bugün

genel olarak sarı saçlı, kaşsız (tenleriyle aynı renkte olduğu için kaşları yokmuş gibi gözükür), balık etli, renkli gözlü kızlardır. hoşturlar ama çabuk terketmek de yarar vardır. pek cadıdırlar.
çekik gözlü ve güzel olurlar.

( sözlükte tatar kızı nedeniyle terkedilmiş ya da boynuzlanmış bir kız bulunmaktadır. eksisini saygıyla karşılıyorum. )
henüz güzel bir örneğine rastlanılmamış, ne ayrıcalıkları olduğunu bilemediğimiz kızlardır. grandmaster flash'ın ardından, tatarlardan soğumaya sebebiyet veren ilginç yazılarıyla karşımıza çıkan bir diğer yazarımızın iddialarına göre çok güzel olurlarmış. hani, var mı bir tane meşhur? güzelini geçtim meşhur diyorum bak. o da mı yok?
tatarlar moğollarla karışmış orta asya türküdür. moğollar çin ırkından olduğu için türk-çin melezi de denebilir.

ancak anadoluda 3 ayrı tatar halkı bulunur.

ak tatar - kırım tatarlarıdır. kırımdaki kafkasyalılarla ve az da olsa ruslarla karışmışlardır. kızları uzun boylu, beyaz tenli, gayet hoştur.

kara tatar - moğol istilasından sonra anadoluda kalan bildiğimiz moğollardır ki bunlar daha koyu tenli ve kısa boyludurlar. artık türkleşmiş olsalar da çoğu çekik gözlüdür. kızları da öyledir.

dağ tatarı - kafkasyanın işgaliyle ülkemize göç eden kuzey kafkas halklarından karaçay balkarlardır ki bunlara dağ tatarı denir. çerkez abhaz ve gürcülerle karışmış uzun boylu beyaz tenli hoş kızları vardır ama tatar kimliğinden çok kafkas kimliğini tercih ederler.
ah tatarım tatarım
sen çalış ben yatarım
altına kamyon, üstüne ev
sana koç gibi bakarım

diye kendilerine birde türkü yazılan kızlardır..
pokahontas tadında kızlardır.
(bkz: tatar/#10654789)
gerçekten güzel olurlar. kanıtı da rus ve ukrayna hatunlarıdır...

aslen türk boyu olan tatarların bir kısmı bu ırklarla karışıp dünyanın en güzel kızlarının doğmasına sebep olmuşlardır...

bir benzer durum macaristan'da gerçekleşmiştir. hun türkleri bölgedeki slavlarla karışıp-gitmiştir.
(bkz: gülhan şen)
(bkz: zuhal olcay)
irina shayk gibi kızlardır işte büyütmeye gerek yok.
evet lütfen, bir tane alayım!
tatar milletinden olan dişiler. evet millet, ırk değil, ırk başka bir şey. o değil ne de biçim güzeller lan. uludağ sözlük tatar kızları, mesajlarınız bekliyorum.*
türk ya da moğol kızlarından farksızdır.

madem o kadar beğeniyorsunuz, etrafınıza bakın biraz da.
(bkz: hastasıyız)

edit: neden eksiledin ki sen şimdi bunu canım kardeşim?
ailelerine normalin fazlasından biraz daha fazla bağlı olabiliyorlar.
türk kızların türevleridir.
(bkz: al birini vur ötekine)
çiğ böreği iyi yapmaları mümkün olan kızlar.
benimde içine girdiğim gruptur. kırım tatarı olmak daha bir artistiktir, şahsımca.

edit : başlığı kim değiştirdi lan. erkeğim ben amk
Yüzlerinin erken yaşlandığı söylenen kızlardır.
Gözleri hafiften çekik olan her kızın karşılaştığı, beni hayattan soğutan sorudur aynı zamanda: "Tatarlık var mı canım sizde?"
Al yanaklı, çekik gözlü, tombik kızlardır.
Çibörek, mantı, kaşık börek ve göbete yapmasını bilirler.
bazıları tam akıllardaki tatar tipiyle örtüşür, kumral, çekil gözlüdürler. bazıları ise gayet avrupai sarışın, mavi gözlü olabiliyor. bana göre, başka bir ırkla karışan tatarlar daha güzel oluyor, saf kan tatarlara göre.
tip olarak orta asyalı karakter kezban olan kızlardır.
(bkz: blackmind)
genelleme yapacak olursak:
kumral, yeşil-elâ ve badem gözlü, beyaz ya da buğday tenli olurlar. boyları kısa veya ortadır, uzunu pek olmaz.
tabiî esmerleri de bulunur*. gayet moğol tiplileri de.

bunun nedeni tatarlar'ın en doğudaki türk boyları'ndan olmasıdır. cengiz han zamanında batıya gelip peçenekler ve kıpçaklar'la karışmalarıdır.
azra akın'ın da dahil olduğunu düşündüğüm grup.