bugün

etkiye karşı, sessizligi seçmektir.
tepki vermemek, tavrını ortaya koymamak, "hoop duvara mı konuşuyorum" sözlerine maruz kalmak.
amannn bana bir şey mi oldu ki? mantığıyla hareket edenlerdir.

bu tip kişiler insanların ümidini kırar, içlerindeki istekleri bitirirler. bir şeylere karşı durmaya çalışanları durdurmayı, "ya kardeşim ne oluyor" demeye çalışanları da susturmayı kendilerine görev edinmişlerdir. bunlara göre geyik yapalım, seksle ilgili başlık açalım muhabbeti pek daha hoştur. sıcak yataklarında yatıp sabaha da kalkıp internete girip sağa sola sallarlar.

birileri çıkıp meydanlarda teröre dur derken, insanların birlik olmaya çalışırken ve yalnız değilsin ben de senin gibi düşünüyorum derken bu mantıktaki insanlar ancak şımarık bir çocuk gibi dil çıkarır ve şımarıklığın verdiği rahatlıkla "size ne", "sana ne", "sizin işiniz mi", "gül koyunca ne bok oluyor", "siyah kurdele olunca kelebek mi konuyor" gibi saçmalamaya hep heveslidirler.

evet size de kızmıyorum. siz böyle gelmiş böyle gidercisiniz. ama mustafa kemal atatürk de böyle bir düzenin içerisinden çıkıp türkiye cumhuriyetini kurdu. sizin dediklerinizin aynılarını ona da söylediler. yılmadı, inandı. biz de yılmıyoruz, inanıyoruz. bu ülkeye inanıyoruz, gençliğimize güveniyoruz. çünkü bizim gibi, benim gibi düşünenler çok. siz ise azınlıktasınız.
tepki anlayışı fiyonk, gül, börtü böcek olan zihniyetin seçimini bu yönde yaparak daha evla bi davranış sergileyeceği eylem.
yaşanan olaylar karşısında beklemek, durmak, yapılması gereken şeyi yapmayıp alakasız bir şekilde davranmak, kalakalmak anlamını taşır. örneklendirmek gerekirse
(bkz: rte nin tum teror olaylarini kinamasi)
bir anlam verilemeyen, fakat sizi üzen veya kıran ya da her ikisini birden yapan herhangi bir davranış karşısında secebileceginiz en mantıklı yol.
çok da tın manasına da gelebilir. gelsin.
(bkz: sinirleri alinmis)
(bkz: susma hakki)
beni sinir eden cinlendiren olaydır bu. hayır madem illa kalacaksın tepkili kal ne bilim, mutlu kal, esen kal...

ama neden tepkisiz kalıyorsun. karşındaki insanı düşün biraz ya, etkisiz eleman gibi hissediyor o karsındaki kendini. yazık değil mi...
verecek cevabı olmamak.
bazen, tepkisiz kalmak ta bir tepkidir.
bu durum için iki karşıt açıklama söz konusu olabilmektedir.

1. şartta kişi kendisine yöneltilen herhangi bir şeye olumlu ya da olumsuz hiçbir geribildirimde bulunmamıştır. etkinin yöneltildiği kişinin cevaben ya da duruma yönelik bir "tepki" oluşturmaması bahsettiğimiz kişi için "tepkisiz kalmak" durumu olarak adlandırılır. etkinin uygulandığı kişi tepkisiz kalarak bir tepki vermemiştir. (bkz: tepkisizce tepen kişi)

2. şartta ise etki yaratan kişi 1. durumda bahsedildiği gibi tepkide bulunmayan kişinin karşısında "tepkisiz kalmıştır". yani bu tepkisiz bırakılmaz, tepki bile alamamış olmak olarak tepkisiz kalınmış olma durumunu ifade eder. bu anlamda bir nevi susuz kalmak gibi bir durumdur. (bkz: tepkisizlikle tepilen kişi)
güncel Önemli Başlıklar