bugün

Son ayların en canalıcı, insanın özgüveninin yitirilmesine neden olan, yanıtı belirsiz güncel soru.
telefonda x kisisiyle konusulurken "pardon x soyleceklerim sana degil, su anda bu telefonu x'ten baska dinleyen varsa 7 sulalesini, dogmus dogmamis ya da dogacak olan tum akrabalarini, bizzat annesini, tek basima ...." denilir ve bu kufurlere katlanacak cok az insan oldugu icin dinleyen kisi sesini cikarir ve boylece dinlendiginizi ogrenmis olursunuz.** ses cikmiyorsa karsidaki ya isini iyi yapiyordur ya da siz paranoyaklik yapiyorsunuzdur.
telefonda önemli şahsiyetlere karşı küfürlü konuşursan ve birkaç gün içinde tutuklanmazsan telefonların dinlenmiyordur. tutuklanırsan başın beleya girmiş olur ama merak ettiğinin sorunun da cevabı aydınlanmış olur.
salakça bir soru neyse onu geçelim de. telefon dinlenmesi olayını, bayağı herkesin telefonunu her an dinleyen biri var zannedenler var.

e şimdi ülkede 20 milyon kişinin telefon dinlense. 20 milyon da dinleyici lâzım. ha diyorsan benim telefon yoruldu dinleniyo anlarım.

benim bildiğim telefon dinlenmesi olayı, belirlenen kişilerin telefon görüşmelerinin bir yere kaydedilmesi. sonra gerekli durumlarda, kayıtların incelenmesi olayı. ha aktif bir aksiyondaysan o an senin telefonunu oturup dinleyen biri varsa küfür ederek anlayabilirsin ama öbür türlü konuştuğun kişiye yazık edersin.
vatanını seviyorsan, toprakların ,devlet kurumlarının birer satılmasına ses çıkarıyorsan, ülken bölünürken sessiz kalamıyorsan dinlenirsin kardeşim. anlayacak bir şey yok.
hoşurtu, zorultu, pıh pıh seslerini cihazınızdan işittiyseniz tayyip emmi uğramış demektir.
telefonda kendi sesin yankı yapıyorsa, bil ki yarışmayı kazandın. yol,su,elektrik olarak her an geri döner.
ortada hiçbir sebep yokken kendini mahkemede bulursan dinleniyorsun demektr.
(bkz: kafkaesk)
(bkz: dava)
telefonu dinleyenlere kafam girsin dersin. şayet dinleniyorsa karakolda biter.
ııııııııı diye bir ses geliyorsa dinleniyorsundur.*
bu sorunun cevabını zekeriya beyaz hocamızdan öğrenmemizde fayda var:

istanbul Emniyetinin önünde gözaltıları protesto etmek için toplanan gruba Prof.Dr. Zekiraya Beyaz'da destek verdi.

Telefonunun dinlendiği iddialarını burada da yineleyen Beyaz, telefon numarasının başına '2' koyarak arama yaptığında karşısına tanımadığı birisinin çıktığını ve bu kişiyle tartıştığını öne sürdü.

Korkmadığını söyleyen Beyaz, aynı işlemi gazetecilerin önünde de yaptı. Ancak bu kez telefonu açan olmadı.

evet demek ki neymiş? "iki" yazıp yes tuşuna basacakmışız.
ilk alo dediğiniz anda kendi sesinizi duyduğunuzda.
ve konuşma sırasında sürekli bir yankılanma vardır.**
şarjdayken.
biri sizi caldırırken bataryanızı cıkarmanız lakin telefonunuzun hala çalması durumunda anlaşılabilecek durum...
jeton sesine benzer bir ses gelir. diğer sinyallerden farklı bir ses. dikkat edilirse farkına varılır.
edit : sanırım bu sözlükte birebir dinleyen var *
şöyle ansına bacısına söversiniz dinleyen varsa abi o kadar da değil biraz yavaş falan der. bu kadar basittir.
kendi telefonumun değil de askeriyenin telefonlarının dinlediğini anladım sözlük. şöyle ki: abim ardahan' da asker. her gün arıyoruz, görüşüyoruz.* abim telefonu açıyor ama sanki uzaylılarla görüşüyormuşçasına bir cızırtı, bir gürültü, bir üstteki entryde yazan jeton sesine benzer ses vs. oluyor. mecburen kapatıyorum ikinci aramamda düzeliyor. tabi insanın aklında dinlendiği var, sıkıntı işte.
sabahları zor uyanmıyorsa dinlenmiştir.
telde konuştuğun herhangi bir kişiye çok tenha bir yere randevu ver*. telde, başbakana yönelik suikast planlarından falan bahset, eğer buluşmaya özel tim gelirse, dinlendiğinden emin olabilirsin.
o barmenin içkime boşaldığını biliyordum ama yinede zevkle içtim de böğğğhhk diye bir ses çıkmıyorsa dinlenmiyorsundur. **
pek bir vukuatınız yoksa hışırtı, foşurtu ve bilimum cızırtılar gelir; şayet benim gibi ileri demokrasiye karşı duranların ileri saflarındaysanız konuşma esnasında telefonunuz beklemeye alınır veya bağlantısı kesilir. * *
telefonda tam heyecanlı birşeyler anlatıyorken aniden sustuğunda veya erotik bir konuşmayı aniden kestiğinde eğer 3'üncü bir ses EEEEE??? diyerek devam etmeni istiyorsa bilki dinleniyorsundur.
güncel Önemli Başlıklar