temayül yoklaması

 1. 1.
  genelde siyasi partilerin kullandığı ve seçmenin adaylardan hangisine meyyal olduğunu anlamak için yapılan bir tür araştırma/anket.
  #3263434 :)
 2. 2.
  sene başından beri yatan, dersleri sallamayan, aylaklığın dibine vuran tipik gençlik dizileri tadındaki lise talebesinin öss'ye bir ay kala ders çalışmaya başlamasını andıran yoklamadır. seçim arefesine kadar hem kendi tabanına hem de vatandaşa selam dahi vermeyenler bir anda kadirşinas,çalışkan, yardımsever filan olurlar. iki lafı bir araya getiremeyen sünepe adamlar bülbül kesilir, uyuşuk herifler ordan oraya koşmaya başlarlar. sahtekarlıktır kanımca.
  #3265148 :)
 3. 3.
  son günlerde sık duyduğumuz cümle.

  Temayül yani eğilim. Kim kime ilgi duyuyor, kim kime destek veriyoru bulmak için yapılan oylama şekli.
  #11191879 :)
 4. 4.
  Son günlerde hökümet partisinin oynadığı tiyatronun adıdır.
  Sahnede milletvekilleri, teşkilat üyeleri filan vardır. Heyecanlı bir bekleyiş vardır. Sahnedeki şahıslar seçecekleri genel başkanın adını düşünüyor gibi yapmakta, etrafa şaşkın şaşkın bakmaktadır. Birdenbire dış ses duyulur. Bir isim yankılanır salonda. Herkes ferahlamış, aranan isim bulunmuştur. Bir sonraki başkan seçimine kadar başka işi kalmayan kalabalık seyirciyi selamlar.
  #32521900 :)
 5. 5.
  Akp'nin halka biz demokratik bir partiyiz imajı vehmek için oynadığı oyundur. Bu yoklamadan kim çıkarsa çıksın son sözü söyleyecek erdoğan'dır.
  #32522179 :)