bugün

Terkeden kişinin gittiği yerde aradığını bulamayınca dönüp 'özledim' demesi; özlediğinden değil, eşşek gibi pişman olduğundandır.
kendini beceren adamdan başkası değildir.sen git kızdan ayrıl sonrada ne yaptım ben,ebeninkini yaptın ebeninkini.
genelleme yapmak olsa da, çoğu vefasızdır.
üzülüyorum, herşey olması gerektiği gibi ayrılıktan sonra kalan bir viraneyim artık. Güçlü durmak zorunda değilim ki, kimi kanrımalıyım. yaşlı gözlerim gurursuzluğumdan değil sevgime olan saygımdan, aşkımın onurundan...
"Tαm 'unuttum' dersin geri gelir, gülümser ve inandırır seni aşkına. Hiç kopmayacakmış gibi bağlanırsın; O çekip gider bu defa".
terkeden kalandır aslında, çekip giden değil.
gidemez ama geri dönmez erkekliğe bok sürmemek için.
Belki sebebleri vardir gitmesi gerekiyordur kim bilir.
oynaştığı biri vardır.
Genelde pişmanlıkla sonuçlanır. Kendimden de biliyorum. Çekip giden kişiden de. Kimse kimsenin yerini dolduramaz. Sadece yeni bir yer edinir. Ama unutamamak diye bir şey yok. Mis gibi unutursun hem de.
ilişkilerde hep daha az üzülen, kafası rahat ve yeni birini bulan olduğu düşünülür. Birine yol verip başkasını bulduğu için hep mutlu olduğu sanılır. Terkettiği kişi de kendini suçlar.

Her ne kadar çoğu kişi böyle düşünse de;
Bu aslında bir yanılgıdır. Böyle insanlar hayatında huzur bulamaz ve asla mutlu olamazlar. Bu yüzdendir ki aynı huzursuzluğa başka insanları da dahil etme eğiliminde olurlar.

Bu dünyada mutsuzluğu yayanlar bunlardır aslında. iyi insanlar olarak siz kendinizi korusanız, mutlu kalmanız ve herkese güvenmemeniz aslında en başarılı önlem ve en büyük ceza olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar