tapdk nin yeni yönetmeliği

 1. 1.
  tütün ve alkol piyasası denetleme kurulunun yeni yayınladığı yönetmeliğe göre artık topkapı sarayında düzenlenen bir sergide, kiliselerde, piknikte, kır düğününde ve yılbaşı sepetlerinde alkol olmayacak. bakkal büfe ve marketler 20 cl nin altında alkol satışı yapamayacak; böylece bir iki kadeh bir şey içmek isteyen vatandaş engellenecek. çocukların alma ihtimali olan abur cuburla yan yana olmayacak, on metrekare alanda satış yapan bakkal bunu nasıl sağlayacak. tabelalarda alkol reklamı olmayacak. nereden anlayabileceğiz artık alkol satışı olan bayiileri. ve gençliği ilgilendiren, yönetmeliğin en can alıcı noktası artık 19-24 yaş arası gençlerin katılma ihtimali olan etkinliklerde alkol satışı yasak.
  #10468321 :)
 2. 2.
  üzüm yeriz değil mi sayın başbakanım aq
  (bkz: Durmak yok yola devam)
  #10468345 :)
 3. 3.
  kiliselere bile el atmış; insanların en özel günlerinde, düğünlerinde dahi içki görmeye tahammülü olmayan; 19-24 yaş arasını dahi çocuk bellemiş bir topluluğun düzenlediği yönetmeliktir.

  edit: içkileri kendilerine saklıyorlarmış meğer. zaten içip hazırlamışlar bunu da, özellikle kimse içmesin de bize de kalsın diyerekten.*
  #10468366 :)
 4. 4.
  http://www.tapdk.gov.tr/kurulkararlari.asp
  http://www.tapdk.gov.tr/yonetmelikler.asp
  #10471188 :)