bugün

medeniyet tavuğu çatalla yiyememek mi ? buna doğallık denir.
tavuğun elle yenileceğini bilen ve ağzının tadını bilen başbakandır.

(bkz: lavukları ellemek)**
erol taş gibidir, normaldir, ben de elimle yerim, tadı da güzel çıkar elle.*
cok ust seviyededir, guru kulturu vardir. cunku tavuk elle yenir.
Neden habire kendi kültürümüz bu kadar aşşağılanmakta anlamış değilim. Ben çatal kullanacağıma, onlar ellerini kullansınlar bazı yerlerde de? ilk tuvaleti türkler bulmuşlardır mesela, hemen örnek alıp kullanmışlar. Neden elle yemeği yemek zevkinden mahrum kalsın ki yurdum insanı? Sanki onlar elle yemek yemeği bilseler yemiyeceklerini mi sanıyorsunuz? Onlar çıplak restoran yaptıklarında, biz hemen ilgi gösteririz, vayy adamlar ne kadar marjinal ! burdaki kerhanelere ise kötü gözle bakarız, bunlar pislik ! Şimdi ne farkı var kerhane ile çıplak garsonların servis yaptığı restoranın? Bir yerde striptiz yapılmasında kasıt 2-3 vücut hareketi ve kerhanede tek bir bayan bunu yapmakta. O restoranda ise bütün garsonlar çıplak. Batıyı bu kadar tepelere çıkarmayın her konuda... Hep biz onlara benzersek nerede kaldı kültürümüz? Biraz da onlar benzelemeli bazı konularda...
aaaaay ne gaddan mikemmel bir yaglaşım. mideniyet açusundan bu saplamanıza (pardon saptamanızı şeydicegdim de) algış goyuyorum ve destekliyoooom. ne dimişler medeniyet dedüğün tek daşı galmış cengaver.

not: et balık kelle, bunlar yenir elle.
aynı adam ''ananı da al git'' dedi.bundan herşey beklenir.
buna medeniyetsizlik diyen bünyenin herhangi bir medeniyet anlayışına sahip olmadığı sadece özentilik içerisinde olduğu apaçık ortada olan ve hiçbir medeniyetin tavuk butunu çatalla, bıçakla, kaşıkla, çöple, bilmem neyle yeme gibi bir girişimde bulunmayacağını öğrenmesi gereken anlayıştır.

bırakın bu gereksiz asimile * rollerini !

gidin doyasıya yeyin o güzel ellerinizle.

görsel

(bkz: kentucky fried chicken)
pizza hot ta pizzayı mc donalds ta patates kızartmasını elle yiyen insanla aynı medeniyet anlayışıdır.
tavuğu eliyle yiyen başbakanın medeniyet anlayışını; bu olay ile eleştirme-özleştirme basitliğine takılarak kalmama gerçeğini anlatmak babında söylenen, et-balık-kelle üçlemini algılama zorluğu çekenlere, türk-islam anlayışının mezhepler ve tarikatlar ile arap milliyetçiliği ve bağnazlığına dönüşmesini nasıl açıklayabiliriz ki.
milliyetçilik duygularını ırkçılık sanarak ümmetçiliğe yönelen ve bayrak-toprak değerleri bizlerle uyuşmayan hatta şehadet algısı bile farklılık gösteren anlayışı tavuk yeme ile eleştirmek çocukluk olmalı.

bu anlayış ile topluma-dünyaya-insanlara-yaşam standartlarına farklı bakan ve yönlendirme yapan insanı tavuk yeme ile tanımlayamazsınız. bu basitlik tir.

üstelik kaba tabir ile her şey allah'tan diyerek, aslında mutlak iradeyi ( yönetim-hilafet makamını) muhalefetin etkisinden kurtarmak, kendini kutsamak olduğunu, emevi islam anlayışını siyasal islam diye algılayan ve din ve devlet işi, laiklik üzerinden tartışan insanlara ne anlatılabilir?

mc donald's ta abd başkanı hamburgerini elde yese ve muhalif insanlar medeniyetsizlikle yada afrikalı olduğunu ön plana çıkararak eleştirse ne kadar yakışık alır? o kültürde hamburger nasıl elde yenirse, bizim kültürde tavuk elde yenir. kameralar var diye insanlar kendi kültürünü inkar etmemeli ki bu insan bir siyasetçi. taraftarı olmadığı takımın atkısını boynuna takan insanlar.

at gözlüğümüzü çıkararak ve biraz da beynimizi-bilgimizi-birikimimizi kullanarak daha reel değerler ile eleştirmeliyiz.

ve seviyeli.
daha inandırıcı oluruz.

not: sn. başbakanımızı savunacağım aklıma gelmez di. izmlere ve doğmalara teslim olmuş düşünceler insana bazen böyle istemediği şeyleri yaptırıyor.
ebesi orta asya steplerinde fransız görgü kurallarını medeniyet zannedip aynen uygulamış zanneden kişi zırvası tanımlamadır.
-ben tavuğu elimle yerim arkadaş.
+olum salak mısın ağzınla yesene.
-yok arkadaş elimle yerim.
+elinle yeme direk ağzına gelsin. böyle dur o gelir.
-lan olum çatal bıçak sanki kendi kendine mi hareket ediyo onları da elle kullanmaz mı insan ne saçmalıyon dallama.
+valla ben elimle yemiyorum, çünkü medeniyim. böööyle duruyorum o gelip ağzıma giriyor. ilkel yaratık.
-öööyle durursan gireni çıkanı belli olmaz yalnız.
(bkz: açlıktan başbakan yemek)
kanat bıcakla nasıl yenir biri bize anlatsın. tamam bende başbakanı sevmiyorum ama böyle saçma bir eleştiride olmaz. kemikli et ister tavuk olsun ister kırmızı et elle yenir. vedar milör abimizi dahi izlemiyormusunuz.
kemikli tavuk etini elle yiyen bir insana "medeniyetsiz" damgasını vuran anlayıştan kötü değildir.
bir bak bakalım o resme, atatürk ne yiyor, rte ne yiyor
al eline çatalı bıçağı da, yemeye çalış o kanadı.
dene sadece.
(bkz: tavuk balık kelle bunlar yenir elle)
alışveriş merkezlerinde kfc tavuk parçlarını ellerimizle yiyoruz diye medeniyet dışımıyız yani...
(bkz: çatal bıçaklı medeniyet anlayışı)
(bkz: bu mudur)
(bkz: budur)
illa bok atacağız ya nasıl atalım diye düşünen kimseler tarafından sorgulanan anlayıştır. hayır başbakanı sevip yaptıklarını onayladığımdan değil bu yazdıklarım. bilakis nefret eder derecede sevmiyorum kendisini ve söylemlerini. ancak böyle küçük ayak oyunları ile birilerini küçük düşürmeye çalışmak ta mantıklı değil.

sonra biri çıkar der ki; "ulan allah yaptığınız, taptığınız atatürk'te o resimde bıçağı sol eliyle tutuyor. medeniyetsiz herife bak bıçak sol elle mi tutulur amk".

olmaz efendim böyle taraklarda bezimiz olmasın. eleştirelim, beğenmediğimizi dile getirelim, böyle olsa daha iyi olurdu deyip çözüm üretelim ama bu kadar gereksiz şeylerle uğraşayalım.
misafirim yoksa ya da başkasının evinde değilsem , benimde yapacağım durum. başbakan olursam yapar mıyım? onu bilmem.
elle yemek sünnettir. elle yenecek yemek vardır, yenmeyecek yemek vardır.
tayyip sempatizanı değilim ama hacı burger king'de elle patates yemekten daha kötü bir anlayış değildir kanımca.
babamınki kadardır. o da elle yiyor. ben bıçakla çatalla yerken de dalga geçip senden adam olmaz diyor bana. haklı belki de ne bileyim.*
taş devrinden filan birkaç yüzyıl geriye dayanır. dikkat ederseniz rte için çok yüksek bir medeniyetten bahsediyorum, zira ateş taş devrinin sonunda bulunmuş iken rte taş devrinden birkaç yüzyıl önceleri bulmuş, hatta et bile kızartıp yemiştir. işte bu da kanıtı: http://galeri.uludagsozlu...yip-erdo%c4%9fan_5121.jpg
hamburger yerken çatal buçak kullanan çağdaş ergenden muhteşem tesbit.