bugün

sürüsüyle alınan tel tokalardan kısa bir süre sonra esrarengiz bir biçimde eser kalmamasıdır.

her kadının sorunu mu yoksa ben mi sahip çıkamıyorum tel tokalarıma bilmiyorum, ama 2 ay öncesinde 150 adet aldığım tel tokalardan bugün bir iki tanesi duruyor. bir anda nasıl kayboluyor, bundan da ziyade nereye kayboluyor, şaşkınlık içerisindeyim. az buz da değil ki,tam 150 adet. evde kaybolsa mutlaka bir yerlerden çıkar, ama çıkmıyor anacığım, yok.

günün birinde kaybolan tel tokalarımla karşılaşmak ve bu esrarengiz yok oluşlarının nedenini öğrenmek dileğiyle...
evde hain bir kızkardeş olması muhtemeldir.
bu soruna artık bir dur demek ve bunların evin çeşitli köşelerinde sürtmesine engel olmak için yapılan özel bir tel toka kutusuna rağmen önüne geçilemeyendir. tel toka çekmecesi, tel toka mahzeni de yapılsa 1 ay sonra yine içi bomboş bulunmaya mahkumdur.
tel tokaların bir ipe geçirilip boyuna asılması en iyi çözüm olacaktır.
(bkz: ghost busters)*
evimizde bir karadeliğin olduğunu düşünmeme sebep olan durumdur. **
bazen sağda solda bulduğum tel tokaları görünce gerçekliğine inandığım iddia. hani etrafımda sürekli sayıda çok hanımefendiler de bulunmuyor ama her yerden tel toka çıkıyor. ha ben de topluyorum, biriktirip hurdacıya vereceğim hepsini.
esrarengiz bir şekilde ortaya da çıkabilirler. bugün 5 (beş) tanesini pantolonumun içinde buldum.. kafatasımdan girip götümden çıktığından şüpheleniyorum.
yeni taşındığım odada yaptığım temizlikte bulduğum saç tokasıdır tel biçimli, üstelik prezervatif kutusunun yanındaydı, yatağın altındaki... belliydi birileri parçalanmış, dağılmıştı. bi' de toka nerde diye aran dur!
birden kaybolup, olmadık yerinizden çıkan toka çeşitidir.
(bkz: şeytan aldı götürdü)
bunun sebebi tamamen bir erkektir. er kişi yari ile her buluşmasında, günün anısına sevdiceğinin gül kokulu saçlarından birer diken misali toplar tel tokalarını. tel tokalarıyla tutturur gönlünden kopan her bir kuru yaprağı, göz yaşı ile büyüttüğü aşk ağacına. * * *
yatağın altından çıkar genelde. (bkz: kedim sağolsun her şeyi yatağın altına taşıyor)
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
gittiği yerleri gördükten sonra nedense çok şaşırmıyorum artık banyo gideri lavabonun sifonu ondan sonra esrarengiz bir şekilde kayboldu oluyor bence uzaklarda aramamak gerek.
evin gizli bir yerinde birleşip, lastik tokalara savaş açacakları tahmin ediliyor.
kadın yazarlarımız için umuyoruz ki: (bkz: telli duvaklı gelin)olunamayacağına işaret değildir.
(bkz: masonetliye sevdalanan tel tokalı)
(bkz: hırsız polis)
(bkz: şeytan aldı götürdü satamadan getirdi)
ucuz olduğu ve istenilen her an ulaşılacağı için önemsenmez. sayılarının hızla azaldığı hatta bir tane bile arayıp bulamadığınız zaman sorarsınız: "yahu dünya kadar almıştım, ne oldu bunlara?" kimi banyoda küvette iki gün unutulduğu için paslandı, kimi yatağın içinde çarşaflara makineye atıldı ve makine filtresine takıldı, bir kısmı kol çantasının derinliklerinde, ya da yanlışlıkla yere düştü ve elektrik süpürgesinin toz torbasında...
bu konuda çay kaşığı ile kardeştir. yurtta kaldığımız dönemde 20 metrekarelik odanın içindeki çay kaşıklarını kaybederdik. muhtemelen üzerinde lahmacun yediğimiz gazetenin üzerinde unutup gazete ile birlikte çöpe attığımız için kaybolurdu çay kaşıklarımız. toka kullanmadığım için o konuda yorum yapamayacağım.
çözemediğim, çözmek için kendimi yormadığım olaylar zincirinden ibarettir.
en sağlıklı çözümü; ucuz tel toka satan yer bulmak.
yoksa kazak, yastık, yatağın içi gibi bilumum saçma sapan mekanlardan çıkarlar, en gerekmediği zamanlarda.

iyi ki de kayboluyorlar.
yoksa iki gün sonra, üst kısımları çıktığında saçtan çıkarmak ayrı bir işkence.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımları)
ben kaybolmasın diye saçımda taşıyorum, ciddiyim ya, gece yatarken falan saçımdan düşüp masmavi çarşafımda sörf keyfi yapmasın diye de birini takar, diğeriyle sağlamlaştırırım, ya paslanınca kendim çöpe atıyorum, ya da banyodan sonra koyduğum yer tarafımdan unutluyor, ama asla kendileri kaybolmazlaar ! *
sürekli başıma gelen durumdur. bu evde benden başka bir kadın daha var diye şizofreniye bağlayacağım neredeyse sözlük.