bugün 2144 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

temel anlam

 1. 1 1
  bir sözcüğün kullanımından doğan ilk anlamıdır. sonradan farklı söz ve cümlelerde kullanılmasıyla yan anlam ve mecaz anlam oluşmuştur.

  (bkz: gerçek anlam)
  #621425
 2. 1 -1
  bir sözcüğün tek başına olduğu zaman, o dili konuşan insanların zihinlerinde oluşturduğu anlamdır. örneğin, kalem sözcüğünün temel anlamı, ucu sivri yazı aracı; ev sözcüğünün temel anlamı, içinde ailenin barındığı yapı; mutluluk sözcüğünün temel anlamı da bir istemin doyurulmasıyla insanda ortaya çıkan sevinçtir
  #621438
 3. 1 1
  diğer bir adıyla gerçek anlam. her hangi bir sözcüğü duydugumuzda aklımıza gelen ilk anlamdır. herkes tarafından aynı anlam düşünülür. bilinen en yaygın anlam budur.
  #4972645
 4. 2 2
  bir sözcüğün sözlük anlamına gerçek anlam yada temel anlam denir.
  misal vericek olursak: kafasını sert bir cisme vurdu.
  burdaki "sert" cümlede sözlük anlamında kullanılmıştır. yani katı bir cisimdir.
  #5853407