En iyi film
3
rekabet yine çok çetin! Oscar’da 2016’nın en iyi filmi hangisi olur?
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
En İyi Film adayım olsun
Oscar ödüllü ve Oscar’a aday olmuş filmler Şubat ayı boyunca Digiturk Moviemax Oscars HD’de. Sen de 88. Oscar Ödülleri’ndeki favori adaylarını seç, 1.000'den fazla HD filmi, en sevilen yerli ve yabancı dizileri izleyeceğin ve canlı TV keyfi yaşayacağın 3 aylık Digiturk Play Sinema Paketi kazanma şansı yakala!

tarımsal nüfus yoğunluğu

 1. 1.
  bir ülkenin tarımla geçine nüfusunun, toplam tarım arazisine bölünmesiyle elde edilen nüfus yoğunluğudur. doğu karadeniz ve doğu anadolu bölgelerinde tarıma elverişli arazi az olduğundan bu bölgelerdeki oran son derece yüksektir.
  #2027155 :)
 2. 2.
  tarımsal nüfus yoğunluğu= tarımla uğraşan nüfusun toplam tarım arazisine bölünmesi ile bulunur.
  ülkemizin tarımsal yoğunluğu kırsal nüfusun fazla, buna karşılık tarım alanlarının az olduğu doğu anadolu ve karadeniz bölgelerinde yüksektir. iç anadolu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde ise tarım alanlarının geniş olmasından dolayı bu yoğunluk azdır.
  * tarımsal yoğunluğun fazla olduğu yerler;
  rize, artvin, hakkari, trabzon
  * tarımsal yoğunluğun az olduğu yerler;
  konya, şanlı urfa, gaziantep, edirne
  #2043574 :)
 3. 3.
  Fazla olması halinde geri kalmışlık, gereğinden az olması halinde dışa bağımlılığın bir göstergesidir.

  sanılanın aksine yoğunluk arttıkça tarım ülkesi olunmuyor ya da kendi kendine yeten ülke olunmuyor. Yoğunluğun fazla olması demek, tarımsal konularda (özellikle mekanizasyon ve sulama) gerekli teknolojiye sahip olunmadığının, geri kalmışlığın kanıtıdır.
  Gereğinden az olduğu zaman da, zaruri ihtiyaçların (3 beyaz (un, şeker, tuz)) ülke içinde belli bir oranda dahi karşılanamadığının ve tarım yapılmadığının kanıtıdır.

  Günümüzde büyük devletler dediğimiz ülkelerin hepsinin gelişmiş bir tarım politikaları olup, tarım teknolojileri son seviyededir.
  #8230554 :)

tarımsal nüfus yoğunluğu ile alakalı başlıklar