bugün

hemcinsleri üçer beşer götürürken bir kızın kahrını çeken keriz mi desem enayi mi desem bilmediğim erkektir.
aynı zamanda adamdır.
(bkz: gel gel cukume gel)
Enayi?. Tapılası adamdır.
Enayi değil adam gibi adamdır. Hiçbir zaman kaybetmez hatta o kız tarafından aldatilsa bile yikilmaz. vicdanından güçlü, temeli sağlam adamdır.
hem erkekliği hem de adamlığı aynı bünyede barındıran erkektir.
platonik ise durum gerçekten enayi erkektir. yok eğer sevgilisi ise normaldir.
kavat söylemidir. hakaret olarak değil ciddi anlamda kavat söylemidir. türk dil kurumunun internet sitesindeki arama çubuğuna kavat yazarsanız, kavat'ın "Karısının hoppalık yapmasına göz yuman koca" gibi bir anlamı olduğunu görebilirsiniz.

bir insanın, yazarcık arkadaşımızın tabiriyle üçer beşer götürürken karşısındaki insandan kendisine sadık kalmasını beklemesi aptallıktan öte birşey değildir. eğer bir erkek; dişisinin, sevgilisinin, karısının artık ne derseniz diğer erkeklerle üçer beşer takılmasına müsade ediyorsa o kavattır. dolayısıyla bir kavat söylemidir.
enayi değil tam anlamıyla aşık erkektir.
Enayi değildir şerefli, namusu temiz erkektir.

Yalnız erkek değil kendisi aynı zamanda adamdır.
Öperim.
mutluysa enayi olmayan erkektir. ilişki iyi gidiyorsa karşılıklı tek eşlilik en iyisidir. zihnen ve vicdanen rahat olursun. sadakat olmadan saygı olmaz bu kadar korkak olmayın. kötü gidiyorsa ya konuşup düzeltmeye çalışırsın ya da bitirirsin zaten.
Burdanda anlıyoruz ki bir suru kuyruk acısi olan erkek var. Adam gibi adamdir oyle erkek.
çok kadın hiç kadındır demişler. en azından güvenilir erkektir.
Maalesef kaybedecek erkektir. En azından günümüz şartlarında çoğu zaman öyledir. Enayi değildir belki; ama üzülür hep. Buna rağmen kişilik ve karakterinden ödün vermeden hayatını idâme ettirir. Karşıma öyle bağlı kalabildiğim bir kadın çıkmadı henüz. Ben bağlı kaldım da onlar bağlı kalamadı. Umudumu kaybetmiş değilim; fakat karşıma çıkacak olan bir sonraki kişi de diğerleri gibi bir davranışta bulunursa "sanırım bu işler bana göre değilmiş." diyip, pılımı-pırtımı toplayıp insan olmayan bir yere gidip domates falan eker, öyle kendi kendime yalnızlıktan öleceğim günü beklerim artık.

Edit: imlâ.
Hayatin basi bos bi yer olmadigini artik sorumluluk sahibi olmaliyim lay lom loy diye diye bu hayatin gecmeyeceginin bilindiği ve artik duzenli bi yasam isteyen adam gibi adamdir.
vurduruyordur.