bugün

tek iyi türk sigarasıdır. samsun 216'yı da bozdurmuş ibne philip morris.
Aç karna içildiğinde midede kusacak birşey olmamasından dolayı öğürmenize sebep olabilir.
kolay bulunamadığından*, içenin az olduğundan mütevellit bakkal çakkal reyonlarında uzun süre durur. yine bundan mütevellit sigara uzun süre orada durduğundan mayışır. filtresi kopar, tütünü sıkışır, uzvu muvzu bile çıkar, tomurcuklaşır, mutantlaşır, garip bir şey haline gelir.

olan içene olur. **
iyi kafa yapar. yanında marlboro falan hikaye.
şu an kalite olarak yok hüviyetinde olan sigaradır.
ilk çıktığı zamanlarda neydi o öyle? marlboro, parliement içmez onu içerdik.
(bkz: hey gidi günler hey)
3 senelik kısa marlboro serüvenime 5.50 tl lik hoplatıcı fiyatının bariz etkisiyle artık bir son vermem gerektiğini içten içe düşündüğüm bir taksim dönüşü karşıma çıktı işte bu meret.

saatler 4 ü çoktan vurmuş kimsede sigara kalmamış ilk görülen tekel bayiye balıklama dalınmasıyla elime o yok bu var al bu da iyidir denilerek uzatılmıştı, bu ne lan dedim ister istemez uzun 2000 i peder beyden dolayı iyi bilirdik ağar abi idi sertti karizmaydı ama bu mavi kısa paket de neyin nesiydi yavşakça duruşu beklentileri dibe çekmişken paket elden ele dolaşmaya başlamış içinden bi tane almak da bana nasip oldu haliyle.

yakıldı içildi herkes de oha lan iyiymiş bu vaay mna koyim tekele bak şeklindeki ilk tepkilere yol açmış bense kendi kendime alkolün etkisiyle güzel geldiğini yoksa skim gibi sigara olduğunu söyleyip duruyordum taa ki ertesi sabaha kadar. kahvaltının üzerine yakılan bu mavi kısa züppe görünümlü 2000 gerçekten aranılan marlboronun sonunda mna koyacak sigaraydı.

(bkz: yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı)
(bkz: bat)
bi rivayete göre dünyadaki çoğu death metal solistinin özellikle bu sigaradan içtiği söylenegelmekte, ne kadar doğrudur bilemem. hele günde iki paket uzun tekel 2000 içen komşumu gördükten sonra kesin kanaat getirdim, bu sigarayı içmek her babayiğidin işi değil arkadaş. aç karnına içeni yamultuyor, süründüyor. geçen gün ardarda üçlü yapayım dedi, suni teneffüsle zor kurtardık.
yeter artık yeter diye isyan ettiren sigaradir.içmek istiyor vatandaş* içemiyorum.Sebep ise abi getirmiyoruz o sigaradan içen yok insan istemeden sorası geliyor ne bu özentilik kömür gibi montecarlo mu şaha kalkmış fiyatıyla winston mu bu sigaradan iyi.
günde 6 tl veriyorum yuh bana ya.
geçen günlerde bakkal'da yarılmamıza sebep olmuş bir sigaradır. şöyle ki,

biz: hasan abi hayırlı işler, kaçtık biz.
(paldır küldür bi velet girer)
velet: amca bi 2000!
hasan abi: ne 2000'i yavrum?
v: fifa 2000 olacak hali yok ya amca, tekel 2000!
h.a: ...
b: ...
agir olmasina ragmen, gercekten yumusak bir icimi olan sigara.

bir de winstonla soyle bir karsilastirmasini yapmistim, kulluge ayni anda yaktigim tekel 2000 ve winston dallarini koydum. winston bittikten 2 dk sonra, 2000 bitti. uzun omurlu, puro musun mubarek?
yıllarca yol arkadaşım olan cuğaradır. sonradan bozdu kendini şerefsiz..
En ağır tekel sigarası olduğu söylenir.Turkuaz renkte olan kutusu milliyetçi arkadaşlar tarafından çoğunlukla tercih edilir,bir kesim sırf yanlış anlaşılmasın diye turkuaz paketi kullanmaz ki turkuaz paketi bike ağır sigaralar sınıfına girebilir.
mavi kısa 2000 4.50 tl'dir ucuz ve kalitelidir. (sadece kendimi kandırıyorum.)
en büyük rakibi (bkz: Marlboro)
sevilen sigaradır.dumanı bile başka sanki.
kısası uzunu 4.50 tl ye düşmüş ve tiryakilerini sevindirmiştir.
marlboro red yerine içilebilecek yegane sigaradır.
ilk çıktığı vakit malbora cemal parlament ayarında quaresması vardı bu sigaranın yeminlen.
pazarda tutunabilmek amacıyla fiyatını indirmiş bununla gelen üretim maliyeti azaltma çabaları sonucunda günümüzdeki bok halini almıştır. eskilerin efsanevi türk sigarası şimdilerin prestijini yitiren tütün yığını.
her futbolseverin gözüne içi sigara dolu as monaco formasıdır.
MiLLiYETÇi sigarasıdır.ağırdır.herkes içmez
Ağırlık muhabbeti eskide kalan, şuan boktanlığa terfi etmiş sigaradır. Hani iyice ağırlaşıp boktan oldu değil, basitçe boktan oldu. 2000-2003 arası arkadaşlığımda ki bunlar lise yıllarıma denk gelir arkadaşlarım tarafından içilemediğinden otlakçılara karşı duruşun ve millet winston light, marlboro light vs içerken erkek adamın yegane simgesidir, daha doğrusu simgesiydi. sonra yandı bitti kül oldu, özelleşti. Gerçi maliye muhabbetine o zamandan bu zamana camel da iyice boka sardı Tekel bandrolünün yerini TAPDK bandrolü alınca keza Kırmızı marlboroda da eski tad yok. Değişmeyen efsane sigara bir parliement olsa gerek.
Buram buram kalitesizlik kokan, tadı idare etse de içimi çok kötü olan, gevşek basılmış sigaradır. Filtre ve çarşafı bi değişik kokar aynı zamanda. Son zam düzenlemesiyle 5 tl olmuştur.
işte bunu çok sevdim. benim vazgeçilmez sigaramdır.
Vakti zamanında mavi bandrollüsü efsane haline gelmiş olan sigaradır.