bugün

Komik olmuştur. Tc varya siker siker.
Counter'da bölüm kuramıcak adamlar ülke mi kurucak? Yav bi git allasen.
evet gercek olacak olan hadisedir. tc becerir diyiorlar. yav he he. sen genelkurmay baskanini bile teror zani altinda hapse atiyorsun, dis politikada hic hakkini arayamiyorsun, abdullah ocalan a sinirsiz imtiyaz veriyorsun ve kalkip kurdistan in kurulmasina engel olacaksin. yav he he.
ete-kemiğe bürünürse, biz de eti-kemiğini sikeriz diye cevaplanasıdır.
yanlarına recep tayyip Erdoğan desteği alanların özgüven dolu konuşması.
Çobanlarin darbesine bile dayanamayacak bir ülkemsi olurdu,
Kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. Gitsinler iran'da kursunlar ülkelerini bize ne.

Edit: vay amk birilerinin zoruna gitmiş.
türk milleti uyuduğu uykudan uyanmadigi sürece kaçınılmaz olandır. suan güneydoğu da türk bayrağının yerine kürdistan bayrağı dalgalaniyor arkadaş... bu hükümetin sikinde bile değil.. ve buna hala daha göz yuman bizler...burda klavye delikanlıgiyla ülke kurtaranlar yarın ak partiye oy veriyor sizin ben zihniyetinizi zikeyim..
vatan haini söylemidir. Türkiye den defol git Nerede kuracaksan kur. isteyen Kürtleri de al git.
Hükümet izin versede tsk izin vermez böyle şeylere.
itin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı denilecek durum.
Tc hükümetinin ne istediği bizim için önemli değil. Biz TÜRK MILLIYETÇILERI buna asla izin vermeyiz. Gerekirse gider hepsinin tek tek kafasına sıkariz!
Kurulan zamanında kurulmuş boşuna kafanıza takmayın. Bir devlet sınırları içine başka bir ülke kurmak kendini ateşe atmaktır.
asla olmayacak tamamen hayal ürünü olan eylemdir. bence düşünülmemesi gerekir. çünkü öyle bir şey olmayacağı gün gibi açıktır.
hayal aleminde yaşamayın hadi kurdunuz diyelim diğer orta doğu ülkeleri gibi israilin batının köpekliğini yapıyor olacaksınız şimdi olduğu gibi.irlanda bile anladı ingilteresiz bi bok olmayacağınıda halk oylamasında reddetti.
kürt kardeşleimize kardeşim dedikçe yavşamalarıdır. akabinde aç tavuğun kendini buğday ambarında görmesi gibi bir şeydir.
namık kemal'in ya da nam-ı kemal abimizin hayalle yaşayanın da yaşamayanın da dediği gibidir.
duyunca "itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı."dediğim saçma bir teoridir.
bu gidişle ben de olur gibi görüyorum. kürt değilim kürt'lerden de rahatsız değilim.*efendim şöyle düşünmek gerek 1920 lerin sonlarına gelindiğinde 13 milyon nüfusun yaklaşık 1,5 milyonu kürk kökenli idi. günümüzde ise 10 milyonun üzerindeler. şöyle bir hesapla bakıldığında; geçen 90 yılda kürtler nüfuslarını 6 kat artırmışken kürt olmayan diğer etnik kökenli vatandaşlar yaklaşık 5 kat artırmıştır. ve bilindiği gibi o yıllardan şu yıllara eğitim ve iş çıtası yükselen ülkemizde bir çok kişi tarafından çocuk sahibi olmak ertelenmekte ya da 1 çocukla yetinilmektedir. öte yandan kürt kökenli vatandaşlar 10 kardeşin üzerinde olabilip oy kullanma yaşlarına ulaştıklarında savundukları ideolojik fikirlerden dolayı aynı partiyi destekliyor olacaklardır. fakat geri kalan nüfusun oy kullananları ise çeşitli bir çok partiye oy vermektedir. önümüzdeki 50 yıllık süreci düşündüğümüzde kürt olmayan kişilerin azalan üreme oranını da göz önüne alırsak kürt vatandaşların nüfusu olmayanların nüfusu ile aynı ya da çok yakın noktada olacaktır. ve bütün kürtler birlik beraberlik ile aynı partiyi destekler ise demokratik çerçevede ülkeyi yönetme hakkı kazanacaklardır. peki bunca yıl beklemiş bu uğurda kan dökmüş/kaybetmiş kişiler bu fırsatı yakaladıklarında boş duracaklar mıdır? hiç sanmıyorum.

önemli olan demokratik haklar ile kardeşçe gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek. umarım bir gün her şeyden sıyrılıp bunu başarabiliriz.
kürtlerin bir hayali olup asla gerçekleşmeyecek bir eylemdir.
öyle bir şey olduğu taktirde türk halkı ne yapacağını bilir.
bir devlet olarak kurulursa kürt insanların sorunlarının devam edeceği durumdur. kürtler bir otonom kurmalıdır ve bağımsız olmalıdır. eğer bir otonom kurulursa bir türk OLARAK DAHiL OLABiLiRiM. AMA DEVLET OLDUĞU SÜRECE HEPSiNDEN UZAK DURMAYA KARARLIYIM.
kurulu olanından (kuzey ırak kürdistanı) hayır görmemiş olan kürtler, kurulacak olanından hiç hayır görmüyeceklerinin bilincindeler.
kartondan olanı evet. üzerine kibrit çöpleri yapıştırır evinizin en güzel yerine koyarsınız. mukavva parası benden lan hadi o kadar güzelliğimiz olsun artık.
multi player oyununda ise karşı taraf olarak katılırım.
amerika neden sizi destekliyo sanıyosunuz? sözüm ona bağımsız özgür bi kürdistan için mi? doğunun yer altı zenginlikleri için. sizi bizden koparıp ebenizi sikmeyi hedefliyorlar. ha şimdi de yapmıyo değiller ama o zaman daha kolay tabi. köpeğisiniz ne de olsa.