bugün

en sevdiğim içki.

bugün olmeca gold 124 tl idi. blanco 112 tl.
(bkz: olmeca) dır. hatta olmeca gold dur. güzel keyifli efkarsız zamanların içeceği. tuz limon unutma.
Tekilanın hammadesi agave adlı kaktüse benzer bir bitkinin gövdesidir.Ekildikten ancak 8 ila 10 yıl sonra olgunlaşarak sökülür.
Özlediğim ruh.
Tekila, arkadaşlık ortamlarında içilen ancak baş döndürmekten başka hiç bir anlamı olmayan bir içki çeşidi.
Hiç denemediğim ama deneyelenlerden duyduğum kadarıyla "içmeden öncesi " ve " içmeden sonrası " olduğu söylenen içkidir.
Alırım bir dal.
Gurbet ellerdeki shot oyunlarının vazgeçilmezi. Sonrasında birbirine saçmasapan bağıran veyahut bir köşede sızan dostlar toparlanır, kusanlar yan yatırılır, evi yakın olanlar evlerine dağılır.

Sabah sekiz otuzda yeniden çark dönmeye başlar. Ayın on beşi yaklaşır, maaşın kokusu gelir...
sonra bi’ daha.
Kafa olma içkisi. Evet.
Girls nightlarda lise zamanı alır evde kusana kadar içer eğlenirdik. Bir yerden sonra nefret ettik. Arada içsek diyoruz kokusu burna gelince yine bir mide bulantısı yaşatıyor valla. Püh.
Tam kafa olmalık içki. Evet.
Birden çarpıyor.

Tuhaf bir içki. Limon ya da tuz ile sıfıra iniyor. 70 lik şişe içmek lazım.
Kafayı geç yaşatan tam bir keyif alkolü.
Limon ve tuz ile efsane oluyor.
kafayı gereğinden fazla taşşaşlaştıran ve ardından deli gibi baş ağrısı getiren içecektir.
Kafayı geç yaşatan diyen arkadaşlara katılıyorum.
Sonradan vuruyor.

görsel
biradan sonra şahane giden meksika menşeili alkollü içecek.

sert bir içkidir, tuz yaladıktan sonra kendi özel shot bardağı ile direkt yutup, akabinde ağızda oluşan kekremsi alkol tadını yok etmek için, dilimlenmiş limon yenilmelidir. öyle çarpar, gebertir hikayelerine çok kulak asmayın. dozunda içerseniz bir halt olmaz.

ayrıca dipnot: alkol her belanın anasıdır.
Kafası en güzel içkidir. Öyle yavaş yavaş kafa yapmaz. Bir anda çarpar. Eğer alkol eşiğin 4 shotsa 5. shotta seni yere serer. Ama 4. shotta hiç bir şey yapmaz.
Alkolle arası olmayan özenti içeceğidir. Tuz ve limonla tüketilmesinden dolayı bu içmeyi bilmeyen tayfaya çekici gelir.
Votkayla bir edip içtiğimden (sek) beridir ertesi gün ağzıma etmesinden kaynaklı biraz uzak durduğum eğlenceli şey. Yazarken midem ağrıdı.
içemiyorum bunu. 1 70 lik viskide gözü seyirmeyen ben bu amına kodumun içkisini içemiyorum nedense.
Biraya takviye olarak kendine has tadı olan içki. Meksika’da kendine özgü tadını kazansın diye şişesine solucan soktukları olmuştur.
biranın yanında süper giden alkol, sarıyor.
çok sert bir içkidir. tadını da beğenmem.
pişmanlık içkisi. iç ve ertesi gün mutlaka pişman ol. yine de şerefe.
Bir pişmanlık içkisi haline gelmiştir.

Eskiden cin toniğin içine karıştırır içerdim şimdi gelinen noktada tek shot batırıyor.