bugün

baş dönmesi ve şaşkınlığa yol açar, dengeyi bozar.
tekrar çift kulaklığa geçildiğinde, "oha lan bu şarkı bu kadar süper miymiş?" denilmesine yol açar.
şarkının yarısını dinlemek gibidir. ancak; enine değil boydan.
Dinlediğiniz kulakta geçici duyu kaybına yol açar . Aslında 2 kulaklıktada müzik dinlendimi duyu kaybı olur ama 2 kulak bunun farkına varmaz , balans vardır arada . Ama tek kulak olunca garip bir his uyandırır .
yapılabilecek en anlamsız hareketlerdendir. özellikle metal - rock - blues gibi iki kulaklığa gelen sesin farklı olduğu tarzda müzikler dinliyorsanız dinlediğinizden hiçbir şey anlamamanıza neden olacaktır. yapmayın etmeyin.
the invisible man şarkısında ya brian may in gitarını ya da john deacon un gitarını duyamazsınız. tabii hangi taraf olduğuna bağlıdır. boktan bir durumdur.
olması gerekendir. çift kulaklıkla müzik dinleyemeyenler de vardır. ikisini de takınca nefes alamayanlar vardır. hem dünyayla bağı koparmamış olursunuz.
bazı insanlar için kötüdür.
mesela benim bir kulağımın %100 oranında işitme kaybı var. sadece sağ kulağım duyuyor.
bazı müziklerin altyapısı daha değişik. mesela sol kulaklıktan sadece müzik gelirken, sol kulaklıktan sadece şarkıcının sesi gelmekte.
veya bir cümlesini bir kulaklıktan, diğer cümlesini diğer kulaklıktan duyuyorsunuz.
eğer tek kulağınız duyuyorsa veya kulaklığınız stereo ise bu dediğim sorunları yaşayabiliyorsunuz.
örnek şarkılar için:
göksel-allı pullu.
sagopa kajmer-ateşten gömlek
göksel&sagopa, şarkının bir cümlesini soldan, diğer cümlesini sağdan söylüyor.
ben aynı anda duyamıyorum sağır olduğum için...
Kulaklığın en verimsiz olan şekliyle kullanılmasına yol açan bir durumla karşılaşınca, başvurulan yöntem. Örneğin; aynı anda hem yanınızdaki arkadaşını dinlemek hemde müzik dinlemek istiyorsanız bir kulaklığı kullanır,diğerini sallandırırsınız. Ancak arkadaşınıza her 1.8 saniyede bir "he ne dedin" demenize yol açan bu durum, önerilmemekle beraber uzak durulması tavsiye edilir. Nitekim ne dinlediğiniz müzikten birşey anlarsınız, nede arkadaşınızın dediklerinden. Saygılar...
bu şekilde uzun süre the beatles dinlediyseniz, iki kulaklığa geçtiğinizde "oha, bunun sözleri de mi vardı!" ya da "oha, bunun müziği de mi vardı! gibi tepkiler verebilirsiniz.
etrafta olup biteni merak ettiğiniz an yapılır. misal otobüstesin bi kavga var merak ediyorsun noluyor diye ama aynı zamanda şarkıyıda dinlemek ıstiyorsun işte o zaman bunu yaparsın.
fakir kaldığınız zamanların göstergesidir.
ritim gitarı duymazsınız genelde.
Diğer kulaklık değerli bir kişide ise güzeldir. Ama gereksizin biri sizin müzik dinlediğinizi gördüğü halde sürekli bir şeyler deyip sizi onu dinlemek zorunda bıraktığı için tekini takmışsanız iğrenç bir durumdur.
Zorla saygili oldugumuzu gosteren bir durumdur. Sirf arkadasim konusursa cevap verebileyim, ayip olmasin diye, en keyif aldigim anlardan verdigim ödündür.
Adam cool ya diyeceğimizi mi düşünüyorlar acaba? Anlamadım gitti.

Karşıdan karşıya geçerken, arkadaşınla konuşurken tekini çıkar anlarızda sürekli tek kulaklıkla gezmek ne oluyo aq.
Bir tür işkencedir. Müziğin bir kısmından mahrum kalırsınız.
bir süre sonra duyma bozuklığına sebep olacaktır.
Beatles ın girl şarkısını yarım dinleyeceğiniz anlamına gelir. Ya müziği ya vokali...
Zevk vermez odaklanamazsın,tribe de giremiyoruz.
kulaklığın tekinin bozuk olduğu anlamına gelir.
güzel olmuyor öyle ya iki kulağından dinle ya da hiç dinleme ya da tavsiyemi dikkate alma ve kulağınla ilgili problemler yaşa.
güncel Önemli Başlıklar