bugün

Şu nefesi güçlü hortlaklardan gına geldi bir üfürüyor duvardan inene kadar 1 saat geçiyor.
Lisedeyken epey zaman geçirdiğim oyun, şimdilerde kız kardeşim oynuyor yanında deadra yoldaşları filan var iyice sardı. Evde karşısına çıkıp çıkıp "I need to ask you to stop" diyorum gülüyor.
then i took an arrow in the knee

efsaneler efsanesidir.
Hırsızlık loncasında , hırsızlık yapmanın yasak olmadığı detayına sahip bir oyun. *
bundan bir tane daha yok. evet witcher da bir skyrim değil. Evet o bile...
göl manzaralı evimi, evlatlık 2 kız çocuğumu, müziklerini özlediğim oyun. bugün girip biraz hasret gidermek istiyorum. ayrıca yarım kalan işler vardı onları da halledeyim.
Katılıyorum skyrim güzel bir oyun witcher oynamışlığım var ama skyrim başkadır.
300 saatimi yiyen oyun.
yüklenebilecek modlarla daha da güzel bir oynayışa kavuşan 2011 yapımı oyun.

7 yıl olacak hala elder scrolls 6 gelemedi. modlarla ve online'la idare ediyoruz ancak sıkıyor bir yerden sonra.

yine de grafik modları ile çok hoş bir yapıya ve içeriğe sahip olabiliyor.

edit: oyundaki unique itemlerden olan bloodskal blade'e yüklenecek modlarla hem görünüşü harika oluyor, hem de damage'i artırılabiliyor.
2500 e yakın saatimi verdim. Bakın ne çaldı ne de zorla aldı. Ben verdim. işte sonra two handed olmuş 100, heavy armor olmuş 100 ama sosyal hayat 15 de yani oyun başında verildiği gibi kalmış.
high resolution texture, realistic water, bigger trees, bloodskal blade revisioned, enhanced blood texture gibi görsel ve grafik modları ile çok zevkli olan oyundur.
Arkadaşım vermişti bu oyunu 4-5 ay önce. 2-3 hafta sürekli oynadım. Ama bilgisayarı çok zorluyordu. Son kapattığımdan beri aylar geçti açmadım. Açınca kapatması zor oyunlardan.
bugün bilmem kaçıncıya tekrar başladım. hep istediğim, pure mage gameplay amacıyla high elf açtım bir tane. biraz zorlayacak gibi ama göreceğiz bakalım. oynayan varsa önerilere açığım.
Sonlarina yaklastim artik.
Kâh ejder avladim.
Kâh koylunun dostu oldum.
Artik bir efsane daha son bulacak.
Normal bitirdiyseniz modlarla oynayın birde.Zaten mod işine giriştiniz mi oynamaktan çok modluyorsunuz.
görsel
oyunların piri.

dovahkiin
grafik modları ile 2017 oyunuymuş gibi harika görsel detaylar verebilen efsane oyun.
birkaç küçük detay ile ilerleyen seviyelerde neredeyse yenilmez olunan harika oyundur.

karakteri nord seçiyoruz ve bu sayede direkt olarak buz hasarına %50 dirençli oluyor. ardından öldürülen kişileri yağmalayarak tılsımlı eşyaları alıp tılsımlama tezgahında tılsımlarını çıkardıktan sonra giyilen zırh parçalarına ekliyoruz.

ben bu şekilde yapmıştım: zırhım ebony mail di en güçlü heavy armorlardan biridir, yüzüğüme ateşe direnç, abanoz çizmelerime şoka direnç, pelerinime sağlık artırma, kolyeme ersun artırma, zırh eldivenlerime çift elli silahlarda daha çok hasar verme gibi tılsımlar eklemiştim ve alduin önümde secde ediyordu.
Bu oyunu neden bu kadar geç keşfettim ki diye sorduran oyundur. Ya arkadaş tamam open world ve rpg. Yine de 2011 2018 nerden baksak 7 yıla yakın zaman geçmiş. Bu süreçte far cry lar assassin's creddler witcher lar vs vs. Bitmeyen bi oyun oldu mu bana göre olmadı. Çok fazla detay var. Benim gibi bi ubisoftçuyu tavladı bethesda. Fallout felaketi sonrası doom iyi gelmişti lakin vurucu darbe skyrimden geldi.

Edit: kabul ediyorum teknoljiyi geriden takip ettim ama çok da değil. Özetle oynanmalı bu ve far cry primal (onu da ubisoftun başeseri kabul ettiğim için)
satış rakamı 30 milyon oyun.
stealth archer'in sikip attigi oyun. Buradaki kufur icin ozur dilerdim aslinda ama, baska bir sekilde ifade edilemez. O kadar guclu ki, sikip atiyor adam. Bakin "herkesi yeniyor" , "felaket guclu" , "allah gibi geziyor" da diyebilirdim. Demedim. Neden? Cunku ayni tadi vermiyor. Cunku adam sikip atiyor. Oyle bir sey.
The witcher ile beraber dünyanın en iyi oyunu. Her ikisinin de kendine özgü güzel yanları var, ikisinden birini birinciliğe oturtasım gelmiyor, ikisi de otursun orada.
sene olmuş 2018 ben hala bu oyunu oynuyorum. karakter çeşitliliği gerçekten çok fazla. beyaz atlı prens kafasındaki bi paladinden , dark elf vampire karaktere kadar (evet bildiğin vampire hatta dawnguard dlc si ile vampire lord ) bile olabiliyoruz. harita çok büyük ve güzel. karakter etkileşimleri harika tasarlanmış.
tabii oyun çıkalı çok zaman oldu bunları şu an yazmam çok bi anlam ifade etmeyebilir ama gene de saygımdan yazmak istedim, içimden geldi amk..
special edition sürümü mevcut bende. artık normal hikayeden ve mekanlardan biraz sıkıldığım için modlayıp modlayıp oynuyorum. geçenlerde bir baktım 560 saatim olmuş. skyrim candır.