bugün

geceleyin ters köşelere bakmanın iyi olmadığı söylenen bir batıl inanç dahadır. (bkz: cin çarpması)

sınavda kimsenin beklemediği ve kimsenin çalışmaya gerek bile duymadığı bir sürü gereksiz ayrıntı yerden soru geldiğinde öğrencilerin hoca tarafından çarpılmışa döndükleri durumdur.
hocanın soru stilini son anda değiştirildiğini söylediğinde öğrencinin yatacağı köşedir.
(bkz: elektromanyetik alan teorisi)
milliyet gazetesinde spor yazarlığı yapan ercan güven'in köşesinin adı.
simdilerde tekrari Trt-int'te yayinlanan,konusu bir futbol gazetesinde gecen eski Trt1 dizisi.
şu anda ilk kez kanal 1 ekranında gördüğüm çağla kubat,deniz akkaya,sanem altan'ın bulunduğu kadınların futbol konuştuğu çok ezik bir program.futbol distbitörü olarak sanem altan başı çekiyor,çağla kubat ise denizden güneşten konuşarak renk katıyor.Deniz Akkaya ise futbolun ne kadar saçma olduğuna dair felsefesini yaparak zaten ezik olan programın içine ediyor.
topun ve kalecinin ayrı köşelere gitmesidir.
eskiden trt 1 ekranlarında gösterilen ve yedi numara dizisinin oyuncularının yer aldığı bir dizidir.
ekmek parası için erkek kılığında spor gazetesinde çalışmaya başlayan bir kadının hikayesi ve başına gelen olaylar anlatılır.
sanem altan, çağla kubat ve ne yazık ki deniz akkaya'nın bulunduğu, kadınların da en az erkekler kadar futboldan anladıklarını ispatlamaya çalıştıkları gereksiz program. sanem altan dışındakiler için yorum dahi yapmıyacağım. kadıncağız anlatmaya çalışıyo ama çok şımarık ve ukala, aslında futboldan anladığını sanan ama topu görse bomba diye karakola götürcek olan deniz akkaya ve sörfçü çağla kubat lafı kadının ağzıan tıkıyolar saygısız bir biçimde. serdar bilgili konuktu bu gece ve adam deniz akkaya'ya laf sokmamak için zor tuttu kendisini. sanem altan'ın da bir an evvel kendini kurtarması gerektiğini düşünüyorum. ''bir futbolcunun iki bacağına o para verilir mi yaaaaaa?? çok saçmaaaa!'' dedi deniz akkaya. ilginç bi kişilik gerçekten de.
mevsimlere göre mi, kaleciye göre mi, ortadaki su şişesine göre mi yoksa nakavt olmuş bir boksörün oturduğu köşe mi. ters köşe; tamlamanın sıfat kısmından kaynaklanan nedenlerle sahip olduğu görecelik yüzünden kendisi hakkındaki her tanımı ters köşeye yatırır.
deniz akkaya'nın "bana futboldan anlamayan bir kadın çizebilir misin abidin"i tasvir ettiği, sanem altan'ın da spor yazarlığı yapmanın da verdiği tecrübeyle katkı sağladığı program...

dünyalar güzeli çağla kubat'ınsa kanal 1'e takılıp kalmama sebep olduğu program, güzelliğiyle futbolu bile gölgede bırakıyor şerefsizim...
eski 7 numara ekibinin oynadığı bir trt dizisi. eski bölümleri bu saatlerde trt1 ekranında yayınlanıyor. gülmekten yerlere yatırır.
yatmanin en sakat oldugu kosedir.
renkhaber.com yayın yönetmenleri ceyhun günal ve ali ersin kelleci'nin hazırlayıp sunacakları yeni programın adı. yol tv'de olacak program.
http://www.renkhaber.com/...eni_Bir_Program/7263.html
senelerdir sınav sorularını değiştirmeyen hocanın tam da final sınavında yaptığı vicdansızlıktır.
mevzu cem dizdar ve kanat atkaya olunca gerisi teferruattır.
06-11-2009 tarihli burcu esmersoy'un moderatörlüğünde(!)izledik programa burcu esmersoy yüzünden odaklanamadım. sebebi sandığınız gibi güzellik falan değil,gereksiz konuşmaları ve gülüşleriyle iki sevdiğim adamı dinleyemedim. bir de program sonunda kafasından gazetecilik yapayım kapatayım diye cem dizdar 'ın sözünü çirkin manşet olarak belirtti. hiç program adabı da mı bilmiyosun be güzelim! adamın sözü çirkin manşet olur mu?
bugünki programlarında fenerbahçe'nin ligdeki durumunu konuşacaklarmış.
eskişehir'de akademisyenlerden tiyatroculara kadar çok değerli isimleri - sermet yeşil, ergin orbey, erdem gösterişli, sinan demirer, devrim özder akın vs- biraraya getiren, murat nas'ın yönetmenliğinde hayata geçirilen ve Talihsiz genç bir adamın biyografi hikâyesini anlatan bağımsız bir film.

http://www.facebook.com/group.php?v=info&ref=ts&gid=324279851763
eğer yapamayan olursa mesaj atın.
Benim az önce sınavda olduğum durumdur. Gece boyu uyumayıp Uygurca dil bilgisi çalıştım, çünkü bugüne kadar hoca hep gramer işledi derste. Bugün vizede ise Uygurlara ait tiyatro eserleri, hakkında yapılmış araştırmalar gibi sorularla karşılaştım.

Geçer not bile alamayacağım. Çok üzgünüm.
(bkz: yedi numara) dizisi ekibinin bir kısmının oynadığı güzel eski dizi.