bugün

bunu bilmiyorsun hic demleme sen. sanki atom parcalıyacak yardım istiyor. bak cay demini caydanlıga koy üstüne sıcak su biraz da kaynat ama cok az, sonra dinlendir tamamdır bu iş. bu arada şuan tek caydanlıkta demlenmis çay içiyorum.
üşengeç ve aceleci insan eylemidir.

suyu kaynatıyorsun. iyice fokurdayınca ocağın altını kapatıp su zıplamayı bırakınca çayı koyuyorsun. sonra demliği alıp elips şekilde yuvarlaya yuvarlaya çayı karıştırıyorsun güzelce. sonra bırakıyorsun. 3 dakika sonra çay hazır. yanına pratik tabak hazırlama yöntemi de var lazımsa yazayım.
Çay zaten tek demlikte demleniyor diye biliyorum.
Şuan ben de demlikte çay içiyorum. Sadece demlikte yapacaksan demliğe önce çay atılmaz, hele çay atıldıktan sonra o su kaynatılmaz.

Demlikte suyu kaynatır, altını kapatır, biraz dinlendirir, çayı atar, demlenmesini bekler, içersin.

Not: kettle varsa eğer o zaman çayı demliğe at sonra kettleda biraz dinlendirdiğin suyu üzerine dök. Tekrar altını açıp pişirmeye kalkma ama sakın. Çay haşlanmaz
Kocana de alt üst tam takım alsın şekerim.

Yoksa böyle perişan olursun.
böyle olmayacak adres verin gelip demleyelim kardeşim. la göz kararı diye bir şey var hayatınız boyunca hiç kullanmadınız mı * gözünün kararı kadar atıyorsun çayı gözün doyacak kadar yani. 5 kişilik yapacaksan 2 veya 3 yemek kaşığı kadar işte. vay arkadaş ya.
5 kişiye 2,3 yemek kaşığı cok değil mi. Katran gibi olur. Şenliğin büyüklüğüne de bağlıdır. Kaç kişilik olacak mesela.
5 kişiye 2-3 kaşık çok değil normaldir. yemek kaşığı ile tabi. o kaşığın 1 büyüğü olan kepçe ile atılırsa katran gibi olur. demlik o afedersiniz "çük" demlik ebatlarında ise çok olabilir ama standart bir demlik zaten en az 7-8 su bardağı kadar suyu alabiliyor. o kadar suya da 2-3 kaşık çay normal.

sizin yüzünüzden kendimi güzin abla gibi hissediyorum lan. koca adamım oysa * 3.entryi girmişim altı üstü bir çay demlemeye. ev işi tamirat falan soran olursa ben yokum artık. o mevzu en az 2 hafta sürer herhalde.
Bu soru soran yazar heralde tek demlikle gun yapamayacak. 5 bardaklik çay demiş. 2 kasık yeter bence. En iyisi dışarda iç, ya da içme.
Kardeş keyif çayı yapacaksan hiç bulaşma o işe. Ağzının tadı da kaçmasın. Tek demlikte demlenen çay çay olmaz. Onun yerine bir bardak sıcak su iç daha iyi.

4 nolu entride cevabı verilmiş olay.
Çay dediğin yeğen tek demlikte içilmez. Çay yalnızlığın içeceğidir. Bu yüzden tek demlenmez ille demleyecegim diyorsa insan kendini demliğe eş yapmalıdır.
Yalnızlığa en iyi çare çaydır çünkü.

Çay edebiyatı yapayım dedim gençler de şimdi eş yapiyom diye ciddiye alıp çaydanlığı götünüze sokmayin he
kesinlikle üşengeçlik, ya da kolaycılık değil bilakis doğru içilen çay tekniğidir. sadece yanlış uygulama gibi bir hataya düşerseniz böyle bir sıfat alabilirsiniz.
içilecek bardak kadar (burası çokemelli çeşme suyu değil) kaynak içme suyu koyma işleminden sonra suyu kaynatıyoruz. su kaynayınca ateşi kapatıp (yaklaşık olarak yazıyorum zira çaya ve damak tadına göre değişir) bir büyük fincana göre bir tatlı kaşığı çay ekliyoruz. (toz barından çayları kullanmayın) çay'ı koyduktan sonra kesinlikle hareket ettirmeden çayın kendiliğinden aşağıya doğru süzülmesini bekliyoruz yaklaşık 10 dk. sonra afiyet olsun.
mümkünse çayı şekerli içmeyin. kaliteli çay zaten size o tadı verecektir. güzel demlenmiş çayın yanında tatlı bir şeyler. değmeyin keyfinize. havalar soğusa da çayımız ile içimizi ısıtsak.

bu yazdığım teknik bana ait değil! biraz gözlemci ve araştırmacı olursanız çayın mucidi olan çinlilerin çayı bu şekilde içtiğini göreceksiniz.
Tek çatal, tek bıçak, tek bardak diye devam eder. Hatta küçük boy teflon tencere ile koleksyon olur bunlar. Yarım bardak pirinçle tek kişilik pilav yapılır. Küçük bir sehpa ve tek bir sandalye üzerinde yenir. Domatesin kesilmeyen yarısı gibi pilavın ikinci tabağı çöpe gider. Bunlar hep yalnızlık dostum.
güncel Önemli Başlıklar