bugün

bir erkek ismi.
(bkz: tayyipin mix etmesi)
(bkz: recep erdoğan)
(bkz: tayyip erdoğan)
(bkz: recep tayyip erdoğan)

sıfatlama biçimi.
arapçada tamam demek..
Kamer Genç'in sürekli kullandığı kelime.
arapçada güzel, iyi anlamına gelen söz.
libya arapçasında nasılsın sorusunun "iyiyim "anlamına gelen cevabıdır.
türkiye türkçesinde ülkesini pazarlamakla mükellef anlamına gelir. kimi yörelerde büyük ortadoğu projesinin eş başkanı anlamında da kullanılır.

(bkz: ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim)
(bkz: buyuk ortadogu projesi esbaskanligi)
başina recep, sonuna da erdoğan eklenirse anlamini yitiren güzel bir isimdir. kendi başina iken kimseye zarari yoktur bu ismin, etliye sütlüye karismaz.
Mistır Bıyık.
2009 yilindaki tc basbakaninin lakabi haline gelmis orta ismi. kendisini bu isimle cagiranlar da "ergenekon"cu oluyorlarsa, o zaman ben dünya da yapacak cok seyim oldugunu düsündügüm icin kendisine simdilik sayin basbakan diye hitap ediyorum. ancak tarih kendisinin yaptiklarini, sonuclariyla birlikte yargilayacaktir. ve eminim türk halki kendisini % 50 lik bir cogunlukla destekledigini göre, türkiye´nin atatürk´ten sonra gelmis- oy oranina bakilirsa- en önemli lideridir. ancak kendisi de bilir ki, tarih, degerlendirmelerini "oy oranlarina göre" yapsaydi, simdiye kadar yasayan liderlerin tartismasiz en büyüklerinden birisi adolf hitler olurdu.
bir küfür.
türkiyeye
ampul
yaramadı
yaramaz
islamcı
p*******
y harfleri silindiği takdirde litvanca evet anlamına gelir.
hayatımda ilk defa rte sayesinde duyduğum ve artık duymaktan gına gelen ve mümkünse bundan sonra hiç duymak istemediğim bir isim.
siyasi olarak recep tayyip erdoğan , halk içinde tayyip olarak bilinen ve sözde dinci yandaşlarıyla ülkeyi karıştıran bir şahısdır.
ağır hakaret içeren kelime. Kimseye denildiğinde ya da sıfat olarak kullanıldığında cinayet sebebidir.
türkiye'de pek kullanılmayan isim.

ya da ben öyle zannediyorum.
sonuna bip bip getirince super olan kelime.
Tayyip ile Obama ilk konuşmalarında birbirlerine hava atmaya başlamışlar...
Obama Tayyip'e 'Bizde öyle bir teknoloji var ki, ölüyü 'diriltiriz' demiş.. Tayyip altta kalırmı hemen karşılık vermiş ve o da; 'Bizdeki teknoloji çok farkli,partimizin bütün elemanlari 100 metreyi, 3 saniyede kosmayi beceriyor' demiş...Ama Tayyip bir süre düşündükten sonra bir anda korkuya kapılmış desteksiz attığı iddia yüzünden..Hemen danismanlarini çağırıp attigi palavrayi anlatmış... 'Haftaya Obama geliyor, yalanimiz ortaya çikarsa ne yapariz?' diye sormuş Tayyip Danismanlardan biri hemen cevap vermiş:-'Obama ya ölüyü nasil dirilttigini sordunuz mu? Tayyip cevap vermiş:-'Hayir sormadik.'Danışman: O halde hiç korkmayin Basbakanim, alın Obama yı Anitkabir'e götürün. Atatürk'ü diriltmesini isteyin. Diriltemezse o rezil olur. Yok eger diriltirse, siz zaten Atatürkten kaçarken 100 metreyi 3 saniyede kosarsiniz.

alıntıdır.
bazı geri zekalıların sadece başbakan'a ait olduğunu, sadece başbakan'ın tekelinde olduğunu düşündükleri özel isim.

şöyle ki;

--spoiler--

başlık: köpeklerine arap ismi veren türk faşistleri;
entry:
arapların koruyucusu büyük arap devlet adamı recep efendi tarafından eleştirilere maruz kalmış türk faşistleridir.
köpeklerine arap ismini vererek alenen ırkçılık yapmaktadırlar...
http://www.hurriyet.com.t...ndem/15035974.asp?gid=373

vay anasını sayın seyirciler.
bu arap sevgisi nedir?
çözen varsa beri gelsin...

bir köpeğim var adı "rexx" lakin bu dakikadan itibaren ismini "tayyip" olarak değiştirdim...

(bkz: yeter rte arap yalakalığını bırak şehitlere bak)

yazarın özel notu;
köpeğine "tayyip" ismini koymak eyleminde hiçbir zümre ya da şahısa hakaret etme gibi bir gayem bulunmamaktadır. "tayyip" çok sevdiğim bir özel isimdir bu nedenle çok sevdiğim köpeğime bu ismi yakıştırmışımdır. ismi "tayyip" olanlar köpeklerine pekala "protest" ismi koyabilirler. ne "protest" sıfatı benim tekelimdedir, ne de "tayyip" ismi başkalarının...bu polemik meselesi yapılmamalıdır...

--spoiler--

şimdi bu giriyi biri gammazlamış ve gammazlama sebebine neyi yazmış bakın;
"başbakana köpek denmiş resmen anmayasal suç değil mi? "

bu gammaz kardeşimiz başbakan'a alenen köpek dediğimi ve bunun anayasal değil, anmayasal suç olduğunu beyan etmiş ve göndermiş, kıymetli moderasyonumuz da giriyi canhıraş bir şekilde silmiş...

diyecek sözüm yok...
Şuan itibari ile kimsenin çocuğuna koymayacağı bir isimdir.
sozcu gazetesi hep tayyip der basbakana.
tıpkı fethullah gibi sadece tek bir insanda olduğunu düşündüğüm, zannettiğim isim.
tanıdığım sadece bir kişide bulunan isim, mimlenmiştir benim için.