bugün

türk olan biri yönetebilir yada amerikan askerlerine dua etmeyen.
milleti alevi sunni atatürkçü kafatasçı diye fişlemeyen.
teröristleri tüm kürt halkına mal etmeye çalışmayan.
kendi boklarını örtmek için internete sansür uygalamaya kalkmayan.
öğrencilere sarmayan.
kadınları 2. sınıf insan olarak görmeyen.
milletin inancına hükmetmeye kalkmayan.
allahla kul arasına girebileceğini sanmayan.
allahı islamı kendine maşa edip çalmayan.
biri yönetebilir diyerek cevaplanabilecek konuşmalardır.
(bkz: osman pamukoğlu)
anan diyesim geldi de. türkiyeyi tayyip yönetiyor zannediyor bu kamil. iyi be kamil afiyet olsun.
"ilelebet bu dünyaya kazık mı dikti bu adam" denilesi durumdur.
(bkz: Halit Ergenç)
nuri alço bile yönetse daha iyi.

en azından gazozla filan bayıltır da, halk sikilirken acısını hissetmez...
dürüst birisi. isim dert değil.
tayyip erdoğan'ın bin parça ederek yönettiği iddia edilen devleti ondan başka hemen her türk vatandaşı parçaları birleştirerek ondan daha iyi yönetir. bu ülke erdoğan'a ve onun klonlarına muhtaç da değil mahkum da.
Abdullah Gül.
Öncelikle şu an yönetiliyo mu diye sorulmalıdır zannımca .
akp seçmeninin kafasını allak bullak eden soru.
bu sorunun cevabını akp kendi de bilemiyor. tek adamlık hoşlarına gidiyor ne hikmetse.
akp bünyesindeki siyasetçilerin kalıcı olma dertleri yok. ünvan/güç kazandıktan hemen sonra çalmaya, çırpmaya yöneliyorlar. (bkz: burhan kuzu) kendisine şöyle bir soru olmuştu.
- sağcılar neden her iktidar olduklarında hırsızlıkla yolsuzlukla itham ediliyorlar?
cevap ise çok acı;
+solcular ne zaman iktidar olmuş ki çalsınlar.

bu aslında sağ'ın sığlığını çok net ortaya döküyor.
kalıcı olmadıklarını, olamayacaklarını kendileri de biliyorlar ve kısa zamanda zenginleşme telaşı içerisine giriyorlar. böyle olunca da parti içinde yükselme, kendini gösterme fırsatı bulamıyorlar. akp'den hiç kimsenin ileride başbakan olurum düşüncesi yoktur mesela.
bir insanın dudaklarından dökülen kelimeler ile yaşam mücadelesi veriyorlar.
seçilen yüzlerce belediye başbakanı -bir iki istisna hariç- seçmenlerinin aslında tayyip erdoğan'a oy verdiğini biliyor olmasına rağmen bundan hiç rahatsızlık duymuyor.

tayyip erdoğan giderse devleti kim yönetecek?
bu soruyu sormak aslında ilerici bir düşünce gibi dursa da içi boşaltılıp, cevaben kılıçdaroğlu mu? hahaha komikleşme, bahçeli mi? bırak bu işleri, demirtaş mı? adam kürt lan!! cevapları ile recep tayyip erdoğan'a muhtaçmışız gibi kanılara varılıyor. bunu sağlayan ve çok büyük bir koz haline çeviren evet, akp'dir. adam konuşmalarında "keşke daha güçlü bir muhalefet olsaydı" diyor lan taşak geçer gibi. muhalefet bile bundan rahatsız olmuyor. muhalif seçmenler kendilerini yedikleri ile kalıyorlar.

cevaben; sen, ben, biz! diyemeyen herkes; kendine güvensiz, kukla olmayı kabullenmiş, birilerinin ye dediğini yiyen, iç dediğini içen, birileri öl dediği zaman ölen, birilerinin doğrularını koşulsuz doğru kabul eden ve birileri tarafından kaç çocuk yapacağı önceden belirlenen kişiler oluyorlar.

recep tayyip erdoğan her seferinde ben halktan biriyim diyecek ama aynı halk bizim içimizde ondan başka yönetici yok diye kıvranıp duracak öyle mi?

bu halk uyanır, mutlaka uyanacaktır. uyandığında geride kalan hasar ne kadar olur onu düşünelim biz. öyle sorulara kafa yoralım.
evet biz 70 milyon insan salağız, biz gerzekalıyız, bizi yönetecek bir tane adam bulamıyoruz anlamına gelen soru.
gundi kımıl.
Ülke ıraka benzeyebilir.
bilal yönetir. kendisine kendinin anlayabileceği gibi anlatılırsa.
Ben yönetecem amk.
humbaracı bilal paşa

sümüş hatun

fatih tezcan

nalları dikmeyedi

deli kadir.
Fatih erbakan.ama kesin olan şu. Erdoğan gittikten sonra yerine gelecek olan erdoğan'ı aratacak. Bugün erdoğan'a söven solcular o gün kıymetini bilemedik diye ağlayacak. Türkiye adım adım şeriata ve osmanlıya gidiyor. Gelen bu gidişi hızlandıracak. Takdiri ilahi böyle. Bunu engellemek mümküm değil.kimbilir belki bunu imamoğlu yapar. Hemde istemeye istemeye. Kim derdi 20 sene önce baş örtülü asker,polis,hakim savcı olacak. Kuvvet komutanları cemaatle vakit namazına gidecek.
kim seçilirse o.
Türevleri.
Ben.

Neden olmasın ya? Hepimiz birer sevgi kelebeği oluruz. Bi düşünün.
Birisi çıkar. Boş kalmaz. Bu ülke hiç bir zaman başsız kalmadı.
Atatürk gittiğin den beri yönetildiğimizi düşünmüyorum zaten .
40 gün baççeli.
benim tahminim süleyman soylu partinin başına geçer.ilk seçimde eğer kualisyon kurulabilirse hükümet yıkılmaz yoksa akepe için çanlar çalmaya başlar.