bugün

değişik boyutlarda ve renklerde olan, özellikle açık renklerinin çok zehirli olduğu tüylü örümcek türüdür. Amerika, afrika ve avustralya da çok sayıda ve çeşitte bulunurlar.
normal bilinen tavan örümceklerinden büyük farklılıkları olan bir örümcek türü. kıllı bacaklara, kalın kıskaçlı bir ağıza, bazı türlerinin öldürücü bir zehre sahip olduğu, bazen çiğ çiğ yenilen, bazen evcilleştirilip beslenen, ürkütücü örümcek.
(bkz: quentin tarantino)*
bu tip hayvanlara aşırı hassasiyetim olduğunu bildikleri halde sırf beni gıcık etmek için, vizeler nedeniyle gidip yanlarında kalacağım eski ev arkadaşlarımın almayı düşündükleri, fakat arabada yatarım blöfünü duyduktan sonra almaktan vazgeçtikleri hayvan.
bob dylan'ın speed ucubesi ilk romanının adı.
faithless'in manyak parçası... hele bir de dj tiesto remix'i vardır ki parmaklarını yersin...
yeni smashing pumpkins şaheseri,zeitgeist albümünden çıkan ilk single.iyi ki dönmüşler dedirtir insana..
smashing pumpkins grubunun zeitgeist albümünün çıkış single'ı.

I dont want to fight, every single night
Everything I want is in your lies
You and me go back, to places I don't know to care
The spoils of all I got were left as scraps
Don't let me say this, but you're no worse than me, too crazy

The unreal, real never was, just because
The ugly, feel we've had enough
The unbelief, someone gave us up

I wanna be there when you're happy
I wanna love you when you're sad
Can't stand the morning rain
Get out I'll take your place then
Can't stand the blazing sun
Close your eyes you'll see, the angel dies

I don't wanna be, anything believes
A million watts of sound can't compare
Come along you'll see the world

home
Oh is the White House all they want?
I'll sing for...

The unreal, real never was, just because
The ugly, every living soul
The oh so real, someone gave us up

Don't break the oath
I wanna love you when you're happy
Don't break the soul
I wanna be there when you're sad
Withstand the pouring rain

The unreal, as real as any loss, too easy now
The unreal in every living soul
Dumb day now

Can't stand the blazing sun
Can't stand the morning rain
Ah get out I'll take your place ... again
I don't wanna be alone
I don't wanna be alone
I dont wanna be alone - no

If its the White House all they want,
Black house they'll get
tarantula örümcekleri 2.5 yıl aç kalabilir.
mükemmel grup smashing pumpkins'in mükemmel şarkılarından biri. ava adore ve stand inside your love gibi smashing pumpkins efsanesi olamaz * ama fıstık gibi bir billy corgan şarkısı olur.
amazon yerlileri tarafından götü yakalanınca itina ile bir yaprakla tutulur. lakin zehirli kıl yün tüy doludur. pişirilip yenildikten sonra yerliler tarafından zehir dişleri atılmaz kürdan niyetine kullanılır. tuttum bu adamları israf sıfır. bravo aynen devam.

bu hayvanlar sanıldığı kadar zehirli değildir. halk arasında bir fili 3 sn içinde öldürdüğü söylenir. yalandır iftiradır s.çırtmadır. örümcek ebatı küçüldükçe ölümcüllüğü artar. görüldüğünde yol değiştirilesi tipler için. (bkz: kara dul) (bkz: brown recluse spider)
ağ yapmayan bir örümcek türüdür.
avrupa kurt örümceği olarak bilinen kıllı şey.

beni sokmadı ama, ısırığı pek hissedilmez imiş ve ölümcül olmakla yakından uzaktan ilgisi yokmuş. adını dans etmekten alıyor, garip! neresi dans ediyor bu kıllının anlayamadım. tarantism dans etme manyaklığı demek, italya'nın taranto'sundaki tipler deli gibi dans ederlermiş(15.-17.yy'larda). örümcek adını buradan mı aldı yoksa bu ilçe, eyalet her ne ise işte adını bu kıllıdan mı aldı bilinmiyor. en iyisi kurt örümceği deyip geçmek herhalde.
dünyanın en ürkütücü yaratığı.
(bkz: tito and tarantula)
öğrenci evlerinin demirbaşı.
korkunç ve sevimsiz olan tüylü örümcek.
2.5 yıl yiyeceksiz yaşayabilen tek hayvan türüdür.
aynı zamanda şifadır. (bkz: theranekron)
adını italya'nın Taranto kentinden alan bir örümcektir. Yaklaşık 2,5 cm uzunluğunda ve kıllarla kaplıdır. Tarantulalar avlarını ağ örüp yakalamak yerine, onların peşinden koşarlar.
bob dylan'ın toplama kitabıdır. söylentiye göre zamanında elden ele dolaşmış müsveddelerden oluşur.
yazının ahengi ''&''lerle sağlanmıştır. noktalama işaretsizliği okumayı zorlaştırır, ama dikkatinizi verdiğinizde dylanın muhteşem dehasını görebilirsiniz. mr tambourine man deki gibi..
bu hayatta karşılaşmak isteyeceğim en son yaratıktır. onunla aynı bir ortamda bulunmaktansa, en vahşi aslanla aynı ortamda bulunmayı tercih ederim.

muhteşem bir görüntüye sahip olmasının yanında, çok ürkütücü ve bir defol git görüntüsünede sahiptir.

http://www.richard-seaman...ackTarantulaCloseup_2.jpg

birde aslanın güzelliğine bakın;

http://www.resimarsiv.com...ta/media/186/aslan-32.jpg
ömürleri ortalama 23 - 25 yıl olan örümceklerdir bunlar. erkek olanları genelde ibnelik yaparlar. eşleriyle araları pek iyi değildir, hatta seviştikten sonra eşlerini tanımayabiliryorlar.

- merhaba kocacım !
- sen kimsin bee ?
- aaa, geçen sikmiştin beni !
- ooohoo.
- piç !
- orusbuuuu, sen girdin lan koynuma...
sevimli bir örümcek türü. tüylü kadife dokusu muhteşemdir. bence herkes evinde tarantula beslemeli, kesinlikle çok keyifli. *
yazarmış. yeni gördüm valla. hoşgelmiş sefa getirmiş, yanlız dikkat etsinmiş burası forum sitesi değilmiş.