bugün 2234 başlık

terk eden sevgiliyle ruyada barismak

1. 0 0
    çok sevdiğiniz, ayrılmak istemediğiniz sevgiliniz ya sizden sıkılmıştır ya yurtdışında eğitimi için ülkeyi terkedecektir ya da aranıza kara kediler girmiştir, ayrılmışsınızdır. bir bunalım evresine tutulduğunuz bu dönemde bir gece rüyanıza gelir eski sevgili. rüya içinde, ' ya ben seni yanlış anlamışım, yine eskisi gibi olsun ' herşey der size. yeniden doğmuş gibi olursunuz hiçbirşeyin ayırdında olmadan. tekrardan arkadaş grubu toplanır, bir yerlere eğlenmeye gidilir, eski günler geri gelir. böyle bir evrede o kadar mesutsunuzdur ki bu ilişkinin rüya olabileceği aklınıza gelmez nedense. hani kabus görürsünüz, karanlığın içinde bilinmeyen bir hedefe doğru koşarsınız, ya da çok sevdiğiniz birinin öldüğünü görüyorsunuzdur, bunun bir kabus olduğunu farkedip uykunun en şiddetli yerinde uyanmak için debelenirsiniz. halbuki eski sevgili ile barıştığınız bir rüyadan uyanmayı hiç istemezsiniz.

sabah olur, okula gideceksinizdir, çalar saatin sesine uyanırsınız. yataktan doğrulduğunuzda aklınıza ilk gelen rüya olur. ama yine de inanmazsınız, ' evet, dün çok eğlendik, içkiyi fazla kaçırdım heralde ' diye düşünürsünüz. ' ya ben nasıl eve geldim, kim getirdi beni eve ' diye ilk soru işaretleri kafanızda belirmeye başladığında yavaş yavaş normal koşullara dönersiniz, perde kalkar. işte o zaman kazığa oturmuş gibi hissedersiniz kendinizi. o mutluluk anı uçar gider, lanet edersiniz herşeye.
  2. 1 1
    kişinin uyandığında sevdiğini yanında göremeyişi, sesini duyamayışı sonucu midesine yediği yumrukla toparlanmasına sebebiyet veren durumdur.
  3. 3 1
    - alo, hayatım. rüyamda seninle barışıyoduk. beni affedip boynuma sarılıyordun
    + tadını çıkarsaydın rüyanın. anca rüyanda görürsün çünkü!
  4. sevgili bilinçaltının kapılarına açıldığı andan itibaren rastlanabilecek durumdur.
    terketmesinden ötürüdür ki, terkedilen kişi içinde kocaman gizli bir düşünceyi barındırır: 'elbet farkedicek'.
    işte o kocaman gizli düşünce biz yatağımızda uyurken telsim alır bazen ruhumuzu.
  5. bazı durumlarda ter içinde korkmuş bir biçimde uyanmanıza da neden olabilecek durumdur..
  6. (bkz: terk eden sevgiliye rüyada tecavüz etmek)
  7. (bkz: terkeden sevgiliye rüyada tecavüz etmek)
    (bkz: terkeden sevgiliyle rüyada barışmak)
    (bkz: rüyanizda görürsünüz)*
  8. 1 1
    uyandığında kişiyi ağlatabilicek eylemdir.
  9. 6 2
    (bkz: terk edilmek)

(bkz: sevgili)

(bkz: rüya)

(bkz: barışmak)

s'kiyim böyle işi de rüyayı da gerçekte olmadıktan sonra...
  10. freudyen olarak yorumlandıgında cok farklı anlamları olan, bılınc altı eylem.*
  11. (bkz: bi tarafı açık kalmış eski sevgili) *
  12. 0 0
    olayın etkisinden henüz kurtulamamış terk edilen sevgilinin bilinç altı durumundan kaynaklanan rüyadır.
  13. 1 1
    3 ay süren rüyalar seruveni.