bugün

Türkiye cumhuriyeti kimliği taşıyan herkes yasalar önünde eşittir.

Burda kimin ne dediğini çok takmamak lazım.
Kürtlerin geneli yardımsever misafirperver insanlardır. Iyi niyetli saftırlar. Bu özellikleri barındırmayan vicdansız insanlar ötekileştirir.
Kürt olmayı suç sanan insan beyanı.
Kürtlerin suçu ne ?.

Kafatasçılık felan. 21.yüzyıldayız. geride kaldı bunlar. Aşın !
başka birinden bahsediyor galiba.
tek suçum kürt olmak diye bir cümle kuruyorsa kanunen suç olmasa da bilinçli olarak ayrımcılık yaptığı için bazi çevrelerce tepki gören insandır. nüfus cüzdanına bak bakalım ne yazıyor o zaman ne mutlu türküm diyene diyerek bağlayalım konuyu. mesela bazılarının tek suçu laz olmak bazılarının tek suçu çerkez olmak değildir ama bu alt kimliği ikide bir birilerinin gözüne sokarsan tek suçun budur kardeşim.
Kimsenin kimseyi etnik kökeninden dolayı suçladığı yok.

Ezikleri oynayıp komik olmayın.
Sonuçta herkes biryerlerden gelme.

Suçlu olan kürt olan değil, etnik kökeni ne olursa olsun ekmeğini yediği, imkanlarını kullandığı memlekete kurşun sıkanlara kol kanat gerenler.

Bu insanlarda daha çok Kürtlerin içinden çıkıyorsa ezilmişleri oynayacağınıza, biz nerede yanlış yapıyoruz diye bir düşünün.
Irkçı insan beyanı.
diyelimki amerikada zenciler isyan edip ülkenin düşmanlarından silah bomba alıp beyazları katletse karakolları bassa beyaz polisleri öldürse

yada almanyadaki kürtler aynısnı alman askerine polisine yapsa

nolurdu diye aklıma takılır hep.
Mağduriyete gerek yok, milyon tipte insan var memlekette. Kürt falan uğraşacak zaman yok. Ülkemizin geleceğine odaklanmalı, topraklarımız genişliyor.
Devamlı mağdur algısı tagları bıktırdınız lan insanları yeter yeter artık!
adamlar haklı ama. 20 yaşın üstüne geçtiğin zaman gerçek dünyada mahallendeki köyündeki sağ mafyalar sağ örgütler haddini bil kendini bil ya da hiç değilse bize katıl yoksa yaşayamazsın tehdidi ileri sürüyor. bunun çözümünü de anayasa maddesi eklemekte ya da yasal yönetmelik değişikliğinde arıyor kürtlerin bir çoğu. bunun için mücadele veriyor. devlet ya da hükümet alt kimliklerin bahane edilip sağ örgütlerin üst kimliği satılığa çıkarmasına engel olacak yasal değişimlere yanaşsa ya da hiç değilse biraz oralı olsa bu sorun çözülür.

edit: örgütlü gericilik ve devlet destekli mafya karşısında kürtlerin ya sağ bir politik oluşumun ya da sol bir politik oluşumun içine çekilmek zorunda bırakılıp devletin bunu engellemek için kılını kıpırdatmadığından bahsediyorum. ben türküm'den ziyade ben türkiyeliyim diyebilecek özel bir pozisyona sahip olan etnik gruplara karşı devletin "e zenciler bile ben türküm diyor onlar demiyor" diye hayıflanmasının alemi yok. koruyup kollamadığınız insanların ahını çekersiniz. önce yozlaşmayı ve kirlenmeyi ve iklim bozukluğunu telafi etmeli devlet. ondan sonra sadakat ve işbirliği beklemeli. ihaleyi sağ oluşumlara bırakıp sorumlusu ben değilim diyemez devlet.

ikinci edit: sağ oluşumların örgütlerin kürtlere boyun eğdirme politikası şu aldığım 3 eksiye kadar 25 senedir sistematik olarak devam etmektedir. hükümetler duruma kayıtsızdır...
Hep bir mağdur edebiyatı...
Sizin suçunuz Türkiye'ye düşman olmak.
Vatana, bayrağa saldıranların hakkı kurşundur.
güncel Önemli Başlıklar