bugün

cep telefonu ve cep telefonu aksesuarı satan, tamir eden kişinin ünvanı.

en uyanık esnaf türü.

(bkz: bozuk telefon satan ibne telefoncu)
(bkz: bunun garantisi biziz)
(bkz: 2 el telefon borsası)
arkadaşın kuzeninin sevgilidir. telefon bozulunca hızır misalidir.
keşke ayrılmasaydı.
telefon satan.
Servise verirsin aylar sonra bir sikintisi cikar bir ogrenirsin ki bir seyini calmistir icinden. Anasini sikmistir telefonun sanki parasini kendi vermis gibi. Serefsizi bol meslek.
nedense bana aleni sahtekarlık yapıyorlar gibi geliyor. o sakaryada necatibeydeki telefon borsaları falan. içeri girince adamın götünden donunu sıyırıp alırlar gibi bi havaları var.
Elektronik sektörü teknik açıdan geniş düşünebilen beyin yapılarına istihdam sağlayan bir sektördür. Dolayısı ile kafası fazla hızlı çalışan adam o hızı illa ki kendi lehine çalıştırır. Bu aşikar durumdan yola çıkarak tezgahın arkasındaki seccadenin ucunu göstermelik kabartan, masasının üstünde içi göstermelik paralarla dolu sadaka şöyle yapar böyle yapar gibi yazılar yazılı kutuyu illa ki görebileceğin bir yerde tutan modellerinden selam dışında hiç bir şey almam. 1500TLye alırdım ama kutusu yok diyip 250tl altına alan (karton kutu 250tl ediyormuş) modeller de var. Düzgünlerini tenzih ederim. Ama büyük çoğunluğu kuyumcudan bankadan hatta tefeciden bile daha fazla kâr marjlı çalışıyor. Adamlar telefonculuk yapmıyorlar, Paraya sıkışan çaresizler acizler nakit bulabilmek için 2500tl eden telefonu taksitçiden 4600liraya alıp bu kansızlara da 1800liraya satıyorlar. Çoğu telefoncu tamir, al-sat, hat, kontör gibi işlerden çok bu tip nakit talep merkezi gibi çalışıyor. Özelden sövmeyw gelen arkadaşlar buyursun gelsin sözlükte kaç telefoncu varmış bir görelim. Ticarette bir malın
satış fiyatı=alış fiyatı+genelgider+vergi+kâr marjı olarak hesaplanır. Ama adam 2 telefonla 1 aylık giderini çıkarıyorsa kimsw bana ticaret bilmemne osurmasın.
acayip derecede karı kız dul mul düşürme potansiyeli olan meslektir.
görsel