet olarak vegvisir yani viking pusulası vikinglerin açık denizlerdeyken kötü hava şartlarına maruz kaldıklarında kömürle falan alınlarına çizdikleri tılsımdır anlamı da pusula demektir tanrılardan kendilerine yol göstermelerini isterler bu ne lan filmde yok büyü yok alına çizmeler efendim üfleyince camda izi çıkmalar tamam şekil efsane ötesi güzel olabilir ama pentagram gibi mistik satanist anlamlar yüklemeyin ileride dövmesini yaptırınca biz laf yiyeceğiz.
(bkz: icelandic magical staves)
fantastik dedik, cadı dedik izlemeye kalktık ama rezalet çıktı. normalde severim ben böyle ekşınlı fantastik filmleri, gidişat hoş olmasa bile görselliği için izlerim. bu sefer öyle olmadı, izledikçe sıkıntı bastı. klişenin dibine vurdukları yetmezmiş gibi, karakterlerin ve akışın sıfır olması daha bir daraltıyor insanı. görselliğe bile odaklanamıyorsun. sinemada izlemeği bırak, indirmek için harcanan zamana yazık olur. ayrıca şu vin diesel rol yapamamak konusunda kesinlikle oscarı hakediyor, oldum olası sevmemişimdir bu kasıntı herifi.