bugün

türkiye gençlik birliği'nin kısaltması.
buram buram işçi partisi kokan oluşum. baktılar ülkede milliyetçil akımı var, aldılar ellerine bayrakları... ulan yıllardır nerdeydiniz diye soruyor insan..
başlangıçta üniversiteler arası bir birlikken, artık liselere inme gereği duymuş, okullarda kurulması zorunlu hale getirilen *atatürkçü düşünce kulübüne tam destek veren ve ön ayak olmak için can atan, mevcut hükümete olan karşı tutumlarını göstere göstere gerçekleştiren birlik. her ne kadar gençlik birliği olarak anılsalar da, yapılan faaliyetler daha çok mitingler ve bildirilerden ibaret olan, siyasete gereğinden fazla karıştığını düşündüren, çoğu çeşitli partilerin sempatizanı olan insanların bulunduğu oluşumlardan sadece biri.
başkanı adnan türkkan ve diğer birçok üyesiyle ilhan selçuk için 13. ağır ceza mahkemesinin önünde bekliyorken tanıştığım atatürkçü olduğunu iddia eden kurum. gece olması ve havanın soğuk olması sebebiyle insanları bir parça ısıtmak adına arkadaşlarla okula girip * sıcak çikolata götürdüğümde herkes teşekkür ederken, adnan, bana gelmez öyle şeyler demişti. o an zaten işçi partili olduğundan şüphelendiğim için pek ısınamadığım bu kurum hepten gözümden düştü. yinede o gece diğer arkadaşlarla çok güzel bir ilişki kurduk ve ben adnan'a rağmen yeniden tgb'ye sempati duymaya başladım. o güne kadar okulumuz atatürkçü düşünce kulubü'ndeki arkadaşlara kötülediğim bu gurupla samimi olmam adk başkanımızın ve diğer üye arkadaşlarımızında dikkatini çekti ve bana "yaa gördün mü? kötü değiller" tadında şeyler söylemeye başladılar ancak benim hala işçi partisi bağlantıları konusunda ciddi endişelerim vardı ve bu yüzden üyesi olmuyordum ki başkanımız ve diğer arkadaşlarımızda bu endişelerin kulübü zedeleyeceğini düşündükleri için üye olmamışlardı. nitekim haklı da çıktım. eskişehirde yapılan atatürkçü düşünce kulüpleri çalıştayına katılan (sayısından hiç emin değilim) sanırım 50' ye yakın okulun temsilcileri tgb bağlantısı bulunduğu için sivas cumhuriyet üniversitesini adk'lar birliğinden attılar. işte o güne kadar bana tgb'nin işçi partisi bağlantısı olmadığını savunan arkadaşlar bir anda bana hak vermeye başladılar ve benimde şüphelerim doğrulanmış oldu. kimsenin günahına girmemek gerek ama ben başındaki insanlara pek güvenmiyorum açıkçası.
gençliği sağ sol demeden birleştiren bizleri yıllarca sağ sol diye bölerek birbirimize kırdıran emperyalizme karşı tam bağımsız mücadelesi veren yegane birliktir. hiçbir partinin gençlik kolu görevini üstlenmeyen bir genclik birliğidir ancak siyasetle uğraşan genclerinde partileri olabileceğini ve tgb deki insanlarında tabikide siyasetle uğraşan gencler oldugu için siyasi partilere üyelikleri oldugu için bunu kavrayaman arkadaslar ip ve dier sol partilerin genclik kolu suçlamalarını zeka yaşlarına bakmaksızın yapmaktadırlar... ayrıca burası tbb başlığı burda isimler üzerinden yazı yazanların dertleri de anlasılcak gibi deil. orda viola adlı insan hande arkadaştan bahsetmiş kendisi hakkında nekadar bilgisi var acaba bu yazıları yazabilmiş bu saçmalıklar hukuki boyuta dahi işlenebilecek seylerdir ... enazından handeyi tandıgım ve iyi b,r yönetici oldugunu bildiğim için diyorum... zeka yaşları normalin altında olan arkadaslar internet üzerinden tehlikeli işler yapmasınlar... türkiye genclik birliğine atamızın devrimlerine sahip cıkan tüm türk gencliği bekleniyor.
kütüphanelerinde atatürk ün tüm eserlerini bulunduran onu tarihimizden günümüze kendi el yazılarıyla kendi sözleriyle etkilendiği düşünceleriyle işleyen tüm yazarların kitaplarını okuyan ve okutan 6 ok programının tarihimizden günümüze kemalist devrimin ne şekilde yapı taşları oldugunu anlayan ve anlatan, hiçbir şekilde parti propagandası yapmayan, kişilere yada kurumlara bağlı olmayan GENÇLiĞiN BiRLiĞi. türkiye gençlik birliği.
yorum süper bknz : düşünceleri mhp den farksız ancak içinde chp dsp ve ip ten biçok üye bulunduruyor * tgb mantıklı bi şekilde açıklanmayı hakeden bir birliktir.
her ne kadar üyesi olmasamda ergenekon, amerikan üstleri ve ab karşıtlıgındaki görüşleri ile beni cezbeden gençlik birligidir.internet adresi:
--spoiler--
http://www.tgb.org.tr/
--spoiler--
neo naziler gibi bunlarda neo faşistlerdir. kemalizmin ülkü ocaklarıdır.
Kendisini faşist diye suçlayanlara şunları söylemek gerekiyor;DTP ne o zaman?TGB faşistse DTP'de faşisttir.Fakat,TGB'ye faşist diye çamur atanlara göre bir insan eğer Türküm derse o faşisttir.Kürdüm derse ilerici,demokrat insandır.Böyle düz mantıkla politika yürütülmez.Lütfen kendinize geliniz.
yeni internet sitesi http://www.tgb.gen.tr olmuştur.

ayrıcana kemal'in askerleri bu gece show tvde siyaset meydanında.
2006 yılında kurulan bir dernek olmasına rağmen 2002 yılındaki bir planda adından söz ettirmeyi başarmıştır.

(bkz: balyoz planı)

http://ulusalkanal.com.tr...amp;id=12745&Itemid=4

http://www.radikal.com.tr...01.2010&CategoryID=77

o tgb nin tgbder olduğu iddası var bir de. o ise ayrı bir komedi. işte o tgbder'in sitesi:

http://www.tgbder.org.tr/

bunlardan mı faydalanacaksınız lan? italya'ya finlandiya'ya gezi yapan bir dernek bunlar.
Türkiye'de en hızlı örgütlenen derneklerdendir.
filistin'e destek olmaya devam eden ve eylemlerini sürdüren gruptur.
örneğin geçen salı marmara üniversitesi göztepe yerleşkesinde atatürkçü düşünce kulübü'nün başlattığı yürüyüştekilerin çoğu aynı zamanda tgb üyesiydi de...
bildiğim kadarıyla, ankara'daki mcdonald's'lardan birine öğle vakti girip yine eylem yapmışlardır. "filistin halkı yalnız değildir." diyerek...
israil'in mavi marmara gemisi'ne saldırıp vatandaşlarımızı öldürmesinin ardından, çeşitli şehirlerimizde burger king'lere bayrak asıp eylemler yapan gençlik birliği.
tam bağımsızlığı hedef edinmiş bunun önündeki düşmanında emperyalizm olduğu düşünen ve bununla mücadele eden bir oluşumdur bugünlerde diyarbakır da cumhuriyetin temellerine harç koyuyoruz diyerek ağalıkla mücadele eden aslanoğlu koyünde okul yapmaktadırlar.
ergenekon partisi gençlik kolları.
anayasaya hayır klipleri gülümsetirken düşündürmekte, alkışı haketmektedir:

(bkz: http://www.facebook.com/v...deo.php?v=130189483694021)
apolitik gençliğin bir level yukarısı,siyasete çok bulaşmadan kemalizm ve devlet ana temalı bişeyler söyleyen kesim.ideolojik düşünce mi?hakgetire..
vatansever gençlerden kurulu bir oluşum.

doğru zamanda doğru yerde doğru hareketleri yapmaktadırlar.

muhaliftirler. sesleri çok çıkar. duyunca şaşırmayın.

düdüt: seslerini duyunca korkanlar olmuş. *
(#9346899)
Taiwan malı motorsiklet markası. TGB delivery cargo modeli scooter ülkemizde paket servis yapan işletmelerce yaygın olarak kullanılmaktadır.

http://www.scooterundergr.../knowledge/Who_is_TGB.htm

http://www.tgb.com.tw/
Genel sekreterleri, tanışmak için tüm tgb şubelerini geziyordu. Kütahya'da sebep belirtilmeden gözaltına alınmış. Sahiden iyi işlerle uğraşan insanlardan oluşan bir birlik. Düşünüyorlar ve yapıyorlar.
Tabii devlet çoğu kez kısıtlıyor, engelliyor ve karşı çıkıyor. E nedenini de siz yorumlayın.
kırmızı beyaz adlı dergiyi çıkaran,görünürde belli bir siyasi görünüşü temsil etmeyen gençlerin oluşturduğu grup. isim babaları atilla ilhan; bu yüzden kültür merkezlerinin adı aikm'dir.(kadıköy ve taksim)
genel merkezleri füze kalkanı açıklaması yapmıştır. mailime gelen bu açıklamayı paylaşıyorum ki herkes bilsin...
--spoiler--
AKP Mazlum Halkları Arkadan Hançerledi!

Lizbon'da toplanan NATO Zirvesinden beklenen sonuç çıktı. NATO üyesi ülkelerin onayıyla daha önce ABD eski Başkanı George W. Bush tarafından ortaya atılan ve şimdiki ABD Başkanı Obama tarafından yeniden gündeme getirilen füze kalanı projesi resmen yürürlüğe sokuldu. Tayyip Erdoğan Lizbon'a gitmeden önce iki noktayı vurgulamıştı. Birincisi "Komuta bizde olsun" ikincisi "iran ismi geçmesin"

AKP halk avcısıdır! Her zaman yaptıkları gibi yine halka artistik pozlar verdiler fakat Lizbonda efendilerini kızdırmadılar ve dizlerinin üstünde yürüdüler! Yaptıkları "Komuta bizde olsun" açıklaması Lizbon'da fıkra oldu. NATO Genel Sekreteri öneriyi ciddiye bile almadı. Tayyip Erdoğan da biliyordu bu açıklamanın Lizbon'da hiçbir anlamı olmayacağını ama halk avcısı oldukları için yine tribünlere oynadılar.

Yalancılar! Sanki ABDye kafa tuttular! Yandaşıyla, korkağıyla bütün medya sanki zafer varmış gibi konuyu veriyor! Türkiye'nin dediği olmuşmuş! Belgede hedef ülkenin ismi geçmemişmiş!

"iran" ismi NATO'nun o kıytırık kâğıtlarında yazmayınca füzeler iran'a yönelik kurulmayacak mı? Füzeler çalışırken kâğıda mı bakıyor? Bu füzeler Türkiye'yi ne ilgilendirir? Bize ne ABDye tehdit olan ülkelerden! Siz kimi, kandırıyorsunuz! Sanki Tayyip Erdoğan iran'ı korudu! Ey Tayyip Erdoğan onurlu olmak bir ömür sürer artistlik ise "one minute"

Nitekim Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy Füze Kalkanı Projesi imzalanır imzalanmaz "Biz kediye kedi deriz, bugünün füze tehdidi irandır" açıklamasını yaparak AKP'nin tiyatrosunu gözler önüne serdi. Abdullah Gül'e madalya takan Chattam House'un Türkiye uzmanı Fadi Hakura da "iran adının geçip geçmemesinin önemi yok. Hedefin iran olduğunu herkes biliyor" dedi.

Tiyatronun madalyalı oyuncusu olan Abdullah Gül ise Lizbon'da NATO'yu güvenlik ve istikrar kurumu olarak tanımladı! Siz, Abdullah Gül! NATO'yu kendi güvenliğiniz ve istikrarınız için gerekli görüyorsanız ona bile güvenmeyin biz koskoca ingiliz zırhlılarını işgal ettikleri istanbul'dan sessiz sedasız postalamış milletin evlatlarıyız! Evet, Vahdettin'in kaçmaya fırsatı olmuştu.

NATO ölümdür, kandır, savaştır. NATO ülkeleri bölmektir, parçalamaktır, NATO Amerikan çıkarları için Mehmetçiğimizin kanının satılmasıdır! NATO Mazlum Kore halkının Kurtuluş savaşını bastırırken en öne Mehmetçikleri sürmüştü sonrada "en ucuz bu Türk askerleri sadece 23 sent" demişlerdi. işte NATO budur!

Atatürkçü, devrimci ve vatansever gençler olarak yıllardır göz önüne getirmeye çalışıyoruz. Bunlar ABDnin ılımlı islam müritleridir. Bunlar önce şov yaparlar sonra mazlum halkları arkalarından vururlar. Çünkü bunlar Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanlarıdır. Irakta Müslümanlar boğazlanırken gözlerini kaparlar. Fethullah Gülenin Irak bombalanırken "ABDye rağmen iş yapmamak" açıklamasını unutmadık. işte bunlar nefeslerini bile o çok güvendikleri ABDden alırlar.

Bilcümle NATOcular!
Türk Gençliğine dikkat edin! TGB'nin nefesi ensenizde!
--spoiler--
edit: özel karakter hataları düzeltildi.