bugün

adı üstünde tecavüzdür. kişinin kendi istemi dışında zorla yapılan karşıt cinsel eylem. taşak geçilesi durum deildir haciii taşak geçenleri gece sessizliginde kuytu bir yerde kimligi belirsiz bir yaratık tarafından bayıltana kadar skilesidir.

(bkz: sinirlendim cevo ya)
(bkz: iradesiz ulvi sinirlerine hakim olamayan ulvi)
Eve dönerken bakkala uğramaya hiç benzemez.
kimsenin başına gelmemesi gereken hadisedir.
tecavüzü bir tek tecavüzcüler hak ediyor!
işte onların üstünden tüm koğuş geçsin!
Olaya iki farklı açıdan bakmak gerekir.
Tabi bu karşı tarafın şerefsiz olduğunu değiştirmez lakin
siz de hiç mi hata yok diye düşünmenizi sağlar.

ilk olayda: birden fazla kişi tarafından uğramışsınızdır.
ya da amca dayı komşu tarafından uğramış ve söylememek için tehdit edilmişsindir.
o zaman sonuna kadar mağdursunuzdur.
elinizden hiçbir şey gelmez onu anlar ve acınızı paylaşırım.

ama eğer ki siz sarhoş olup ya da daha tanımadığınız etmediğiniz adamın evine gidip tecavüze uğradıysanız kusura bakmayın da bana mağdur edebiyatı yapamazsınız.
yapsanız da yemezler.

kimseye sonuna kadar güvenmeyeceksin.
sen elinden geldiğince kendini kollayacaksın.
sonuçta sen zayıf olan tarafsın.
kadın erkek eşit falan da değil ayrıca.
insanın doğasına ters lan bir kere.

işi somutlaştırmak gerekirse:
sen bir arkadaşın ile içmeye gittin.
gece güzel başladı.
eğlence falan derken zom oldun.
sonra eve geçtiniz yarı baygın.
bu adama tecavüz etme hakkı kesinlikle vermez
ama sen sapkına bildiğin orta açıyorsun.
sonra adam golü atınca da bana ağlamayacaksın.
ya karşındakini iyi tanıyacaksın ya da o eve o şekilde girmeyeceksin.
sen kendini korumakla sorumlusun.
saldım çayıra mevlam kayıra...
yek yaaa.....
atalarımız son sözü söylemiştir.
"açık göte herkes parmak atar"

iş burda yerinde ve zamanında açmaktır.*
Bedenine, hayatına, namusuna, psikolojine, çevrene, benliğine, herşeyine her ayrıntına hünkarca eziyet edercesine zorla saldırılmasıdır. Geleceğinin, geçmişinin arasında millat kalır. soğutur hayattan yaşama sevincini belki aileni belki sevdiğini , işini gücünü alır ellinden. Korunma önceden olsaydı keşke tecavüzcüler bu kadar olmaz hayatlar kararmazdı.
Artık günümüzde her iki cinside aynı oranda tehdit etmekte olan cinsel saldırıya verilen addır. Ama bana sorarsanız erkekler için çok daha sancılı bu. Tabi bu konuda kesin bir kanıya varabilmek için her iki cinsinde yerine geçip aynı şartlar altında tecavüze uğramak gerekir. Ben erkekler için daha zor geçer diye tahmin ediyorum işte.
Tecavüze uğramış iki yakınım var. tecavüze uğradığını düşündüğüm ayrıca bir kişi daha var. yine bunun yanında tecavüzden son anda kurtulmuş bir tanıdığım var.

insanlara yakın olabilirseniz ve sır sakladığınızı gösterebilirseniz etrafınızda bir insanın muhakkak bu tür bir olay yaşadığını anlayabilirsiniz.

bir isim atalım. murat olsun ismi. murat şu an 30 yaşlarının ortalarında, gördüğüm en yakışıklı adam. cinsel tercihine rağmen kadınlarda ilgisini çekiyordu ama onun durumu bana daha farklı gelmişti. işin en kötü yanı ondan hoşlanıyordum ve sanırım o da benden hoşlanıyordu. sürekli vakit geçiriyorduk ama asla arkadaşlık sınırından çıkıp saçmalamıyorduk. var böyle bir olay, iki kişiyi birbirine yakınlaştıran şey tecihleridir, bizim tercihlerimiz birbirine uymuyordu. dışarıdan çok erkeksi olan bu adamın içinde yaşadıkları farklıydı. 4 yaşlarındayken çok yakın bir akrabasının tecavüzüne uğradığını ve o akrabasının ona tecavüz ettiğinin bile farkına varamadığını, akrabasının onu sevdiğini sandığını anlattı. bunların tecavüz olduğunu biraz büyüdüğü zaman anlamıştı.

sonra en kız arkadaşım erkek arkadaşının tecavüzüne uğradı. tecavüze uğradıktan hemen sonra bana geldi, bir şey yapamadım, öylece birbirimize baktık.

sonra bir başka arkadaşım ile konuştum. sana bir şey söyleyeceğim ama kimseye söylemeyeceksin dedi. korkunçlu sanırım babam bana tecavüz etti, bilmiyorum. bilmiyorum..

bir gün uyandığında babasının penisinin elinde olduğunu görüyor, babası penisini kızın vücuduna sürüyor, dudaklarına sürüyor ve parmağını kendi dudağına götürüp sus işareti yapıyor. Yıllarca. kız babasının o uyurken ona tecavüz ettiğini düşünüyor, bunu fark edeceğini söylediğimde inanmadı, fark edemezdi ona göre. daha cinselliğin ne olduğunu bilmiyordu çünkü.

ve diğeri de iş arkadaşının saldırısına uğradı. bir şekilde elinden kurtuldu..

ve bir arkadaşım daha ilkokula giderken öğretmeninin tacizine uğradı, bunu 15 yaşlarında anladı.

tecavüz oldukça yaygın, sadece çoğu insan bunu saklıyor. özellikle kadınlar cinsel saldırı sırasında bir süre sonrasında zevk aldığı için kendisini suçlamaya başlıyor, bu benim yorumum değil, bu bir doktor yorumu. bunun yaşadığınız çevre ile de alakası yok, murat'ın ailesi hariç diğer saldırıya uğrayan insanların aileleri iyi eğitim almış aileler.

tecavüzün genellikle insanın en yakınları tarafından gerçekleştirildiğini düşünüyorum. işim gereği çok gizli görüşmeler yapıyorum ve bu tür saldırıya uğrayan insanlar ile tek bir seferlik görüşmeler yapıyorum. baba, abi, amca, dayı, erkek arkadaş, komşu, esnaf. hep en yakınlarının saldırısına uğruyorlar. kadınlar için belli bir yaş sınırı yok ama erkekler çocukluğunda tecavüze uğruyor. abi arkadaşları ile kendi erkek kardeşine tecavüz edebiliyor.

toplumu her zaman suçladım ve bu topluma ait olduğumu düşünmedim. her zaman toplumdan nefret ettim ve toplum düşmanlığım yüzünden farklı psikolojik terimler ile karşıma geçildi. buna göre ben anormal, toplum normaldi. bu tür bir toplum normal ise ben zaten anormalim, orası kesin.

tecavüz bir şiddet eylemidir ve bu şiddetten çocukları ancak yetişkin birey koruyabilir. akrabadan bir şey olmaz diyerek çocukları akrabanıza göndermeyin, evinize almayın, onlar ile vakit geçirmeyin. çocuklarınızı tecavüz ve tacizden "tecavüz ve tacizi" saklayarak koruyamazsınız, bunu onlara anlatarak onu koruyabilirsiniz. çocuğunuza baldırına biri dokunuyorsa bunun kötü bir şey olduğunu, oradan hemen uzaklaşması gerektiğini ve çığlık atması gerektiğini söyleyin. çocuklarınızı cinsel organlarına dokunarak, kalçalarını sıkarak sevmeyin, dudağından öpmeyin.

tecavüz konusunda bilinçlenmek şart.
korkusunun galatasaray liv hospital'i sardığı fiziksel arbede.
Galiba intihar ederdim öyle bisey olsa.
Kadın erkek farketmez bir insanı aşağılayacak en iğrenç olaydır. Bir insanın bu olayı yaşamasındaki iğrençliği geçtim toplumun mağdura bakışı daha da aşağılık.
hep korktuğum şey. ateistler genelde gay oluyor biliyorsunuz.
dünyadaki en büyük travmalardan biridir.
bununla dalga geçecek kadar antisosyal davranış gösterenlerin, derhal trcavuze uğrayıp gotu deldirmesi temennisiyle...
Geçen metrobüste ergenlerin konuşmasına kulak misafiri oldum
Söyledikleri laf aynen şuydu
"Tecavüzden kaçamıyorsan zevk almaya bak".
Bu nasıl bir şeydir yeni nesil böyle olacaksa hiç olmasın daha iyi
evlerinin önünden geçerken tecavüz gile uğrayıp hal hatır sormaktır. çok matraksın türkçe.
bir hayatınız olmaz. sadece yaşamak için yemek yersiniz.
yaşamın normal devam edebilmesi için, travmatik tedavi uygulanması şarttır.
Kz olsaydım korkardım gibi evden çıkmazdım hiç dimi.
güncel Önemli Başlıklar