bugün

Günden güne telefonlarımızda yer edinen ve izinleri sanki bir kadının ay sonu kredi kartı ekstresiymişçesine upuzun olan uygulamalar yüzünden insanı telaşa düşüren durum.

Arkadaşlar her şey bekliyorum. Boh da çıkabilir.

Lütfen bu iğrenç sefil varoş tipimle ve sıcak su torbası ile yorganı kafama çekmiş halimle ifşa olmayayım. Tşk.
bu ara işkilleniyorum telefonumda hiç kullanmadığım halde kendi kendine sesle google da arama yapmanın açıldığını ve kameranın kendi kendine açıldığını gördükten sonra bir çekiç alıp ezesim geliyor.
imkansıza yakın * izlenseniz farkında olursunuz zaten bu verilerin gitmesi için bir bağlantı ihtiyacı var sonuçta. Veri kaybı videoda aşırı fazla olcağından uyanırdınız . Verilerinizi (mail telefon vs çalmaya gelince ) zaten bir çok uygulamaya gönüllü o izni veriyoruz.
kim beni niye izlesin ağa. zaten bütün gün evdeyim hiç dışarı çıkmıyorum. izleyip ne yapacak aaa bak evi ne güzel hemen roket atalım mi diyecekler. ünlü olursun siyasetçi olursun eyvallah izlerler. eee bende de öyle bir durum yok. gerçekten saçma sapan bir olay olur.
Şarjın bitiş hızından dolayı yüksek bulduğum ihtimal.
kameraya erişim izni olan uygulamalardan dolayı az buz değildir. camera blocker tipi uygulamalar sayesinde bu ihtimalin önüne rahatça geçilebilir.
Tevekkeli değil kota dayanmıyor.
beni izleyeceklerini sanmam. izlenmeye değer bir mevkide değilim.
diyelim ki izilyorlar, nolacak izlerlerse diye merak ettirir.
inşallah öyle bir şey yoktur ya. Ön kameradan töbe estağfurullahlık bişi oluyorum. izlenme ihtimalinden çok bu şekilde izleniyor olmam üzücü.
izlenme değil ifşa edilmekten korktuğumdur. bende sanırım şizofreni ufaktan boy gösteriyor.
Telefonu bırakın şuanda ttnet aracılıyla hangi sitelere girdiğiniz,neler yazdığınız.adamların log'larına düşüyor merak etmeyin.
Ara ara aklıma gelen ihtimal.

Bakın mesela şu an.

Güzel çıksam bari.
internete bağlı olduğumuz sürece çok yüksek olan ihtimaldir.
mark zuckerberg bile laptop'un ön kamerasına bant yapıştırmış.

görsel
Telefonla tuvalete giriyoruz yapmayın, pipimizi, kukumuzu mu izliyor bu ibneler !

Neyse ki işerken sütyenimi falan çıkarmıyorum bazı yazarlar gibi..ssxdzaa
kameraya erişimi olan her uygulamanın potansiyel barındırdığı ihtimaldir.

en çok foto efekt uygulamaları tehlikelidir. kullanmaktan kaçının. ara ara akım olarak "yaşlandırma efekti" filan diye parlatırlar bu uygulamaları, oyuna gelmeyin. 10 yıldır yazılım sektöründe çalışıyorum, yazılım ile neler yapılabildiğini detaylı bilseniz, değil kamera bantlamak, ışık ve ses geçirmez odalarda saklarsınız telefonlarınızı.

sene 2010, bir digital uydu yayın platformunda çalışıyorum o zamanlar. uydu sistemlerine uyumlu mu değil mi test edilmesi için samsung bize bir tv gönderdi. tv'nin önünde kamera var. isterseniz kamera fonksiyonu ile, vücut hareketlerinizi kullanarak tv'yi kumanda edebiliyorsunuz. elinizi sağa sallıyorsunuz kanal değişiyor, yukarı işaret ediyorsunuz ses artıyor filan. bir programcı arkadaş, "lan acaba remote olarak bu tv'nin kamerasına erişebilir miyiz?" dedi, çünkü tv'de skype uygulaması yüklü, arama yapıp görüntülü görüşme sağlanabiliyor. lan çocuk etti etti en sonunda uzaktan tv'nin kamerasına erişmeyi başardı. samsung'a rapor ettik, kamera güvenli değil.

sonra samsung, kamerası mekanik olarak açılır kapanır yaptı modeli. yani sadece kamera kullanacağınız zaman tv'nin üstündeki butona basıyorsunuz, persikop gibi bir kamera lensi çıkıyor içinden. kullanıp tekrar içeri sokuyorsunuz filan. bir süre sonra da komple kaldırdılar akıllı tv'lerden "entegre kamera" olayını.
ananızın kız çıkma ihtimali kadardır.
mümkün olmayan ihtimaldir.
Yüksek olan ihtimaldir.
insanlara çip takma projesi olanlar her şeyi yapabilir.
Sonuçta onların icat ettiği telefonları kullanıyor ve onların ürettiği uygulamaları kullanıyoruz.
Yani her an her yerde bizi izliyor olabilirler. Telefon kamerası açık değilken bile.
Ben her ihtimale karsi selfi çubuğuyla kullaniyorum telefonumu alttan çekerlerse çirkin cikarim.
görsel
Şu aralar beni izliyorlarsa monotonluktan kafayı yemişlerdir zaten.

ihtimali olan gereksiz bir durum.
Yaş odunu olanın düşüneceği ihtimal.
Hiç umrumda olmayan ihtimal. Kimse bizim bu boktan hayatımızı izlemek için vakit harcamaz arkadaşlar,korkmayın, ihtimal vermeyin.
ebleh suratıma bakıp ne yapacaklar ki, hem zaten isteseler nude atarım ben.