bugün

hayattan keyif almanızı sağlayan durumlardır. 15 sene önce falandı ve bi arkadaş ilk kez karşılaştığım bir prodüksiyon firması olan vivid interactive cd'sini bilgisayara tesadüfen koymuştu.. ben de ona tesadüfen uğramıştım.. filmin adını hatırlamıyor olmam doğanın bir oyunu değil bizzat ta kendisidir..
brazerrs yapımı filmler.
the bucket list.
1989 yılında trt3 te yayınlanan mükemmel bir flimdir ismi ekranın sağ alt köşesinde yazmıyordu lanet olsun bulamıyorumm bulamıyorumm.
(bkz: stranger than fiction)
(bkz: mr nobody)
trt deki bütün kovboy filmleri.
(bkz: the crow)

14 yaşında falandım, halamlarda kalıyordum ve evde ne bilgisayar ne kitap vardı. sadece vcd arşivi ve player'i... o gün keşfettim bu filmi ve yıllardır hayatımın filmi oldu...
(bkz: lorenzonun yağı)
film değil ama zaping yaparken (bkz: the bıg bang theory) rast geldim 2 günde ilk sezonu bitirdim.
(bkz: into the wild).
(bkz: eastern promises)
merlin.
Limitsiz.
Bir gün.
bide sandelyeli bi film vardı ama hatırlayamadım şimdi.
celda 211 ismindeki başarılı ispanyol filmi.
(bkz: l atalante)
bir gece, diş ağrısından uyuyamadığım için televizyonu açtım. show tv'de bir film vardı. tv de ilk kez. izleyeyim dedim. film güzeldi gerçekten.

filmin adı: geçit.
yıl: 2002
tür: korku
imdb puanı: 6.6
tabiki esaretin bedelidir. zamanında kanal zampinklerken tesadüfen afyon un yerel kanalında denk gelmiştim. şuna baka baka uyurum derken bir baktım film bitti sabah ezanı okunuyor.
hangi kanaldı, hangi tarihti hatırlamıyorum fakat bir akşam zaping esnasında denk geldiğm no country for old men tam bu kategoriye girecek filmdi benim için. daha sonrasında dvd den tekrar ve tekrar izlemiştim.
esaretin bedeli'dir. Vakti zamanında tvde çıkmıştı sonuna kadar pür dikkat izlemiştim sonrasında da ara ara izlerim gerçekten izlemeye değer bir film...
(bkz: 11 14)
türkçeye tesadüfler olarak çevrilen dustin hoffman , naomi watts ve daha nicelerinin arz-ı endam ettiği bir film.
pek sevinmiştim bu tesadüfe.

http://www.imdb.com/title/tt0356721/
(bkz: i heart huckabees)
(bkz: just like heaven)
(bkz: jagen)
(bkz: deja vu)
(bkz: cashback)