bugün

(bkz: sonucunda boynuzlu)
gerçek ismi unicorndur.güçlü yapısı olan beyaz tüylü uzun yelelere ve iri gözlere sahip görünüşü ata benzeyen büyük boy magical beast. onu normal bir attan ayıran en belirgin özelliği alnının tam ortasındaki yaklaşık 60cm uzunluğundaki boynuzudur. ayrıca unicornlar büyülü bir yaradılışa sahiptirler ve saf iyiliği temsil ederler. karşısındakinin niyetini sezme yetenekleri vardır ve yaşadıkları ormanı kötülere karşı korurlar. yaşadıkları ormana zarar verenleri düşman olarak görürler. iyileştirme ve hatasız teleport olma yetenekleri vardır.nadiren temiz kalpli insan veya elf bakireleri tarafından ehlileştirilebilirler.
beyaz renkli, alnın ortasından tek boynuzu çıkan, adını da burdan alan **, bakire kızların görebildiği ve görüşdüğünde gören kişiye tüm hayatı boyunca şans getireceğine inanılan büyülü at. *
mitolojide tanımlaması itibari ile şöyle bahsedilir kendisinden: ''unicorn o kadar saf birşeydir ki, ona zarar verdiğinizde sonsuza kadar lanetlenirsiniz''... bu replik birebir hayri pıtırın bir bölümünde de geçmiştir.
çok güzel, masalsı bir canlıdır. benimde bir tek boynuzlu atım olsa fena mı olur.
(bkz: anne bana niye almıyorsunuz bizde niye yok)
(bkz: unicorn)
bir çok masalda ve fantastik kurguda denk gelebileceğimiz efsanevi hayvan.
genel olarak kanını içmek cadılar için gençleşme,
büyücüler için de lanetlenme sebebidir.
sadece bir kez aldatılmıştır. tabi burada boynuzun ebatı da önemli. küçük ve ince bir boynuzsa "kaçamak" denebilir ama kallavi bir boynuz varsa atımızın alnının şakında, zenci malafatının hayvanlar alemindeki karşılığına denk gelmiştir aldatma işi.

nerden baksan, psikolojisi kaymış bir attır.
Güzel bir Iris Murdoch romanıdır. Kimsenin bahsetmediğine şaşırdım.
(bkz: the unicorn)
(bkz: iris murdoch)
binicem üstüne. vurucam kırbacı vurucam kırbacı. gökkuşağının üstüne dört nala gidicem.