bugün

tayt dediğimiz kızların hatta erkeklerin ilk başta içlerine giydikleri kışın soğuktan korumasını amaçladıkları kıyafet ne ara oldu da dışarı giyilip çıkılabilen bir kıyafet oldu sorunsalıdır.

kendini teşhir etmeye bayılan kızların çıplak gezmek ahlaka henüz aykırı olduğu için olabilecek en son noktalarına kadar soyunmalarına ve sokağa öyle çıkmalarına alışmıştık.

ama her ne olduysa vücudu saran ve tene sıfır yapışan bu kıyafet çıplaklığa gerek olmadığını gösterdi. nasıl olsa tüm vücudu ortaya seriyor. am göt tamamen araya girip sıfır yapışabiliyor. e çıplak gezmek ayıp olmayana kadar bununla idare edelim fikri de cazip gelmiş.

aksini söyleyeni de dinlemek lazım. bence aksi yok ya neyse.

şimdi asıl sorulacak soruya gelecek olursak eğer;

türkiye de hiç seks yapmamış erkek sayısı tahmin ettiğinizden daha fazla. biz bunlara halk arasında abaza diyoruz. ki bu arkadaşlar sizin gibi 'abaza kızlar' yüzünden abaza yaftası yiyen arkadaşlardır. üzerinde bu kadar baskıyla yaşayıp kimseye tecavüz etmemeleri bile takdir edilesi. siz istiyorsunuz ki ben amı götü açıp göstereyim herkes bana sahip olmak istesin ben de egomu tatmin edeyim. o dediğiniz olmuyor anam. bikere bu arkadaşlar kendini bu şekilde teşhir eden kıza ki haklı da olabilirler şöyle bakarlar:

-lan bu varya kızışmış ha yoksa bunu giymez olum bu ne? bu kesin benim gibi sikiş istiyo. e ben de istiyorum o da istiyor? ozaman ne duruyoruz?
.

sonra yalandan zırlamayın da.

gelen tepkiler beni haklı çıkarmış bulunmaktadır. teşekkürler. bir sorunu daha çözmüş olduk sözlükçe. kızlar bu boku göstermek sergilemek amacıyla yapıyorlarmış.
seksenli yıllarda oldu.
güzellik kesinlikle saklanmalıdır.

pahalı bir tablo alan kişi onu sergiler.

ama parasını kilitli kasada tutar.

siz pahalı tablo değilsiniz

ödenen bedelsiniz.

kendinizi teşhir etmeyin.

çalarlar...
(bkz: dışarı kıyafeti)
(bkz: içeri kıyafeti)
görsel

şunu giyipte abaza erkeklerin şöyle düşünmesine şaşıran kızları göstermiştir. yalancılıkta var bide abi.

https://www.google.com.tr...&ust=1459363042016632
--spoiler--
türkiye de hiç seks yapmamış erkek sayısı tahmin ettiğinizden daha fazla. biz bunlara halk arasında abaza diyoruz. bu arkadaşlar kendini bu şekilde teşhir eden kıza şöyle bakar:

-lan bu varya kızışmış ha yoksa bunu giymez olum bu ne? bu kesin benim gibi sikiş istiyo. e ben de istiyorum o da istiyor? ozaman ne duruyoruz?
--spoiler--

türkiye de seks yapmamış çok genç vardır doğrudur.. fakat bu erkek kesimini "abazan" veya "sapık" yapmaz.. ben abazan ve sapıklık gibi olgulara inanmıyorum. bir erkeğin bir kadına karşı cinsel düşünceler, bir takım hoşlantılar beslemesi ve bunu medeni yollarla açığa vurması kadar doğal bir şey yoktur. burada genç erkekleri yermek manasızdır.. toplumdaki taciz ve tecavüz olaylarına bakarsak bunu yapan şahısların evli veya sevgilisi olduğunu göreceksiniz.. hatta tek eşi geçin bunların 2-3 eşi olduğuna dair haberleri bile araştırıp bulabilirsiniz.. yani sevgilisi veya eşi olmayan bireyi abazan aç kurt gibi gören zihniyetlerin penceresinden olaya bakarsak normalde eşi olan birey düzenli bir cinsel hayata da sahiptir öyleyse abazan değildir.. yani tecavüz etmez gider eşiyle ilgilenir değil mi? ama görüyoruz ki tecavüzde bulunanların çoğu evli hatta 3-4 eşe sahip kişiler... bireyin tahrik olması kadar normal bir şey yoktur. sağlıklı bir bireyde toplumda nasıl davranacağını bilir hoşlantı varsa gider medeni yollarla tanışır.. azdı mı gider parasıyla kerhanede işini görür ya da gider osbirini çeker bu kadar basit.. istediği kadar tahrik olsun bir erkek kadının rızası olmadığı zaman ona dokunamayacağını bilir... abazanmış, açmış, seks yapmamış falan filan basit argümanlarla yaklaşmayın olaylara...
kimse anlatılanla ilgilenmeye cesaret edemedi anlaşılan. bu amına koyduğum taytını belirtilen sebepler dahilinde giydiğiniz ispatlanmış. yani abaza olan erkekler değil sizsiniz diyoruz biz.

bir teşhir modası.
iyikide olmus sıcaklarda baska türlüsü cekilmiyor.
abiler niye rahatsız oluyosunuz bu durumdan anlamıyorum. estetik duran her şeye bakabilirsin. dünya böyle güzellikler var olduğu sürece dönüyor. kadın götüne bacağına güveniyorsa giyer taytını mini eteğini gezer, milletin gününü güzelleştirir. sen elinde sikin kezzap mı atsam taciz mi etsem diye düşüneceğine git spor yap adam akıllı giyin çık sen de sergile neyini sergiliyosan.
Birincisi dar pantolon neyse tayt da odur bir nevi. Sadece düğmesi ve fermuarı yok, bir de pantolondan çok daha rahat.
ikincisi tayt ayrı içlik ayrı şey. içlik olsa olsa taytın atası filan olabilir ki her kıyafetin atası olan bir başka kıyafet vardır muhakkak.
Üçüncüsü evet bazı kızlar aşırı dar giyiniyor olabilir. Ki fazlası çirkin de duruyor. Bu onun sorunudur. Tüm kızların sorunu değildir. Hiçbir erkeğin de sorunu değildir. Sahiplenme içgüdünüz varsa çevrenizdeki bayanlara saklayın elalemin kızının ardından ağza alınmayacak yorumlar yaparsınız biri kız kardeşinize kız arkadaşınıza laf atsa vay anam yürek mi yedin olur. Niye sahipsiz mi diğer kızlar onlara niye öyle art niyetle bakıyorsun o zaman? Beğenmediğin bir görüntü varsa bakmazsın olur biter. irade denen bir şey var.
bide içinde don yoktur ki sorma. göt kabak gibi tüm hatları ile Am bildiğin tepsi gibi serilir meydana. Hani çıplak gezemem bari böyle gezeyim demeye yarar.
Şimdiye dek hiç tayt ile dışarı çıkmadım, rahat edemediğim için. Bir gün çıkarsam da uzun kazaklarla filan giyerim herhalde.

Ama sen neden milletin giydiğine bu kadar karışıyorsun ki? senin ahlak eşiğinle onunki aynı olmak zorunda mı? sen niye gözlerini kızın ön çatalına zoomluyorsun? en fazla bak, akşam yap mastürbasyonunu olsun bitsin. Ama kendi ahlak doğrularını başkalarına empoze etmeye çalışma.

Neymiş teşhirmiş. Ne giyilirse giyilsin aynı şeyleri söyleyeceksiniz zaten. Şort veya mini etek giyilse bu sefer de bacaklar komple açık yav kendinizi sergiliyorsunuz diyeceksiniz. sizin beyinleriniz ağlarla örülmüş. Siz Saygısızsınız.
kevaşeliğin yaygınlaşmasıyla aynı zamana denk gelir.
bana sordular, olsun ya n'olcak dedim. öyle oldu.

esas bi kere çocukları bademlemek ne zamandan beri normallik oldu,esas onu sorgulamak lazım.
Dün 130 kg civarında üzerine siyah tayt giymiş bir kadın gördüm, kilodan artık o tayt ince çorap kıvamına gelmiş, altına giydiği pembe kulodu gozukuyordu. Gormez olaydım dedim.
Bu zulüm bitsin artık lütfen, korneam yandı.
tayt evde sadece yatak odasında giyilebilecek kıyafet. insan onu ortalık yerde nasıl giyiyor hayret.
böyle modaya sokayim. böyle dışarı kıyafetine sokayim.
Halen daha yanıt bulamamış sorunsal.

Kaynak:1. Entry.
kemalistlere sormak lazım. çok savunuyolar. nesi var falan diyolar ondan yani.
dışarda koşarken veya spora giderken neyle duracağız kotla mı ?
7 bilinmeyenli denklem. Yahu Tayt etek altına giyilen bir iç giyim ürünüYDÜ senelerce.
Senelerce dışarda koşarken, spora giderken kot değil, bildiğin esortman giyildi.
Şimdi Tayt, eteklerin altından çıkarıldı, dış kıyafet oldu.
Yapmayın kızlar kendinizi basitlestirmeyin. Kendi kıymetinizi kendiniz bilmezseniz sokaktaki yedi yabancı hiç umursamaz.
Harbi lan Gerçek bir sorunsaldır aslında.
Ne giycez diyenler olmuş eşofman takımı ne güne duruyor ayrıca giyince abazaların bakışlarınıda göze almış bulunuyosunuz yani suç tek taraflı değil.
Saçma. Yeterince medeni bir ülkede olsaymışız. Sensin bu toplumu yaşatan ve değiştiren. Medeniyet istiyorsan cesaret edeceksin ve baş kaldıracaksın. Böyle insanlardan nefret ediyorum. Anneleriniz sizin gibi olmasaydı, cesaret etselerdi bugün medeniyetsizlikten şikayet etmezdiniz. Bizden öncekiler bunu “ tr çok medeniyetsiz tayt giyilmez” demeyip giyselerdi bugün Tayt, şort, etek giymek normalleşirdi. sizin gibi aptallar ve çekingenler yüzünden aynı tas aynı hamam madem değişim için çabalamıyorsunuz aptal aptal yargılarda bulunmayın. Neyse kadınlar bugün akıllı her şeyi kulak arkası ediyor ve cesaret ediyor gelecek nesil bu muhabbetleri yapmayacak artık.

Edit: tayt giymek medeniyet demedim nerenizden okuyorsunuz. Aşağıda biri toplum medeni değil tayt giyemem dediği için bunun üzerine söyledim. Allahım ya neymiş aynı sözlükte yazdığına üzülüyormuş. Sanki edebiyat dergisinde yazıyorsun be. Sanat, edebiyat, bilim ve felsefeyle arşa çıkardınız sanki. sözlükte popo, meme, seks dilinizden düşmüyor ne vasatlar adamlarsınız.
medeniyetli olmak için kadınlarımızın tayt ve minili giyinmesi gerektiğini söyleyen dangalaklarla aynı sözlükte bulunmayı talihsizlik addediyorum.

aptal aptal yargılarda bulunmamalıymışız.

zihniyet değişikliği için göz alışkanlığından ziyade eğitim lazım. kimse kadınların açılmasıyla saçılmasıyla eğitilemez. terbiye edilemez.

gerek ailede gerek okullarda eğitimin önemli bir unsurunu terbiye ve ahlak kuralları oluşturmalı ve bunun üzerinde uzun uzadıya durulmalı.

kadına hak ettiği saygıyı gösteren insan
kadınların kılık kıyafet tercihlerine karışamayacağını, saygılı olacağını ve de onları giyim tercihlerine göre sınıflandırıp taciz edemeyeceğini de bilir.

kadınların özgürlüğünü belirleyecek olan en temel şey toplumun eğitimdir.
mücadele belki meselenin bir ayağını teşkil edebilir lakin açık giyinerek bütün meselenin çözülebileceğini düşünmek en kısa ve net ifade ile ahmaklıktır.

hem kim taciz edilmek, rahatsız edilmek ister ki?
güncel Önemli Başlıklar